Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Nie wytrzymałam...  (Przeczytany 45144 razy)

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-01-07, 13:25:15 »
My tu tak mówimy, że trzeba zmienić, to, tamto, że trzeba regulamin napisać... No ludzie, kto to ma zrobić? Wszystko administrator (z tego co wiem to tylko jeden admin tu jest i jest nim A.B.) - przecież on ma pełno innych spraw, a my tu gadamy co nam się nie podoba itp.

Zamiast się jakoś zorganizować: ja zrobię to, ty tamto, ona to itp. Znam jeden projekt o linuksie, kilka osób robi coś jak portal i tam wszystko zorganizowane, każdy wie na co go stać i co może zrobić.

Tak jak już było wspominane, trzeba by tu zrobić regulamin. Niektóre artykułu powinno się poprawić, bo są dość stare, itp. Jakby każdy powiedział na co go stać, to można by podzielić co kto ma zrobić i do roboty :)

Co Wy na to?




Pozdrawiam!

xis

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-01-07, 13:56:17 »
2007-01-07 13:25:15 Kaka napisał:

> My tu tak mówimy, że trzeba zmienić, to, tamto, że trzeba regulamin napisać... No ludzie, kto to
 > ma zrobić? Wszystko administrator (z tego co wiem to tylko jeden admin tu jest i jest nim A.B.)
 > - przecież on ma pełno innych spraw, a my tu gadamy co nam się nie podoba itp.
 >

Tak źle nie jest ;) Kilka ficzerów tego forum zostało wymyślone właśnie przez nas, A.B. to 'tylko' implementuje.

 > Zamiast się jakoś zorganizować: ja zrobię to, ty tamto, ona to itp. Znam jeden projekt o
 > linuksie, kilka osób robi coś jak portal i tam wszystko zorganizowane, każdy wie na co go stać
 > i co może zrobić.
 >
 > Tak jak już było wspominane, trzeba by tu zrobić regulamin. Niektóre artykułu powinno się
 > poprawić, bo są dość stare, itp. Jakby każdy powiedział na co go stać, to można by podzielić co
 > kto ma zrobić i do roboty :)
 >
 > Co Wy na to?
 >

Oczywiście ZA :)
Jestem za tym, by ściągnąć/ukraść/wymyślić/znaleźć zalążek regulaminu (ma ktoś jakąś dobrą 'bazę'?) i dopasować go do naszych potrzeb (w jakimś osobnym wątku). Gotowy projekt można przedstawić Arkowi do akceptacji.
Co Wy na to?

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-01-07, 14:06:14 »
> Jestem za tym, by ściągnąć/ukraść/wymyślić/znaleźć zalążek regulaminu (ma ktoś jakąś dobrą
 > 'bazę'?) i dopasować go do naszych potrzeb (w jakimś osobnym wątku). Gotowy projekt można
 > przedstawić Arkowi do akceptacji.

Co do regulaminu to jest takich sporo, ale mam jeden na oku i właśnie myślę, że z niego można by coś zrobić.

Ktoś już tu coś wspominał żeby regulamin był przyklejony i był widoczny na liście z lewej strony. Mi ten pomysł się bardzo podoba. Tylko jak on już tam będzie, to polecam go jakimś kolorem podkreślić (np. czerwonym) - będzie bardziej się rzucał w oczy.




Pozdrawiam!

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-01-07, 16:48:54 »
Dobra co do regulaminu. To zobaczcie tu: http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php Oczywiście regulamin ten ma prawa autorskie, ale:

1) Wykorzystamy go tylko jako "pomoc" w tworzeniu własnego,
2) Skorzystamy co najwyżej z kilku punktów,
3) W ostateczności można napisać do dobreprogramy.pl co i tak w/g mnie jest zbędne,

Jest ktoś chętny? Ja mówię od razu, że mogę się tym zająć. Jeżeli nikt się nie zgłosi do pomocy, to zrobię ten regulamin sam i prześlę go do A.B. który, jeżeli uzna, że jest dobry, zaakceptuje go. Co do samego regulaminu to postaram się to jak najszybciej zrobić (najpóźniej do soboty, ale to jest naprawdę najpóźniej - a to dlatego, że szkoła jest w tygodniu). Jak zajdzie potrzeba to mogę dać prawnikowi do analizy :)



Pozdrawiam!  

ZipoKing

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-01-07, 17:10:34 »
Wg mnie po kilku kosmetycznych zmianach regulamin ten będzie się nadawał.
Niestety, z powodu braku czasu i wiedzy prawniczej (jestem fizykiem) nie będę mógł zbytnio pomóc. Jednakże zawsze służę pomocą.

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-01-07, 17:16:36 »
> Wg mnie po kilku kosmetycznych zmianach regulamin ten będzie się nadawał.
 > Niestety, z powodu braku czasu i wiedzy prawniczej (jestem fizykiem) nie będę mógł zbytnio
 > pomóc. Jednakże zawsze służę pomocą.


Trochę dziwnie to zabrzmi ale już połowę napisałem :) Myślałem, że zleci to o wiele więcej czasu.

Jak go skończę pisać, prześlę go mojemu bratu (jest prawnikiem) i niech zobaczy czy wszystko dobrze napisane i czy przez przypadek nie złamałem praw autorskich. Po tym prześlę go do akceptacji do A.B. Więc jeśli wszystko zgrabnie pójdzie to prześlę go do admina nawet dziś (choć nie wiem czy da radę), ale najpóźniej to wtedy jutro lub pojutrze.


Pozdrawiam!

sys

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-01-07, 17:23:24 »
Ale szukacie dziury w całym.

1. Brak netykiety? delete.
2. Trollowanie? delete.
3. Dublowanie wątków? delete.
4. Chamstwo? delete.
5. Pisanie w nieodpowiednich działach? delete.
6. Analfabetyzm postowy? delete.

I nie ma opcji, że co nie jest zabronione jest dozwolone. Dodać do tego rtfm i netykietę w linkach i po krzyku.

Po co kopiować od innych? pokemony muszą mieć w piśmie obrazkowym, zeby zatrybiły? i punkt po punkcie? trochę myślenia jak się ich nauczy, to im korona z głowy nie spadnie.

Dodać do tego taki wycinek:

Slang. Słowa, które weszły już na stałe do języka polskiego i są używane w potocznym słownictwie znam, a nawet sam się nimi posługuję. Jednak jeśli:

a) posługujesz się słownictwem, którego znaczenia nie rozumiesz, nie potrafiąc przekazać sensu wypowiedzi,

b) PIszEsz taKi SposÓB, KTóRY WYdŁUŻa Czas czYtania mAiLI o 25%

c) PISZESZ CAŁY TEKST WIELKIMI LITERAMI wydłużając czas czytania o 10%

d) Jeśli oprócz tego nie potrafisz normalnie przekazać treści i stosujesz jedne z poniższych zwrotów, takich jak: ziom, boshe, elo, cze, nio, cio, pshez, waroonek, doosho, ash, psiapsioołka, pozdroofki itp.

jeśli piszesz w ten wlaśnie sposób mam gorącą prośbę: w.... i to jak najszybciej, najlepiej na lekcje języka polskiego. TO MI, K***, NAPRAWDĘ NIC NIE MÓWI ! Jeśli uważasz, że to internetowy slang – jesteś w błędzie. Jedyny slang jaki znam, to akronimy i emotikony. Jak nie wiesz, co to jest akronim, poszukaj w Google. Jak nie wiesz, co to jest Google, spytaj młodszego rodzeństwa. Jedynym wyrazem, który znam i Ci powiem w takiej sytuacji to → w...

Większość wie, skąd to jest..
chyba nic więcej dodawać nie trzeba...

wyrazy uznane za obraźliwe można zmienić...co faktu nie zmienia, ze szybciej do nich trafi....

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-01-07, 17:29:10 »
> Po co kopiować od innych? pokemony muszą mieć w piśmie obrazkowym, zeby zatrybiły? i punkt po
 > punkcie? trochę myślenia jak się ich nauczy, to im korona z głowy nie spadnie.

Od nikogo nie kopiujemy lecz piszemy regulamin na wzór innego :) Tak czy siak regulamin zawsze się przyda (każde szanowane forum powinno taki mieć).


 > Dodać do tego taki wycinek:
 > [...]

Jest to, że tak powiem, trochę wulgarne i niemiłe podejście do sprawy. Co zaszkodzi regulamin napisać (skoro i tak już prawie mam go napisane)? A to co podałaś, uwzględnię w regulaminie. Lepiej napisać więcej (regulamin) niż mniej (to co podałaś). Takie jest moje zdanie.



Pozdrawiam!

sys

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-01-07, 17:49:57 »
Rób jak uważasz, tylko oby za tym szła konsekwencja.

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-01-07, 17:53:13 »
> Rób jak uważasz, tylko oby za tym szła konsekwencja.

Regulamin już napisałem :) Teraz niech zobaczy go mój brat. Jak będą błędy to je poprawię. Następnie regulamin poleci do A.B. :)



Pozdrawiam!

xis

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-01-07, 17:56:45 »
@Kaka: Może załóż osobny wątek pt. np. 'Szkic regulaminu', w którym wkleiłbyś swoją koncepcję - w ten sposób ktoś mógłby dodać coś od siebie, gdybyś Ty o czymś zapomniał. A Arkowi wysłałbyś ostateczną postać regulaminu po - powiedzmy - tygodniowej obróbce. W końcu chodzi o regulamin OpenSource, prawda? ;)

@Sys: gdyby każde nadużycie kończyło się kasowaniem postów to forum chyba by zostało puste :)

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-01-07, 18:18:27 »
> @Kaka: Może załóż osobny wątek pt. np. 'Szkic regulaminu', w którym wkleiłbyś swoją koncepcję -
 > w ten sposób ktoś mógłby dodać coś od siebie, gdybyś Ty o czymś zapomniał. A Arkowi wysłałbyś
 > ostateczną postać regulaminu po - powiedzmy - tygodniowej obróbce. W końcu chodzi o regulamin
 > OpenSource, prawda? ;)

Ok, zamieszczę, ale pozwól żeby najpierw zobaczył to prawnik ok? Ten z dobreprogramy.pl ma prawa autorskie, a nie chcę mieć później problemów. Jak brat mi potwierdzi, że wszystko jest ok, zamieszczę go tu i każdy doda poprawki. Może być?


xis

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-01-07, 18:24:14 »
2007-01-07 18:18:27 Kaka napisał:

 > Ok, zamieszczę, ale pozwól żeby najpierw zobaczył to prawnik ok? Ten z dobreprogramy.pl ma
 > prawa autorskie, a nie chcę mieć później problemów. Jak brat mi potwierdzi, że wszystko jest
 > ok, zamieszczę go tu i każdy doda poprawki. Może być?
 >

Jak dla mnie - Jasne :)


Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-01-07, 20:07:07 »
Wysłałem już bratu. Powiedział, że sprawdzi za 1h więc może jeszcze dziś go tu umieszczę. Każdy coś doda a po tygodniu przykleimy go (lub coś w tym stylu).



Pozdrawiam!

velmafia

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-01-07, 21:36:10 »
witam
jestem tu nowy, chociaż zarejestrowałem się jakiś czas temu.
ale zanim rozpocząłem przygodę z GNU/Linuksem przeczytałem artykuły na tej str. żeby mieć ogólne pojęcie o tym za co się biorę. więc to dzięki wam poznałem GNU/Linuksa, chcę przez to powiedzieć że przydało by się uaktualnienia artykułów, bo dużo osób od tego zaczyna i jeżeli powtarzają się posty, to może zamiast tracić czas i na nie odpowiadać lepiej w tym czasie zrobić artykuł o tym problemie? dajmy na to: odpowiedz na 3-5 postów zajmie tyle czasu co jeden artykuł, a większy pożytek, wtedy newbie nie będzie mógł sie już tłumaczyć że wyszukiwarka gówniana, jeśli będę miał natchnienie to sam coś napiszę.
na razie w planie mam napisanie (razem z Kaką, kolegą z forum Debiana, który tu się udziela) artykuł o instalacji Debiana, jeśli przyda się tutaj taki artykuł to go podeślemy ;)

a co do dzieci neo i tych postów:
według mnie złym pomysłem jest obrazu kasować posty, ponieważ wiemy jak to się najczęściej kończy ("ale chamy", "za co",itp...).
lepiej by zadziałało jak by był stworzony dział, np. "dzieci neo", albo "ciężko mylący", "idioci" lub jakaś inna nazwa do której nikt by nie chciał trafić. i wszystkie posty o których piszecie by tam lądowały, a autor by dostawał info na maila o przeniesieniu posta (jakiś skrypcik wysyłający te maile, albo coś takiego), od razu do tych przenoszonym postów dołączana była by informacja tego typu:

=================
"nie umiem czytać, jestem leniem, a obsługa wyszukiwarki sprawia mi duży problem, ponieważ nie potrafię myśleć, a dodatkowo nie zastosowałem się do regulaminu i dlatego tutaj wylądowałem, nikogo o to nie winię, sam jestem sobie winien i jeśli zostanę na tym forum to postaram się poprawić"
=================

oczywiście w regulaminie zamieścić informacje że takie coś może mieć miejsce, i akceptacja regulaminu oznacza akceptacja takiego traktowania ludzi, w razie złamania regulaminu, żeby nikt potem nie płakał.
w dziale tym np. posty co jakiś czas były by usuwane (np. posty starsze niż tydzień)

głównie chodzi o to że samo usunięcie posta jedynie usuwa posta, nie zmienia podejścia tego kto go napisał, a jeśli zostanie publicznie (konstruktywnie) zjechany (i zgodnie z regulaminem który zaakceptował), to raczej na pewno jakoś na niego wpłynie, albo opuści forum, albo zacznie myśleć.
można by było zrobić też punktu "zrobił z siebie idiotę", a jeżeli by chciał zredukować te punktu to musiał by np. napisać jakiś artykuł (ale nie na odwal), albo komuś pomóc.

mam nadzieję że wyraziłem się w miarę logicznie, i zrozumieliście o co mi chodzi, bo sam regulamin nic nie da, tak samo jak nic nie daje netykieta...




aloha