Nowe posty

Autor Wątek: Narzędzia do zdalnego zarządzania serwerami DNS  (Przeczytany 2312 razy)

sparhawk

  • Gość
Narzędzia do zdalnego zarządzania serwerami DNS
« dnia: 2007-01-10, 00:54:01 »
Jak w temacie.

Potrzebuję narzędzia, które umożliwiają zdalne zarządzanie serwerami DNS, a także usprawniające analizę logów serwera DNS.
Oczywiście najbardziej byłbym zainteresowany open-sourcem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

szogunek

  • Gość
Narzędzia do zdalnego zarządzania serwerami DNS
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-10, 14:27:46 »
2007-01-10 00:54:01 sparhawk napisał:

> Jak w temacie.
 >
 > Potrzebuję narzędzia, które umożliwiają zdalne zarządzanie serwerami DNS, a także usprawniające
 > analizę logów serwera DNS.
 > Oczywiście najbardziej byłbym zainteresowany open-sourcem.
 >
 > Pozdrawiam i z góry dziękuję.
;]
pod linuxem ten program nazywa sie ssh a pod windowsem putty,
natomiast do analizy logow proponuje takie programy jak cat, grep, wszystkie sa darmowe. :D

sparhawk

  • Gość
Narzędzia do zdalnego zarządzania serwerami DNS
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-10, 14:57:49 »
2007-01-10 14:27:46 szogunek napisał:

 > pod linuxem ten program nazywa sie ssh a pod windowsem putty,
 > natomiast do analizy logow proponuje takie programy jak cat, grep, wszystkie sa darmowe. :D


Dzięki za odpowiedź. Na szczęście lemerem nie jestem, i że poprzez ssh skorzystać można to wiem.
Z narzędziami typu cat, grep przy analizach ogromnych logów można się zasiedzieć. Chyba, żeby jakiś skrypt napisać w awk, który odpowiednio nam dane z plików - logów poobrabia.

Chodzi mi o narzędzia typu "rndc" lub komercyjny "DNSExpert". Ten pierwszy jest bardzo dobry zapewnia całą funkcjonalność jaką trzeba. Zastanawiałem się tylko czy są jakieś inne, nie komercyjne rozwiązania.

Pozdrawiam.

xani

  • Gość
Narzędzia do zdalnego zarządzania serwerami DNS
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-10, 20:12:21 »
2007-01-10 14:57:49 sparhawk napisał:

> 2007-01-10 14:27:46 szogunek napisał:
 >
 >  > pod linuxem ten program nazywa sie ssh a pod windowsem putty,
 >  > natomiast do analizy logow proponuje takie programy jak cat, grep, wszystkie sa darmowe.
 > :D
 >
 >
 > Dzięki za odpowiedź. Na szczęście lemerem nie jestem, i że poprzez ssh skorzystać można to
 > wiem.
 > Z narzędziami typu cat, grep przy analizach ogromnych logów można się zasiedzieć. Chyba, żeby
 > jakiś skrypt napisać w awk, który odpowiednio nam dane z plików - logów poobrabia.
 >
 > Chodzi mi o narzędzia typu "rndc" lub komercyjny "DNSExpert". Ten pierwszy
 > jest bardzo dobry zapewnia całą funkcjonalność jaką trzeba. Zastanawiałem się tylko czy są
 > jakieś inne, nie komercyjne rozwiązania.
 >
 > Pozdrawiam.
Może do zarządzania DNS webmin a do logów jakiś analyzer (jest tego sporo) ??