Inne > Advocacy

Moje spostrzezenia na temat linuksa

<< < (2/4) > >>

:
Zawsze możesz drogi autorze wątku wyjść z forum i tu nie wracać, bo Cie tu nikt za rogi trzymał nie bedzie.

https://forum.linux.pl/?id=forum&show=post&post=102453

poczytaj sobie, a potem wyciągnij wnioski...o ile w stanie jesteś...

sys (szczęśliwa posiadaczka MDK 10.1 ) :P

:
2006-12-21 18:14:09 hieronim napisał:

> Mam z tym systemem niewiele do czynienia bo od dość niedawna zajmuję się nim.
>
> Chłopie czy ty sam rozumiesz co piszesz? Zdecyduj się. Jak można mieć z
> czymś niewiele do czynienia od dość dawna tym się zajmując?
>  
>
>
>  Jeżeli chodzi o stabilność poza manrdiva wszystko jest lepsze od windozy, ale ale jeżeli już chodzi o instalowanie czegokolwiek z oprogramowania to linuks w porównaniu z windą jest jak pijak za kierownicą. DRAMAT!!! Chcesz zainstalować cokolwiek to tak naprawdę za każdym razem musisz  przeinstalować setkę innych rzeczy bo są wymagane nie ma ich uaktualnień w paczce.
>
>
> A to ciekawostka przyrodnicza. Ja zaczynałem jeszcze od Mandrake'a 8.0, potem był Aurox (krótko), Suse, teraz Gentoo i jakoś nie pamiętam takich problemów :) Każda z  tych dystrybucjach o których wspominasz ma własny program do instalacji pakietów i nie wiem co trzeba mieć w głowie (albo raczej nie mieć) żeby nie potrafić czegoś zainstalować. Jeżeli czegoś ci brakuje to oprócz oficjalnych masz przecież repozytoria nieoficjalne. Poza tym o ile się orientuję to możesz przecież używać urpmi (czy jak to się nazywa) i apt-get, chyba nikt ci nie zabrania?
>
>
>  

> Najgorsze ze wszystkiego jest środowisko!!! Wasze środowisko!!! Ktoś napisał
> "elitarny klub". Elitarność powinna polegać na tym, że jego członkowie
> wyróżniają się czymś na tle całego pospólstwa są mili uprzejmi uczynni
> życzliwi.
>
>
> I tu się mylisz. Linuksowcy stanowią jak najbardziej elitarny klub - ludzi którzy potrafią samodzielnie myśleć.
Jeśli nie umiesz, nie potrafisz, nie chce ci się myśleć to daj sobie spokój z Linuksem. Tutaj nie wystarczy znajomość obsługi myszy i klikania OK jak w pewnym systemie.
Żalisz się że nikt nie chce pomóc. To co, ktoś ma za ciebie przeczytać dokumentację, ktoś ma za ciebie użyć wyszukiwarki, ktoś ma za ciebie myśleć? Ale skoro ci się nie chce to już twój problem.


 

Łukasz Gańczarczyk:
jak ci sie nie podoba mandriva to sobie zainstaluj innego linuxa, masz baaardzo duzy wybor (to nie win:P)

ja mam mandrive i nie narzekam.... ale i tak wroce do SUSE (przyzwyczajenie i male umiejetnosci)

Tomasz Nowosielski:
Widzicie szanowni koledzy sami dajecie świadectwo o sobie właśnie tymi wypowiedziami. tylko nie bierzecie pod uwagę ze nie każdy ma czas żeby bawić się całymi dniami ( wasze mówienie o poświęceni chwili czasu mnie rozbawia) słuchajcie mam A. 12 czy to jest tak zabójczy problem zeby móc bez problemu zainstalować głupią klarte graficzną? mam go od wersji bodajrze 9.2 i za każdą razą są problemy trzeba coś dodatkowo instalować i zmieniać w wersji 12 to przykro mi ale już troche przesadzili.inne usługii to już w ogóle makabra programy się nie uruchamiają albo zeby je skonfigurować to trzeba worek soli zjeść. powiem szczerze żeby nie osobnik SŁUPEK z forum aurxa to dawno bym miał WIN. ale chłopak się stara i widać mu zależy a że czasem jest nie przyjemny to już inna sprawa
Więc drogi kolego nie przejmować się tymi bufonamitylko brnąć dalej zaciskamy zęby nowy nick w odpowiednim forum i jedziesz dalej pozdrawiam

:
2006-12-22 13:34:52 nowosielskitomasz1 napisał:

 > bierzecie pod uwagę ze nie każdy ma czas żeby bawić się całymi dniami

no skoro nie masz czasu to już nie wina ludzi na forum ja też teoretycznie czasu nie mam, dziennie na prace na komputerze w domu mogę maksymalnie poświęcić 4 godziny (w przerwach między innymi zadaniami) i jakoś sobie radzę po prostu wystarczy odrobina wytrwałości jednego dnia szukasz drugiego testujesz czy sie uda nastepnego dnia szukasz tego co nie działa i doinstalowujesz i tak do skutku.

dobrze wiemy że nie każdy ma czas ale nie oczekuj że każdy kto odpowiada na posty też ma tyle czasu żeby kolejny raz pisać to co zostało już napisane przez niego bądź kogoś innego na tym forum. Ludzie piszący na forum też nie zawsze mają wolny czas a nawet jak gomają to nie mają obowiązku marnować go dlatego że ktoś inny nie skorzystał z opcji szukaj. pozatym z tego co zauważyłem nawet mimo to że ludzie odpowiadający czepiają się tego że nie szukałeś i tak dają Cilink do danego materiału więc wcale nie jest tak źle. Pozatym jak to powiedział mój kolega ludzie dzielą się na 2 typy "ludzi" i "klony", ludzie uczą się sami i ewentualnie szukają sami wiedzy, która jest im potrzebna, klonypotrafią jedynie klonować to co inni już zrobili. Każdy powinien zdecydować do której grupy należy i wyciągnąć z tego wnioski, ponieważ jeżeli jesteś klonem to poszukaj najpierw na forum później dopiero pytaj a to dlatego że inni za każdym nowym razem muszą przeszukiwać coraz więcej postów w celu znalezienia konkretnej onformacji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej