Nowe posty

Autor Wątek: Jak zainstalować gierki??  (Przeczytany 4189 razy)

shlu

  • Gość
Jak zainstalować gierki??
« dnia: 2006-12-26, 09:35:52 »
Od nie dawna mam Linuxa. Oprócz darmowych gierek nie mam nic. Chciałbym zainstalować na kompa takie gry jak:
1. GTA San Andreas
2. Need For Speed Carbon
3.              - l l -        Underground 2
4. The Sims 2.
5. Carmagedon TDR 2000

Kuzyn, który troszeczkę zna sie na komuterach powiedział, że są programy, które pozwalają na zainstalowanie na Linuxi-e gier, które w wymaganiach chdzą na Windowsie. Jeśli ktoś mógłby podać program(który umożliwia zainstalowanie w/w gierek) i witryne www na której można go znaleźć byłbym bardzo wdzięczny.

                                                                                                           Z góry dziękuje

chmooreck

  • Gość
Jak zainstalować gierki??
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-26, 10:15:49 »
Szukałeś już czegoś takiego na googlach ?




... cedega

benyo

  • Gość
Jak zainstalować gierki??
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-26, 11:19:51 »
tu na linux.pl jest serwis dotyczacy gier http://gry.linux.pl tam znajdziesz wszystkie informacje ktorych potrzebujesz.

Niektore gry mozna uruchomic korzystajac z 'Wine' a inne dzieki aplikacji 'cedega'. poszukaj o tym na google no i w tym serwisie, na pewno znajdziesz duzo informacji na ten temat

TheUsh

  • Gość
Jak zainstalować gierki??
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-26, 11:36:12 »
2006-12-26 09:35:52 szlu napisał:

> Od nie dawna mam Linuxa. Oprócz darmowych gierek nie mam nic. Chciałbym zainstalować na kompa
 > takie gry jak:

 > 1. GTA San Andreas

Pod cedega powinno pojsc

 > 2. Need For Speed Carbon

To nie pojdzie

 > 3.              - l l -        Underground 2

To tak

 > 4. The Sims 2.

Nie ;/

 > 5. Carmagedon TDR 2000

Co do tego nie jestem pewien

BTW. www.transgaming.org/gamesdb tu jest lista gier ktore chodza na cededze ale cos malutko tych ktore w pelni sprawnie dzialaja... w zasadzie jak chce sie pograc w nowsze tytuly nadal trzeba trzymac win...

 > Kuzyn, który troszeczkę zna sie na komuterach powiedział, że są programy, które pozwalają na
 > zainstalowanie na Linuxi-e gier, które w wymaganiach chdzą na Windowsie.

No i wlasnie w ten sposob ludzie tacy jak twoj kuzyn zniechecaja ludzi do linuksa... Mowia, jak to jest wspaniale, ze gierki z windows chodza bez problemu przez programy takie jak cedega... Potem taki delikwent zainstaluje sobie linuksa, zobaczy ze jego ukochane gierki nie chodza, zacznie rzucac miesem jaki to linux jest glupi i w ogole do dupy i prawdopodobnie nigdy wiecej nie bedzie mial ochoty przy nim dluzej popracowac... Ehhh szkoda... Gdyby nie to, ze wiekszosc gierek wydawana jest tylko na windowsa, linux zapewne stalby sie popularniejszy...

 > Jeśli ktoś mógłby
 > podać program(który umożliwia zainstalowanie w/w gierek) i witryne www na której można go
 > znaleźć byłbym bardzo wdzięczny.

Na dodatek cedega jest platna, mozna by ja uznac za niezbyt trafiony zakup...
Zaraz zapewne inni zaczna sie buntowac, ze w koncu jest darmowa cvscedega... Tak, ale z nia przewaznie sa problemy przy kompilacji, ani na ubuntu, ani na fedorze instalacja poprostu jest niemozliwa, a tak poza tym ta cvscedega nie jest taka swietna...

 >            Z góry dziękuje


TheUsh

  • Gość
Jak zainstalować gierki??
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-26, 11:40:49 »
2006-12-26 11:19:51 zbysiup napisał:

> tu na linux.pl jest serwis dotyczacy gier http://gry.linux.pl tam znajdziesz wszystkie
 > informacje ktorych potrzebujesz.

Wydaje sie jakby w ogole juz nikt nie rozwijal gry.linux.pl ... w dodatku predzej mozna uzyskac odpowiedz na tym forum niz na tamtym...