Nowe posty

Autor Wątek: Regulamin - szkic  (Przeczytany 13605 razy)

Kaka

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-01-09, 17:20:48 »
Patrząc na regulamin i na ilość uwag do niego to wydaje mi się, że można by go już "oficjalnie" zamieścić na forum. Umieścić tzn. dodać do listy po lewej stronie. Skoro wszystko jest ok to po co zwlekać. Im regulamin szybciej "wejdzie w życie" tym lepiej.


Pozdrawiam!

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-01-09, 19:04:45 »
2007-01-09 17:20:48 Kaka napisał:

> Patrząc na regulamin i na ilość uwag do niego to wydaje mi się, że można by go już
 > "oficjalnie" zamieścić na forum. Umieścić tzn. dodać do listy po lewej stronie. Skoro
 > wszystko jest ok to po co zwlekać. Im regulamin szybciej "wejdzie w życie" tym lepiej.
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!


To może jeszcze dodajmy opiekunom roboty, i stwórzmy "panel newbie" (lub coś w tym stylu), taką stronę na którą byłby raz, czy kilka razy odsyłany zaraz po zalogowaniu user, który dopiero co zarejestrował się na forum, gdzie by były te wszystkie niezbędne linki, a pod spodem tzw. 18-stką wytłuszczoną checkbox w stylu "zaznajomiłem się z treściami powyższych artykułów, zgadzam się na przyjęte warunki i biorę pełną odpowiedzialność za wszelkie moje działania na forum"

:D Taki joke oczywiście :D
Pozdro dla opiekunów.

velmafia

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-01-09, 19:42:53 »
2007-01-09 11:03:46 ZipoKing napisał:

 > można byłoby dodać (obok n użytkowników stwierdziło, że ten użytkownik im pomógł) tekst o
 > liczbie usuniętych postów tego użytkownika i np. ile razy dostał ostrzeżenie (mógłby on być
 > widoczny np. tylko dla moderatorów)

ja nie nazywał bym tego ile razy użytkownik dostał ostrzeżenie, bo ostrzeżenie można dostał za mięso (czytaj wulgaryzmy), lub jakieś inne przewinienie które w gruncie rzeczy nie jest związane z problemem dzieci neo, a głównie przez dzieci neo i trolle to forum ma problemy, nie przez innych "niepokornych".
proponuje punkty "zrobił z siebie idiotę" "zrobił z siebie trolla", lub "trollował x razy".

pozdrawiam

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-01-10, 13:14:30 »
Witam,
Czy istnieje możliwość zrobienia wzorów postów - mam na myśli sytuację, np:
- gdy chcę umieścić posta na forum mam do wyboru różne opcje, np:
* odpowiedź na post,
* nowy wątek.
A po wybraniu opcji przechodziłbym do formularza, w którym musiałbym wypełnić wszystkie pola.
Przykład formularza do nowego wątku:
- jaki to problem - lista wyboru (np: problem ze sterownikiem,potrzebny skrypt, itp.),
- nazwa urządzenia/oprogramowania,
- konfiguracja sprzętu (jeżeli wymagana do rozwiązania problemu),
- opis problemu,
- co zrobiłem by to rozwiązać.

Pozdrawiam

ZipoKing

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-01-12, 00:58:01 »
Przydałoby się dorzucić do regulaminu punkt o multikontach. Już paru takich ciekawych osobników znalazłem (np. mail: admin (at) hotmail.com), konto założone dla 1 posta. Takich to bym od razu delete...

xis

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-01-12, 09:51:43 »
2007-01-12 00:58:01 ZipoKing napisał:

> Przydałoby się dorzucić do regulaminu punkt o multikontach. Już paru takich ciekawych osobników
 > znalazłem (np. mail: admin (at) hotmail.com), konto założone dla 1 posta. Takich to bym od razu
 > delete...

Dlaczego?

ZipoKing

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-01-13, 17:24:04 »
>
 > Dlaczego?
 >

1. Jeżeli ktoś zakłada sobie kilka kont na tym forum, to na 99,99% albo po to, żeby śmiecić forum (albo samemu sobie na posty odpowiadać, albo po to, żeby z drugiego konta zakładać wątek, jeżeli ten założony z pierwszego trafił do działu "do kasacji").
2. Jeżeli ktoś używa cudzego adresu e-mail w swoim profilu, wg mnie łamie prawo (po prostu podszywa się pod kogoś innego) i wobec tego takich osób należy unikać.
3. Jeżeli ktoś takimi zabawami nie traktuje nas poważnie i robi sobie z tego forum swój plac zabaw, to powinien wiedzieć, że nie robi tego bezkarnie.

xis

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-01-13, 19:12:16 »
2007-01-13 17:24:04 ZipoKing napisał:

 > 1. Jeżeli ktoś zakłada sobie kilka kont na tym forum, to na 99,99% albo po to, żeby śmiecić
 > forum (albo samemu sobie na posty odpowiadać, albo po to, żeby z drugiego konta zakładać wątek,
 > jeżeli ten założony z pierwszego trafił do działu "do kasacji").

No, ale to jest domysł. Jak można kasować komuś konto, bo 'na 99%' coś tam?
I po co ktoś miałby odpowiadać samemu sobie? I to na forum?
Nie przesadzasz?

 > 2. Jeżeli ktoś używa cudzego adresu e-mail w swoim profilu, wg mnie łamie prawo (po prostu
 > podszywa się pod kogoś innego) i wobec tego takich osób należy unikać.

Jak chcesz to zweryfikować, skąd np. wiesz, że ja używam swojego adresu email? Czy mając email cesarz@rzym.net podaję się pod kogoś innego?
Jeśli ktoś zakłada konto na fikcyjny lub nie swój adres email to:
albo ten email jest nieistotny (skoro można było podać jaki się chciało), albo gość sam na tym straci, bo np. nie dostanie możliwości potwierdzenia rejestracji (w serwisach tego wymagających) albo w ogóle jakichś dodatkowych informacji. Nie wspomnę już o celowości takiego działania - po co, skoro _można_ (bo co w tym nielegalnego?) założyć tysiąć kont np. na o2 i ich używać?

 > 3. Jeżeli ktoś takimi zabawami nie traktuje nas poważnie i robi sobie z tego forum swój plac
 > zabaw, to powinien wiedzieć, że nie robi tego bezkarnie.
 >

Hmm.. a jak się określa czy ktoś traktuje mnie poważnie? Po wprowadzeniu poprawnego adresu email? Skąd masz pewność, że ktoś nie śmieje się z Ciebie (albo ze mnie) po drugiej stronie monitora? ;)

Myślę, że podchodzisz do tego trochę zbyt restrykcyjnie. To nie e-bankowość, tylko forum dla początkujących w Linuksie ;)

Pozdrawiam

ZipoKing

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-01-13, 19:26:10 »
> Myślę, że podchodzisz do tego trochę zbyt restrykcyjnie. To nie e-bankowość, tylko forum dla
 > początkujących w Linuksie ;)

W pełni się z tobą zgadzam, jednak pamiętaj, że to właśnie przez to, że przez zbytnią pobłażliwość w stosunku "początkujących w Linukse" zamiast czerpać przyjemność z moderowania tego forum musicie (chociaż teraz powinienem napisać, musimy :-)  walczyć z ludźmi, którym nawet nie chce się użyć Google, bo są "zieloni" i wszystko muszą mieć podane na złotej tacy.

P.S. Mam poglądy zbliżone bardziej do R. Stallmana niż do Linusa i dlatego w poglądach na niektóre sprawy jestem dość "niecodzienny" - ot, taki ze mnie dziwak ;-)

xis

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-01-13, 19:34:26 »
2007-01-13 19:26:10 ZipoKing napisał:

>  > Myślę, że podchodzisz do tego trochę zbyt restrykcyjnie. To nie e-bankowość, tylko forum
 > dla
 >  > początkujących w Linuksie ;)
 >
 > W pełni się z tobą zgadzam, jednak pamiętaj, że to właśnie przez to, że przez zbytnią
 > pobłażliwość w stosunku "początkujących w Linukse" zamiast czerpać przyjemność z
 > moderowania tego forum musicie (chociaż teraz powinienem napisać, musimy :-)  walczyć z ludźmi,
 > którym nawet nie chce się użyć Google, bo są "zieloni" i wszystko muszą mieć podane na
 > złotej tacy.
 >

Ja też jestem za ostrymi przepisami, ale nie za paranoją ;) Chodzi mi o to, że nie podałeś reguł. Nie można blokować komuś konta, tylko dlatego, że komuś innemu _zdaje_się_ (nawet jeśli na 99.99%), że coś jest nie tak (nie wspominam już o tym, że na tym forum adres email jest naprawdę mało istotny). Musimy mieć _pewność_, że ktoś celowo robi coś złego (np. trolluje). Dopóki nie _udowodnimy_ mu winy - jest niewinny ;) Inna sprawa: nawet jak ktoś ma kilka kont, to wszystko jest OK (bo co w tym złego dla tego forum?) - dopóki nie używa ich w złych celach.

O jakiej 'przyjemności z moderowania' mówisz? ;) To raczej dodatkowa robota (choć nie ukrywam, że zaszczytna), więc nie zawsze jest przyjemna i trzeba się z tym liczyć.

Co do tej 'walki' z ludźmi co nie zaglądają do Google to niestety masz rację.

 > P.S. Mam poglądy zbliżone bardziej do R. Stallmana niż do Linusa i dlatego w poglądach na
 > niektóre sprawy jestem dość "niecodzienny" - ot, taki ze mnie dziwak ;-)
 >

Im więcej dziwaków tym lepiej ;)

Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-01-14, 11:23:30 »
Mija tydzień od napisania regulaminu i IMHO można by go już "oficjalnie" zamieścić. To znaczy jako pierwszy wątek na liście z lewej strony.

Co na to administrator? (A.B.)




Pozdrawiam!

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-01-15, 20:40:50 »
2007-01-14 11:23:30 Kaka napisał:

> Mija tydzień od napisania regulaminu i IMHO można by go już "oficjalnie" zamieścić. To
 > znaczy jako pierwszy wątek na liście z lewej strony.
 >
 > Co na to administrator? (A.B.)
 >

No właśnie też tak myślę.
Przy okazji proszę o spisanie życzeń (czy marzeń ;>) co ma być usprawnione w forum, bo skończyłem dział artykułów i chciałbym porobić nieco usprawnień w forum.
Generalnie dążę do pewnego ujednolicenia kolorystyki i stylu podstron - tak jak ma to miejsce obecnie w komentarzach i formularzach do ocen artykułów/newsów.

Wiem, że lista rzeczy do zrobienia będzie długa, dlatego żebym nic nie pominął proszę o konstruktywne uwagi.

pzdr
A.B.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

xis

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-01-16, 08:01:10 »
No to ja od razu spieszę z przypomnieniem tematu wyszukiwarki. Kiedyś  (w poście nr 59181, wątek http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=59028) zaproponowałem model jej działania.

Ponadto, wstawianie elementarnego BBCode do znaczników [CODE] i
Cytuj
.

Oraz - zamiast dotychczasowego 'Odpowiedz na ten post' - dwa odnośniki 'Cytuj' i 'Odpowiedz'.

To na razie tyle moich wypocin :)

Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
Regulamin - szkic
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-01-16, 11:53:26 »
na potrzeby zgłaszania propozycji założyłem osobny wątek:
http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=104381