Inne > Advocacy

Nie wytrzymałam...

(1/9) > >>

sys:
Z góry przepraszam za ten wątek, ale do jasnej ciasnej ile można wytrzymać?

Czytam forum od dawna, zwykle z przyjemnością i w poszukiwaniu ciekawych informacji dotyczących linuksa. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, ze forum padło ofiara ataku dzieci Neostrady. Co 2 wątek to samo i w dodatku pisane jak przez analfabetów (pokemonowe błędy ortograficzne i wrzaski capslockiem).

Czy tak ciężko przejrzeć forum i artykuły? Tak trudno przeczytać raptem parę stron odnosnie instalacji i co to jest konsola? Kolejna rzecz, w kółko są wałkowane te same tematy jakby jeden z drugim miał klapki na oczach i nie widział, że ktoś miał już podobny problem. Przerasta was użycie szukajki? to zostańcie na Windowsie...tam wszystko macie klikane i nic czytać nie trzeba poza next, next, next finish i jeboot :/
Czytanie też problem? Wszystko w klikanych linkach i na tacy, bo nawet wam się 4 liter nie chce ruszyć, żeby cos sprawdzić samemu, tym bardziej, ze na Newbie artykułów od groma...

Uważam, ze sytuacja wynika z winy windzianych klikaczy wielce przesiadających się na linuksa. Nikt nie mówil, że będzie łatwo, ale to nie powód do miauczenia, ze jestem nowy, biedny, pokrzywdzony i mi się należy!! Nie umiesz czytać? nie umiesz sprawdzać nawet głupiej szukajki forumowej, to sobie do jasnej ciasnej odpuść, a nie zawracaj gitary.

Serio mam gdzieś, że wam cos nie działa. System postawiłam sama na google.pl/linux i cholernie mnie irytuje tepota większości Newbie, którzy uważają, że powinni wszystko dostać, tylko dlatego, że mają problemy ze zrozumieniem pewnych rzeczy.
Ile można pisać Jaki linuks, Jak zainstalować? Potem się dziwicie, ze większość traci cierpliwość widząc po raz n-ty to samo ( gdzie daleko szukać.. https://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=103784 ) Brak słów po prostu...
Linuks nie jest dla idiotów. Chcesz mieć klikane kwiatki i motylki, to się strać z powrotem na Windowsa i nie zachowuj jak pięciolatek w przedszkolu. Poza tym wypadałoby mieć trochę kultury, a nie na zasadzie, bo wy jesteście BE i mi pomóc nie chcecie. Nie po to są podane odgórnie linki do rtfm itd. Przestrzeganie netykiety wszystkich obowiązuje i nie ma taryfy ulgowej. Dziwicie się, ze chamscy jesteśmy...tak jesteśmy, widząc taką tępotę nie sposób przejść obojętnie.

I jeszcze jedno: Głupota nie zwalnia od myślenia!

@ mods
jeśli coś nie tak proszę delete.

Ircyn:
Mimo że jestem Newbie to musze przyznać że masz racje ale  90%. Zaglądam na to forum dopiero od 2 tyg. i fakt wielu pyta o to samo. Trzeba żeby odnośnik do szukaj był w menu głównym i na czerwono. A co do błędów ortograficznych to odpuść sobie, ciesz się że ty nie robisz błędów.

Maciek_Rutecki:
Spodziewałem się, że ostrzej coś napiszesz :-)

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Do moderatorów i adminów, od roku widzę odpływ ludzi wartościowych, którzy sporo udzielali się na forum, kasujcie debilne wątki od razu, bo lada chwila to forum będzie tylko da pokemonów. Już w tej chwili poziom jest niższy od forum KSE.


--
Maciek

leblee:
Ja bym jeszcze na samej górze dał wyszukiwarkę, bo faktycznie jeśli ktoś pierwszy raz na tym forum to może jej nie znaleźć.

sys:
2007-01-07 08:23:36 Maciek_Rutecki napisał:

>
 > Spodziewałem się, że ostrzej coś napiszesz :-)
 >
 > Całkowicie się z Tobą zgadzam. Do moderatorów i adminów, od roku widzę odpływ ludzi
 > wartościowych, którzy sporo udzielali się na forum, kasujcie debilne wątki od razu, bo lada
 > chwila to forum będzie tylko da pokemonów. Już w tej chwili poziom jest niższy od forum KSE.
 
Maćku ironia trudne słowo :) trudniejsze niż metafora :) myślisz, że zrozumieją?

Od jakiegoś czasu na forum są moderatorzy i nie mam pojęcia dlaczego się tak cackają z większością wątków. Jest regulamin, rtfm i nie ma, że boli. Jesteś nowy? czytaj!! Nie umiesz czytać? no to lecisz!! Zwykle po kilku zaginionych postach user zaczyna myśleć, że jednak może jest coś nie tak. Niestety w przerażającej większości zaczyna się biadolenie " ZA COOOO? chamy jesteście, pomoc nie chcecie!!!POMOCY!!!". A straszenie nas, ze przestaniecie pisać, bo pomocy nie dostajecie wywołuje jedynie uśmiech na naszych twarzach...dlaczego?
bo jak zwykle nie myślicie....nam działa a wam nie, wiec kto na tym gorzej wyjdzie? przecież nie my, bo tracimy mniej czasu na kolejne dublowane sprawy...

Na forum jest wielu nawróconych okienkowców, którzy umieli dojść do wniosku, że wszystko w sumie jest, tylko trzeba czytać, czytać, czytać i jeszcze raz czytać!! teraz nawet oni tracą do was cierpliwość, więc chyba jest coś nie tak...

Tak, nie chcemy i nie będziemy pomagać trollom, którym się nawet nie chce przeczytać podstawowych informacji dotyczacych linuksa i nieznających podstawowych zasad netykiety. Obecnie instalatory pozwalają na szybką instalację systemu, przy czym większość klika bezmyślnie jak w linki na GG, a potem "NIE DZIALA!!!!". Przy czym zauważam porażająco niski brak kultury i umiejętności sklecenia kilku slów w normalne zdanie. I nie zasłaniać mi się tu papierkami, bo znam ten temat od podszewki i nazywam to w niektórych przypadkach dysmózgowiem, bo edytor tekstu każdy posiada, jak również słowniki języka polskiego online nawet. Nie chce się sprawdzić? no to nara!!

W necie panują zasady netykiety. Też jak gdzieś coś piszę, czy pytam to staram się nie złamać żadnej z zasad. Po pierwsze ulatwia to komuś ewentualną pomoc dla mnie i wiem, ze będę ją mogla szybko uzyskać. Ale się do jasnej ciasnej nauczcie, ze regulaminy są do czytania i przestrzegania, a nie do przewijania i omijania, bo sie jednemu leniowi z drugim nie chce czytać. Nie chce się czytać? no to nara...sprawa chyba jasna...

Oczywiście nie mówię, ze wszyscy, ale wiekszość wam drodzy newbie fatalne świadectwo wystawia.

@Maciek po raz 2 :)
Dziękuj temu pietro wyżej, że tu moda nie mam :) chyba bym znacznie serwer odciążyła :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej