Nowe posty

Autor Wątek: Madriva2007+kdetv+saa7134- brak dźwięku  (Przeczytany 1809 razy)

arcio_dr

  • Gość
Madriva2007+kdetv+saa7134- brak dźwięku
« dnia: 2006-12-24, 20:08:27 »
Przejrzałem parę "for" i przeczytałem też:
https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=33888
https://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=100505
ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu
w /etc/modprobe.conf mam
options saa7134 card=21 gbuffers=6
w kdetv obraz jest.
Podczas logowania (po załadowaniu alsy) słyszę dźwięk z karty, Słyszę ale tylko do momentu włączenie Kdetv potem dźwięku już nie słychać tylko obraz.Graficzne narzędzia miksera wskazują że wejście linein (tam podłączony jest dźwięk karty) jest aktywne. Co mam zrobić żeby to uruchomić
Pozdrowienia

Rymek

  • Gość
Madriva2007+kdetv+saa7134- brak dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-25, 09:20:30 »
 > Podczas logowania (po załadowaniu alsy) słyszę dźwięk z karty, Słyszę ale tylko do momentu
 > włączenie Kdetv potem dźwięku już nie słychać tylko obraz.Graficzne narzędzia miksera wskazują
 > że wejście linein (tam podłączony jest dźwięk karty) jest aktywne. Co mam zrobić żeby to uruchomić
 > Pozdrowienia



A dlaczego linein a nie lineout?

może jestem jakiś niewtajemniczony ale z tego co pamiętam to głośniki są na wyjściu (out) a mikrofon na wejściu (in) więc może gdzieć tu należy szukać przyczyny... niech się wypowie ktoś mądrzejszy ode mnie

arcio_dr

  • Gość
Madriva2007+kdetv+saa7134- brak dźwięku
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-25, 15:09:43 »
2006-12-25 09:20:30 Rymek napisał:

>
 >  > Podczas logowania (po załadowaniu alsy) słyszę dźwięk z karty, Słyszę ale tylko do
 > momentu
 >  > włączenie Kdetv potem dźwięku już nie słychać tylko obraz.Graficzne narzędzia miksera
 > wskazują
 >  > że wejście linein (tam podłączony jest dźwięk karty) jest aktywne. Co mam zrobić żeby to
 > uruchomić
 >  > Pozdrowienia
 >
 >
 >
 > A dlaczego linein a nie lineout?
 >
 > może jestem jakiś niewtajemniczony ale z tego co pamiętam to głośniki są na wyjściu (out) a
 > mikrofon na wejściu (in) więc może gdzieć tu należy szukać przyczyny... niech się wypowie ktoś
 > mądrzejszy ode mnie
Linein; bo wyjście z kartyTV podłączone jest do wejścia liniowego karty dźwiękowej. Gniazda są na pewno dobrze podłączone bo wszystko działa na XpSP2