Nowe posty

Autor Wątek: Emulacja Windowsa  (Przeczytany 3957 razy)

LupuSabrewulf

  • Gość
Emulacja Windowsa
« dnia: 2007-01-01, 16:44:14 »
Witam. Mam pytanie, a mianowicie czytałem w PC Formacie jak może Windows przez emulator otworzyć jednocześnie SuSE 10.1. Czy można zrobić to na odwrót tzn. W Suse emulować Widowsa?? Z góry dzieki...

leiah

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-01, 17:26:04 »
2007-01-01 16:44:14 LupuSabrewulf napisał:

> Witam. Mam pytanie, a mianowicie czytałem w PC Formacie jak może Windows przez emulator otworzyć
 > jednocześnie SuSE 10.1. Czy można zrobić to na odwrót tzn. W Suse emulować Widowsa?? Z góry
 > dzieki...

można
[1] ściągasz z internetu program VMware (serwer jest do pobrania ze strony producenta za free) i pod nim instalujesz dowolnego system operacyjny, niestety wirtualne maszyny nie są zbyt wydajne

[2] instalujesz pod linuksem WINE, nie jest to emulator a API, czyli srodowisko pozwalające uruchamiać windowsowe programy, niestety nie wszystko pod nim działa idealnie, a część softu w ogóle nie działa. Jednak mnóstwo rzeczy mozna normalnie zainstalować i uruchomić.

nie chce mi się szukać w googlach skąd możesz sciągnąć w/w soft. musisz zrobić to sam, polecam wizyty na oficjalnych stronach. powodzenia i pozdrawiam ;-)

LupuSabrewulf

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-01, 17:33:39 »
> można
 > [1] ściągasz z internetu program VMware (serwer jest do pobrania ze strony producenta za free)
 > i pod nim instalujesz dowolnego system operacyjny, niestety wirtualne maszyny nie są zbyt
 > wydajne


ale to wygląde mniej więcej jak było pokazane w PCF?? Że w okienku emulatora chodzi normalnie system?? Łoo, wtedy wreszcie zainstalowałbym tego zasranego neta... A jak się instaluje takiego systema w tym VMware???

leiah

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-01, 18:14:54 »
2007-01-01 17:33:39 LupuSabrewulf napisał:

 > ale to wygląde mniej więcej jak było pokazane w PCF?? Że w okienku emulatora chodzi normalnie
 > system?? Łoo, wtedy wreszcie zainstalowałbym tego zasranego neta... A jak się instaluje takiego
 > systema w tym VMware???

tak, masz okienko i w nim widzisz odpalony inny system, możesz też odpalić w trybie fullscreen.

system instaluje się... normalnie, czyli jak na zwykłym kompie. wejdź na stronę producenta VMware, tam jest mnóstwo informacji. poza tym ten program jest na prawde banalny.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-01, 18:33:21 »
Jeśli chodzi o emulacje windowsa, to mozna jeszcze wypróbować qemu.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

LupuSabrewulf

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-01, 19:57:28 »
2007-01-01 18:33:21 roca napisał:

> Jeśli chodzi o emulacje windowsa, to mozna jeszcze wypróbować qemu.


To coś takiego jak VMware??

leiah

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-01, 20:23:35 »
2007-01-01 18:33:21 roca napisał:

> Jeśli chodzi o emulacje windowsa, to mozna jeszcze wypróbować qemu.

a ja działa win na qemu? słyszałem swego czasu, ze bywają problemy? chyba, że ta informacja to 'fake'

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-02, 06:12:54 »
2007-01-01 17:26:04 leiah napisał:

 > [1] ściągasz z internetu program VMware (serwer jest do pobrania ze strony producenta za free)
 > i pod nim instalujesz dowolnego system operacyjny, niestety wirtualne maszyny nie są zbyt
 > wydajne
 >
 >
 > A skąd masz wieści na temat wydajności VMware, ze słyszenia?
 > Ja po bojach z Wine zainstalowałem VMware i jakoś nie widzę wielkiej róznicy w  
    porównaniu z windowsem.
 > Jeden warunek - odpowiednia ilość pamięci dla wirtualnego systemu. Do    
    przyzwoitej pracy z XP 512 MB. No i wskazane jest doinstalować VMware Tools.
 > Na pewno jest dużo wygodniejsze niż Wine.

leiah

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-01-02, 08:22:44 »
2007-01-02 06:12:54 le_mon napisał:


 >  > A skąd masz wieści na temat wydajności VMware, ze słyszenia?
 >  > Ja po bojach z Wine zainstalowałem VMware i jakoś nie widzę wielkiej róznicy w  
 >     porównaniu z windowsem.
 >  > Jeden warunek - odpowiednia ilość pamięci dla wirtualnego systemu. Do    
 >     przyzwoitej pracy z XP 512 MB. No i wskazane jest doinstalować VMware Tools.
 >  > Na pewno jest dużo wygodniejsze niż Wine.
 >  
 >
skąd wieści? ano stąd, że mam zainstalowane VMware a na nim win98+VMware tools i troche się zacina, ale pracuje się akceptowalnie. - a konfig mam dość mocny raczej - P4 2,66GHz + 1,5GB RAM ;-)

leiah

  • Gość
Emulacja Windowsa
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-01-02, 13:57:34 »
2007-01-02 08:22:44 leiah napisał:

> 2007-01-02 06:12:54 le_mon napisał:
 >
 >
 >  >  > A skąd masz wieści na temat wydajności VMware, ze słyszenia?
 >  >  > Ja po bojach z Wine zainstalowałem VMware i jakoś nie widzę wielkiej róznicy w  
 >  >     porównaniu z windowsem.
 >  >  > Jeden warunek - odpowiednia ilość pamięci dla wirtualnego systemu. Do    
 >  >     przyzwoitej pracy z XP 512 MB. No i wskazane jest doinstalować VMware Tools.
 >  >  > Na pewno jest dużo wygodniejsze niż Wine.
 >  >  
 >  >
 > skąd wieści? ano stąd, że mam zainstalowane VMware a na nim win98+VMware tools i troche się
 > zacina, ale pracuje się akceptowalnie. - a konfig mam dość mocny raczej - P4 2,66GHz + 1,5GB
 > RAM ;-)



dobra - odszczekuje. własnie wrzuciłem w ramach testu windows xp na vmware - działa zdecydowanie lepiej od win98