Nowe posty

xx Problem z Linux Lite po instalacji (1)
Dzisiaj o 15:19:31
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Nie wytrzymałam...  (Przeczytany 45154 razy)

sys

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« dnia: 2007-01-07, 00:12:19 »
Z góry przepraszam za ten wątek, ale do jasnej ciasnej ile można wytrzymać?

Czytam forum od dawna, zwykle z przyjemnością i w poszukiwaniu ciekawych informacji dotyczących linuksa. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, ze forum padło ofiara ataku dzieci Neostrady. Co 2 wątek to samo i w dodatku pisane jak przez analfabetów (pokemonowe błędy ortograficzne i wrzaski capslockiem).

Czy tak ciężko przejrzeć forum i artykuły? Tak trudno przeczytać raptem parę stron odnosnie instalacji i co to jest konsola? Kolejna rzecz, w kółko są wałkowane te same tematy jakby jeden z drugim miał klapki na oczach i nie widział, że ktoś miał już podobny problem. Przerasta was użycie szukajki? to zostańcie na Windowsie...tam wszystko macie klikane i nic czytać nie trzeba poza next, next, next finish i jeboot :/
Czytanie też problem? Wszystko w klikanych linkach i na tacy, bo nawet wam się 4 liter nie chce ruszyć, żeby cos sprawdzić samemu, tym bardziej, ze na Newbie artykułów od groma...

Uważam, ze sytuacja wynika z winy windzianych klikaczy wielce przesiadających się na linuksa. Nikt nie mówil, że będzie łatwo, ale to nie powód do miauczenia, ze jestem nowy, biedny, pokrzywdzony i mi się należy!! Nie umiesz czytać? nie umiesz sprawdzać nawet głupiej szukajki forumowej, to sobie do jasnej ciasnej odpuść, a nie zawracaj gitary.

Serio mam gdzieś, że wam cos nie działa. System postawiłam sama na google.pl/linux i cholernie mnie irytuje tepota większości Newbie, którzy uważają, że powinni wszystko dostać, tylko dlatego, że mają problemy ze zrozumieniem pewnych rzeczy.
Ile można pisać Jaki linuks, Jak zainstalować? Potem się dziwicie, ze większość traci cierpliwość widząc po raz n-ty to samo ( gdzie daleko szukać.. https://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=103784 ) Brak słów po prostu...
Linuks nie jest dla idiotów. Chcesz mieć klikane kwiatki i motylki, to się strać z powrotem na Windowsa i nie zachowuj jak pięciolatek w przedszkolu. Poza tym wypadałoby mieć trochę kultury, a nie na zasadzie, bo wy jesteście BE i mi pomóc nie chcecie. Nie po to są podane odgórnie linki do rtfm itd. Przestrzeganie netykiety wszystkich obowiązuje i nie ma taryfy ulgowej. Dziwicie się, ze chamscy jesteśmy...tak jesteśmy, widząc taką tępotę nie sposób przejść obojętnie.

I jeszcze jedno: Głupota nie zwalnia od myślenia!

@ mods
jeśli coś nie tak proszę delete.

Ircyn

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-07, 01:47:19 »
Mimo że jestem Newbie to musze przyznać że masz racje ale  90%. Zaglądam na to forum dopiero od 2 tyg. i fakt wielu pyta o to samo. Trzeba żeby odnośnik do szukaj był w menu głównym i na czerwono. A co do błędów ortograficznych to odpuść sobie, ciesz się że ty nie robisz błędów.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-07, 08:23:36 »
Spodziewałem się, że ostrzej coś napiszesz :-)

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Do moderatorów i adminów, od roku widzę odpływ ludzi wartościowych, którzy sporo udzielali się na forum, kasujcie debilne wątki od razu, bo lada chwila to forum będzie tylko da pokemonów. Już w tej chwili poziom jest niższy od forum KSE.


--
Maciek

leblee

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-07, 09:37:26 »
Ja bym jeszcze na samej górze dał wyszukiwarkę, bo faktycznie jeśli ktoś pierwszy raz na tym forum to może jej nie znaleźć.

sys

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-07, 10:22:44 »
2007-01-07 08:23:36 Maciek_Rutecki napisał:

>
 > Spodziewałem się, że ostrzej coś napiszesz :-)
 >
 > Całkowicie się z Tobą zgadzam. Do moderatorów i adminów, od roku widzę odpływ ludzi
 > wartościowych, którzy sporo udzielali się na forum, kasujcie debilne wątki od razu, bo lada
 > chwila to forum będzie tylko da pokemonów. Już w tej chwili poziom jest niższy od forum KSE.
 
Maćku ironia trudne słowo :) trudniejsze niż metafora :) myślisz, że zrozumieją?

Od jakiegoś czasu na forum są moderatorzy i nie mam pojęcia dlaczego się tak cackają z większością wątków. Jest regulamin, rtfm i nie ma, że boli. Jesteś nowy? czytaj!! Nie umiesz czytać? no to lecisz!! Zwykle po kilku zaginionych postach user zaczyna myśleć, że jednak może jest coś nie tak. Niestety w przerażającej większości zaczyna się biadolenie " ZA COOOO? chamy jesteście, pomoc nie chcecie!!!POMOCY!!!". A straszenie nas, ze przestaniecie pisać, bo pomocy nie dostajecie wywołuje jedynie uśmiech na naszych twarzach...dlaczego?
bo jak zwykle nie myślicie....nam działa a wam nie, wiec kto na tym gorzej wyjdzie? przecież nie my, bo tracimy mniej czasu na kolejne dublowane sprawy...

Na forum jest wielu nawróconych okienkowców, którzy umieli dojść do wniosku, że wszystko w sumie jest, tylko trzeba czytać, czytać, czytać i jeszcze raz czytać!! teraz nawet oni tracą do was cierpliwość, więc chyba jest coś nie tak...

Tak, nie chcemy i nie będziemy pomagać trollom, którym się nawet nie chce przeczytać podstawowych informacji dotyczacych linuksa i nieznających podstawowych zasad netykiety. Obecnie instalatory pozwalają na szybką instalację systemu, przy czym większość klika bezmyślnie jak w linki na GG, a potem "NIE DZIALA!!!!". Przy czym zauważam porażająco niski brak kultury i umiejętności sklecenia kilku slów w normalne zdanie. I nie zasłaniać mi się tu papierkami, bo znam ten temat od podszewki i nazywam to w niektórych przypadkach dysmózgowiem, bo edytor tekstu każdy posiada, jak również słowniki języka polskiego online nawet. Nie chce się sprawdzić? no to nara!!

W necie panują zasady netykiety. Też jak gdzieś coś piszę, czy pytam to staram się nie złamać żadnej z zasad. Po pierwsze ulatwia to komuś ewentualną pomoc dla mnie i wiem, ze będę ją mogla szybko uzyskać. Ale się do jasnej ciasnej nauczcie, ze regulaminy są do czytania i przestrzegania, a nie do przewijania i omijania, bo sie jednemu leniowi z drugim nie chce czytać. Nie chce się czytać? no to nara...sprawa chyba jasna...

Oczywiście nie mówię, ze wszyscy, ale wiekszość wam drodzy newbie fatalne świadectwo wystawia.

@Maciek po raz 2 :)
Dziękuj temu pietro wyżej, że tu moda nie mam :) chyba bym znacznie serwer odciążyła :)


ZipoKing

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-07, 10:34:35 »
Podpisuję się pod tym dwoma rękoma i nogami...
Sam używam Slackware'a od 3 lat i związku z jego użyciem napisałem góra 5 wątków na przeróżnych forach - reszty dowiedziałem się sam, ponieważ zamiast pisać nowe posty po prostu SAM SPRÓBOWAŁEM COŚ POSZUKAĆ I NAPRAWIĆ, i o dziwo, naprawiając jakąś nieprawidłowość nauczyłem się przy okazji kilku innych rzeczy. Forum to odwiedzam z jednej prostej przyczyny - chciałbym komuś pomóc z jego problemem i z powodu braku czasu mogę sobie pozwolić na przeglądanie tylko tych wątków z kolumny z lewej strony i jak tam widzę co drugi post typu "Mam Auroksa 12.0 i jestem zielony" albo (teraz dokładnie to jest) dwa wątki związane z instalacją Kadu JEDEN POD DRUGIM, bo jakiś niedorozwój znalazł na forum, jak się instaluje Kadu na Mandrake'u 10 a nie znalazł jak to się robi na 9.2 - jak takie rzeczy widzę to mnie po prostu coś trafia. A jak któremuś dziecku Nerwostrady po raz kolejny wklepię linka do RTFM, to dostaję czasami miłe odpowiedzi typu "ZipoKing jest zwolniony z czytania i odpowiadania w tym wątku".

Dzieci Neostrady: nie musicie posiadać Linuksa, żeby być super hAck0rami, którym nikt w gimnazjum nie podskoczy - bawcie się dalej Windowsami, najlepiej wydajcie kilka tys. na legalnego i trzymajcie się z dala od Linuksa - jak ktoś mądry kiedyś powiedział, "Linux jest dla wszystkich, ale nie wszyscy są dla Linuksa". Bo tak na marginesie, te wasze głupie posty zajmują cenne miejsce na serwerze, za utrzymanie którego ktoś płaci, a ludzie, którzy chcieliby czegoś się naprawdę dowiedzieć lub komuś pisać marnują swój cenny czas na czytanie waszych wypocin. I zanim już napiszecie cokolwiek, dam wam dobrą radę: Firefox 2.0 potrafi sprawdzać błędy ortograficzne, tak jak wasz ukochany M$ Word.

[Edit:] Aha, przypomniałem sobie.
@ admins & moods
Moglibyście przykleić regulamin forum jako nowy wątek, który zawsze byłby pierwszy na liście nowych wątków? Może by coś pomogło...

xis

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-07, 10:58:51 »
Hmm problemów w tej sprawie jest kilka. I nie zawsze jest to wina 'zielonych' nieokrzesańców ;)
Np. mówicie o regulaminie, ale... gdzie tak naprawdę jest opublikowany REGULAMIN forum? Owszem, jest napis, że nie można bluzgać, że rtfm, ale to nie jest regulaminem. Nie można ganić kogoś za nieznajomość regulaminu, którego nie ma :)
Inna sprawa - mnie najbardziej drażniąca - duplikujące się wątki... To proceder, ale zauważcie, że nie tylko spowodowany ignorancją pytających. Ile razy zdarzyło się Wam (i mi, więc w sumie nam) odpowiedzieć kilka razy na takie samo pytanie zamiast dać linka do poprzedniego wątku o tej samej treści? Albo ile razy odpowiadaliście (odpowiadaliśmy) na pytanie, mimo, że wiedzieliście (wiedzieliśmy), że ten wątek powinien być przykładnie zignorowany za to, że np. autor popełnił tysięce karygodnych błędów ortograficznych, albo nie wykazał się inicjatywą przeszukania google? Jest mnóstwo wątków, które powinny zniknąć _bez_odpowiedzi_ za to jak zostały założone, a jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto udzieli odpowiedzi (często wulgarnej, albo chociaż obraźliwej żeby dać 'prztyczka' autorowi).
Regulamin mógłby być rzeczywiście dobrym wyjściem, bo - póki co - ocena czy wątek kasować, czy nie jest zbyt subiektywna.

Podsumowując, potrzebujemy:
- bardziej wyeksponowanej wyszukiwarki
- poprawy funkcjonalności wyszukiwarki (kiedyś pisałem jak mogłaby działać, jak wygrzebię link to wkleję ;) )
- REGULAMINU, na który możnaby się powoływać przy usuwaniu wątków/zwracaniu uwagi itd.
- wyeksponowania regulaminu ;)
- musimy zacząć besztać się nawzajem za udzielanie odpowiedzi w zduplikowanych wątkach ;)

Może opracujemy jakiś regulamin z prawdziwego zdarzenia?


sys

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-07, 11:42:56 »
RTFM wystarczy, w końcu to też zbiór zasad jak pisać + netykieta, a jak się czytać nie umie to nara bez cackania się i proste.

Kaka

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-01-07, 11:42:59 »
Tak się przyglądam temu wątkowi...


 > Czytam forum od dawna, zwykle z przyjemnością i w poszukiwaniu ciekawych informacji dotyczących
 > linuksa. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, ze forum padło ofiara ataku dzieci   >Neostrady.

Na forum jestem od kiedy mam linuksa. Wcześniej chciało mi się pisać, chciało mi się pomagać, czytałem wszystkie wątki - a teraz? 80% nie czytam, bo po prostu mi się nie chce. Co z tego, że podam komuś linka, on/ona się zapyta: "ale jak to zainstalować", "ale jak to zrobić?"...




 > Czy tak ciężko przejrzeć forum i artykuły? Tak trudno przeczytać raptem parę  
 >stron odnosnie
 > instalacji i co to jest konsola?

Czy ciężko... Sęk w tym, że niektórzy w ogóle o tym nie wiedzą, a niektórym się po prostu nie chce. Jak zaczynałem przygodę z linuksem to cóż (aż wstyd się przyznać) nie wiedziałem dokładnie co to google, że są już artykuły itp. Pytałem się na forum. Ale w końcu jednego dnia, po kilku godzinnym googleniu, coś się zmieniło. Zacząłem używać google. Trudno było na początku (z braku wiedzy) ale potem luz.



 > Czytanie też problem?

Wygląda na to, że też problem. Napisałem takie FAQ: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=3055#3055 To kolega przychodzi i się pyta: "Jak zedytować ten plik?". Nie wiem co źle zrobiłem, chyba wszystko dobrze tam napisałem. Więc dlaczego się pyta (na dodatek koleś starszy o kilka lat ode mnie)? Czytanie ze zrozumieniem się kłania...



 > Uważam, ze sytuacja wynika z winy windzianych klikaczy wielce  
 >przesiadających się na linuksa.

Problem wynika z tego, że windows niczego nie uczy, po za klikaniem.




 > System postawiłam sama na google.pl/linux

Gdybym ja miał każdy swój problem opisywać na forum, to dawno serwer by padł ;) A tak to tylko wujek google doświadczył moich częstych wizyt.




 > mnie irytuje tepota większości Newbie, którzy uważają, że powinni wszystko
 >dostać, tylko
 > dlatego, że mają problemy ze zrozumieniem pewnych rzeczy.

To jest wina tego, że niczego nas w szkole nie uczą. Np. u mnie w klasie (także w szkole) jedyny mam linuksa. Od roku kumple z klasy o niczym innym nie pier***ą niż o lineage 2 "wiesz ja dziś zdobyłem agrejdy, zabiłem kilku gostków" - k*** aż głowa boli - rok, ciągle w kółko to samo. A potem ludzie się dziwią, że takie społeczeństwo...




 > Ja bym jeszcze na samej górze dał wyszukiwarkę, bo faktycznie jeśli ktoś  
 >pierwszy raz na tym forum to może jej nie znaleźć.

Pomysł nawet dobry...



 >Niestety w przerażającej większości zaczyna się biadolenie " ZA COOOO?  
 >chamy jesteście, pomoc nie chcecie!!!POMOCY!!!".

Tacy ludzie tylko działają na niekorzyść linuksa. Takim osobom nie powinno się pomagać. Nikt nie mówił, że wszystko będzie na tacy. "Windows jest dla ludzi, Linux dla inteligentnych" - nie ma co ukrywać, większość użytkowników windowsa to za przeproszeniem, idioci i tyle (nie mówię, że wszyscy, ale większość...).




 > napisałem góra 5 wątków na przeróżnych forach - reszty dowiedziałem się sam,
 > ponieważ zamiast pisać nowe posty po prostu SAM SPRÓBOWAŁEM COŚ
 > POSZUKAĆ I NAPRAWIĆ, i o dziwo, naprawiając jakąś nieprawidłowość  
 > nauczyłem się przy okazji kilku innych rzeczy.

Przyznaję, pisałem dawniej dość dużo tematów, nie raz nawet banalne pytania były - teraz? żałuję. Ale nauczyło mnie to przynajmniej używania google ale to nie znaczy, że tak każdy ma robić...


> - bardziej wyeksponowanej wyszukiwarki

Mam nadzieję, że twórcy forum się nie obrażą, ale szukajka jest do d***y. Ale znalazłem świetny sposób jak szybko coś znaleźć. Jaki? Wystarczy u wujka wpisać: "site:forum.linux.pl szukana_fraza" i masz jak na tacy wszystko :)



 >- REGULAMINU

Koniecznie regulamin!



> Może opracujemy jakiś regulamin z prawdziwego zdarzenia?  

Można by napisać jakiś regulamin. Ale też nie ma co od zera zaczynać. Wystarczy wejść na jakieś forum gdzie jest regulamin, przyjrzeć się jemu, przepisać i poprawić co trzeba a następnie dopisać parę rzeczy na potrzeby TEGO forum.

Ja mam dość czasu, jak jest taka możliwość, mogę napisać regulamin.



W ogóle to teraz poczekajmy na opinię admina - A.B.  :)



Pozdrawiam!

sys

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-01-07, 11:49:21 »
Wiecie co?

UWAGA! Zanim zadasz pytanie na forum dotyczące jakiegoś problemu technicznego sprawdź koniecznie czy rozwiązanie tego problemu nie znajduje się już na tej stronie! Zapoznaj się również z http://rtfm.killfile.pl. To zaoszczędzi Twój czas, a nam ułatwi zadanie.

Prosimy o zachowanie kultury języka oraz ogólnie przyjętych norm etycznych. Zachowania niecenzuralne i uciążliwe dla innych użytkowników forum mogą spowodować usunięcie postów lub nawet zablokowanie możliwości korzystania z forum!


Co w tym jest niezrozumiałego? regulamin RTFM jest, tylko z przestrzeganiem sa problemy. Poza tym pod słowami "na tej stronie" jest odnośnik do szukajki. Nie róbcie sztucznego problemu, tylko zacznijcie egzekwować pewne rzeczy.

flak

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-01-07, 12:27:34 »
2007-01-07 11:49:21 sys napisał:

> Wiecie co?
 >
 > UWAGA! Zanim zadasz pytanie na forum dotyczące jakiegoś problemu technicznego sprawdź
 > koniecznie czy rozwiązanie tego problemu nie znajduje się już na tej stronie! Zapoznaj się
 > również z http://rtfm.killfile.pl. To zaoszczędzi Twój czas, a nam ułatwi zadanie.
 >
 > Prosimy o zachowanie kultury języka oraz ogólnie przyjętych norm etycznych. Zachowania
 > niecenzuralne i uciążliwe dla innych użytkowników forum mogą spowodować usunięcie postów lub
 > nawet zablokowanie możliwości korzystania z forum!
 >
 >
 > Co w tym jest niezrozumiałego? regulamin RTFM jest, tylko z przestrzeganiem sa problemy. Poza
 > tym pod słowami "na tej stronie" jest odnośnik do szukajki. Nie róbcie sztucznego
 > problemu, tylko zacznijcie egzekwować pewne rzeczy.

Ech... zgadzam się z Maćkiem Ruteckim. Od dawna obserwuję dziwną wymianę pokoleń na forum. Swoich "forumowych rówieśników" już wogule nie widzę (np. Manga2 czy Kaczy), a osób którzy na prawdę mają sporą wiedzę jest coraz mniej (np. Jezior). Dział artykułów nie rośnie tak szybko. W roku 2006 jak dobrze licze dodano ich tylko 6. czy 7, a wciąż wiszą tam tematy o instalacji Linuxa na przykładzie RH 7.0 a ludzie i tym się sugerują.

Proponuję dodać dział "/dev/null" by nie mnożyć złomu na forum oraz dział "najpopularniejsze" gdzie byłyby wątki odpowiadające na najpopularniejsze pytania. Wybór wątków do tej kategorii należałoby pozostawić moderatorom. Warto byłoby, ponad stroną tytułową forum pozostawić dowiązania do artykułów (bądź stron) odpowiadających na najbardziej denerwujące pytania np. "Jaki Linux?" "Windows nie działa!"

chmooreck

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-01-07, 12:33:00 »
Dodałbym jeszcze:
Wpisy niepoprawne pod względem ortograficznym lub stylistycznym oraz dublujące się tematy mogą zostać (i najprawdopodobniej zostaną) usunięte bez ostrzeżenia.

xis

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-01-07, 12:46:22 »
2007-01-07 11:49:21 sys napisał:

> Wiecie co?
 >
 > UWAGA! Zanim zadasz pytanie na forum dotyczące jakiegoś problemu technicznego sprawdź
 > koniecznie czy rozwiązanie tego problemu nie znajduje się już na tej stronie! Zapoznaj się
 > również z http://rtfm.killfile.pl. To zaoszczędzi Twój czas, a nam ułatwi zadanie.
 >
 > Prosimy o zachowanie kultury języka oraz ogólnie przyjętych norm etycznych. Zachowania
 > niecenzuralne i uciążliwe dla innych użytkowników forum mogą spowodować usunięcie postów lub
 > nawet zablokowanie możliwości korzystania z forum!
 >

To brzmi raczej jak sugestia, a nie żelazna zasada...

 >
 > Co w tym jest niezrozumiałego? regulamin RTFM jest, tylko z przestrzeganiem sa problemy. Poza
 > tym pod słowami "na tej stronie" jest odnośnik do szukajki. Nie róbcie sztucznego
 > problemu, tylko zacznijcie egzekwować pewne rzeczy.

'regulamin RTFM'? A co to takiego?
RTFM zawiera wiele _porad_ dla pytających i odpowiadających, ale regulaminem bym go nie nazwał. W regulaminie jasno muszą być określone _zasady_ działania forum. Za co można dostać bana, za co można zdjąć wątek, co _trzeba_ zrobić by się wypowiedzieć. Na puntky regulaminu można powoływać się zwracając użytkownikom uwagę. Itd, itp.

Palindrom

  • Gość
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-01-07, 13:08:48 »
Witam wszystkich serdecznie.

Zwykle po takich spięciach ludzie odchodzą z Forów, ja tu trafiłem :) (dzięki, ZipoKing)

Może krótko, dlaczego tu jestem?
Linux'em zacząłem nieśmiało zajmować się po roku 2000. Jednocześnie poznawałem BeOS'a i pracowałem na najróżniejszych windach (znaj swego wroga ;] ).

Przez długi czas byłem moderatorem tablicy Hardware/Software na nieistniejącym już Tytanie (w każdym razie nie w tej formie).

Trzeba to powiedzieć; nie było tak leniwych nierobów od czasów ZX Spectrum (tzn. tak źle jeszcze nie było). Jeszcze parę lat temu poziom był na tyle wysoki, że zmęczeni głupotą innych użytkownicy nie odchodzili z Forów, a administratorzy i moderatorzy nie mieli wiele pracy. Wtedy wszystko było jak Linux :)

Teraz niestety jeszcze nie ma lekarstwa na użytkowników, którzy dostali komputer z nerwostradą pod choinkę i piszą gdzie popadnie 'jo Zi00m, jak zrobić rzeby to dziauauo?'.
Dla komputerowców starej daty to w ogóle nie do pomyślenia, żeby pytać o rzeczy, które grzecznie siedzą w /usr/doc, google.com czy w kiosku.
Zdaje się, że jak by nie przeorganizować widoku Forów, gdzie by nie wklejać linków BIG #FF0000, i tak nie skorzysta :(
To jest po prostu smutne :/
Od czasów XT/8 MHz zmianie uległo to, że teraz w ogóle nie trzeba legitymować się śladową inteligencją, żeby obsługiwać komputer (w sensie edytor tekstu / Przeglądarka internetowa). To paradoks współczesności obecny nie tylko tutaj, lecz w każdej dziedzinie życia. Od ludzi w XXI w. wymaga się miej, niż u schyłku XX w. (!)
Dziś do urządzeń nie trzeba dołączać instrukcji obsługi, tylko ostrzeżenie, że zegarek nie służy do jedzenia. Wszystko równa w dół, na czele ze szkolnictwem (to szczególnie mnie martwi).
Słyszałem, że inteligencja przeszkadza władzy a na głupocie i lenistwie  ludzi można zbić majątek (ot! M$).


Gratuluję Administratorom i Moderatorom za ich wytrwałość i zaangażowanie w rozwój Linux'a i jego Użytkowników, oraz walkę o porządek w tym syfie współczesnośći :]
A "pokoleniu nerwostrady" życzę nawrócenia na dobrą ścieżkę ;)
sys życzę, żeby jednak wytrzymała :D

Pozdrawiam,
Palindrom.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Nie wytrzymałam...
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-01-07, 13:17:56 »
2007-01-07 12:46:22 xis napisał:

> 2007-01-07 11:49:21 sys napisał:
 >
 > > Wiecie co?
 >  >
 >  > UWAGA! Zanim zadasz pytanie na forum dotyczące jakiegoś problemu technicznego sprawdź
 >  > koniecznie czy rozwiązanie tego problemu nie znajduje się już na tej stronie! Zapoznaj
 > się
 >  > również z http://rtfm.killfile.pl. To zaoszczędzi Twój czas, a nam ułatwi zadanie.
 >  >
 >  > Prosimy o zachowanie kultury języka oraz ogólnie przyjętych norm etycznych. Zachowania
 >  > niecenzuralne i uciążliwe dla innych użytkowników forum mogą spowodować usunięcie postów
 > lub
 >  > nawet zablokowanie możliwości korzystania z forum!
 >  >
 >
 > To brzmi raczej jak sugestia, a nie żelazna zasada...
 >
 >  >
 >  > Co w tym jest niezrozumiałego? regulamin RTFM jest, tylko z przestrzeganiem sa problemy.
 > Poza
 >  > tym pod słowami "na tej stronie" jest odnośnik do szukajki. Nie róbcie
 > sztucznego
 >  > problemu, tylko zacznijcie egzekwować pewne rzeczy.
 >
 > 'regulamin RTFM'? A co to takiego?
 > RTFM zawiera wiele _porad_ dla pytających i odpowiadających, ale regulaminem bym go nie nazwał.
 > W regulaminie jasno muszą być określone _zasady_ działania forum. Za co można dostać bana, za co
 > można zdjąć wątek, co _trzeba_ zrobić by się wypowiedzieć. Na puntky regulaminu można powoływać
 > się zwracając użytkownikom uwagę. Itd, itp.
 >

Hmm, racja.
Do zakończenia przebudowy działu artykułów pozostało tylko porobienie nowych, bardziej przejrzystych działów i podkategorii oraz poukładanie w nich artykułów.
Jak obiecałem po tym zajmiemy się na powrót forum.
Wiem, że po uwzględnieniu wszystkich nowych uwag odnośnie do forum, pojawią nowe, ale zawsze to do przodu :)

Co do sytuacji z męczącymi pytaniami itp - to znak, że Linux trafił już "pod strzechy" i myślę, że poza regularnym upominaniem i usuwaniem głupich pytań nic się nie da zrobić :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl