Oprogramowanie > Multimedia

mplayer, totem, kaffeine nie odtwarzają divX

(1/4) > >>

Mathew:
Mam ubuntu 5.04 hoary.Z apta ściągnąłem wszystko co polecali na www.przewodnik.ubuntu.pl .Apacz mi chodzi , ale dzieje się dziwna rzecz związana z mysql.Otóz gdy otwieram instalcje dowolnego skryptu który juz znajduje sie w katalogu aliasowanym to instalator (np.Mambo) mówi że jest obsługa php , ale brakuje mysql. Mam zainstalowany phpmyadmin i chodzi on bez problemów. Mam usera i hasło , ale nie wiem co zrobić ,żeby skrypty widziały mysql.Jeśli napisałem coś niezrozumiale to moge rozszerzyć.Proszę o pomoc

wojt_ass:
Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, więc z góry przepraszam za wszelkie nieścisłości...

Problem dotyczy odtwarzania filmów, w formacie innym niż mgp.

Próbowałem programami mPlayer, TOTEM, Kaffeine - Kaffeine wysypuje się od razu, mPlayer wyświetla komunikat : "Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.".

Jeżeli chodzi o TOTEM to odtwarza film przez jakieś 3 sekundy , poczym wyskakuje okienko proszące o zamknięcie programu, lub o jego ponowne uruchomienie. Dodam, ze odtwarza film przez chwilkę bez dzwięku.
Kodeki mam zainstalowane ze strony mplayera w: "/usr/local/lib/codecs"

Z góry dziękuje za pomoc ;-)

wojt_ass:
Mój system to Mandriva 2005LE
sterowniki do karty graficznej zainstalowałem ze strony NVIDI`i

krisp:
2005-05-21 14:07:15 wojt_ass napisał:

> Witam,
 >
 > To mój pierwszy post na tym forum, więc z góry przepraszam za wszelkie nieścisłości...
 >
 > Problem dotyczy odtwarzania filmów, w formacie innym niż mgp.
 >
 > Próbowałem programami mPlayer, TOTEM, Kaffeine - Kaffeine wysypuje się od razu, mPlayer
 > wyświetla komunikat : "Error opening/initializing the selected video_out (-vo)
 > device.".

Odpal w trybie graficznym mplayer (gmplayer) wejdź w preferencje i zmień strerownik xv na X11 lub odwrotnie i potestuj.
Problem powinien zniknąć.


 >
 > Jeżeli chodzi o TOTEM to odtwarza film przez jakieś 3 sekundy , poczym wyskakuje okienko
 > proszące o zamknięcie programu, lub o jego ponowne uruchomienie. Dodam, ze odtwarza film przez
 > chwilkę bez dzwięku.
 > Kodeki mam zainstalowane ze strony mplayera w: "/usr/local/lib/codecs"

Poszukaj w sieci kodekow z nazwą xvid ora dvix4linux lub dix5linux i doinstaluj.

Problem dźwięki to np. problem z wtyczką. Ja mam teraz Alsę ale kiedyś tylko oss.
 

>
 > Z góry dziękuje za pomoc ;-)
 >
 >

Może pomogłem trochę...

wojt_ass:
> Odpal w trybie graficznym mplayer (gmplayer) wejdź w preferencje i zmień strerownik xv na X11
 > lub odwrotnie i potestuj.
 > Problem powinien zniknąć.
 >
 > Niestety nie zniknął - z tymi usatwieniami próbowałem już wcześniej...
 >
 >
 > Poszukaj w sieci kodekow z nazwą xvid ora dvix4linux lub dix5linux i doinstaluj.
 >
doinstlowałem i nadal nie działa....

 > Problem dźwięki to np. problem z wtyczką. Ja mam teraz Alsę ale kiedyś tylko oss.

Co ciekwe[ a we wczesniejszym poscie zapomniłem dodać], TOTEM odtwarza mi jeden film w .avi , z dźwiękiem , płynnie itp.[jeżeli cię to interesuje ot jest to mój nikifor ;-)]

 > Może pomogłem trochę...

No niestety tym razem Ci się nie udało, lecz licze na więcej...

Gdybyś potrzebował dodatkowych informacji dot. tego problemu to oczywiście chętnie udzielę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej