Inne > Advocacy

Moje spostrzezenia na temat linuksa

(1/4) > >>

hieronim:
Mam z tym systemem niewiele do czynienia bo od dość niedawna zajmuję się nim. Przetestowałem już Suse, Fedore, Ubuntu, Mandrive. I tak powiem nie spotkałem nic gorszego bardziej zawodnego i wadliwego pod każdym względem od mandrivy jest to produkt tak spartaczony, że redmonty przy tym to rakieta kosmiczna przy wozie konnym. Wiesza się głupieje a instaluje sie całe wieki. Na różnych komputerach testowane. Suse jest chyba w sumie naj z tego co ćwiczyłem. Jeżeli chodzi o stabilność poza manrdiva wszystko jest lepsze od windozy, ale ale jeżeli już chodzi o instalowanie czegokolwiek z oprogramowania to linuks w porównaniu z windą jest jak pijak za kierownicą. DRAMAT!!! Chcesz zainstalować cokolwiek to tak naprawdę za każdym razem musisz przeinstalować setkę innych rzeczy bo są wymagane nie ma ich uaktualnień w paczce. I wiecie co? To nie jest najgorsze, to jest nawet zabawne! Jak ciągła przygoda, nie wiesz co spotka cię za chwilę. Ciągłe problemy, ale twórcze. Najgorsze ze wszystkiego jest środowisko!!! Wasze środowisko!!! Ktoś napisał "elitarny klub". Elitarność powinna polegać na tym, że jego członkowie wyróżniają się czymś na tle całego pospólstwa są mili uprzejmi uczynni życzliwi. Tego brakuje. Na forum nie dowie sie żaden laik niczego. Może błagać nic. Odpowiedzi są w stylu: to proste, by ugotować zupę trzeba mieć składniki i wrzucić do gara. Ale jakie? Stary to ty nie wiesz kmiocie jeden wiejski? Spadaj z forum dla elity!. Co mogę powiedzieć? Jak ktoś się zastanawia nad tym czy instalować dystrybucje czy nie to nie polecam - chyba, że zna kogoś kto go poprowadzi za rękę przez pierwsze dni inaczej na pomoc nie liczcie. Linuks pomimo, tego że go mam i nie zrezygnuje z niego jest nie elitarnym klubem a wiochą białoruską.

[EDIT xis: przeniosłem do innej kategorii]

ozyr:
Jak  ktoś się zastanawia nad tym czy instalować dystrybucje czy nie to nie polecam - chyba, że zna
 > kogoś kto go poprowadzi za rękę przez pierwsze dni inaczej na pomoc nie liczcie.  
W odpowiedzi na powyższe odpowiem na własnym przykładzie że nie potrzebny jest koniecznie ktoś kto poprowadzi za rękę. Mnie nikt nie prowadził a jakoś sobie radzę,choć wielkim znawcą linuxa nie jestem, a jak mam problemy to nie koniecznie na google ale i na forum zawsze ktoś pomoże jeśli tylko pytanie jest właściwe. Prowadzenie za rączkę uważam za błąd, bo w ten sposób można być tylko użytkownikiem systemu nic o nim nie wiedząc, a w przypadku linuxa to za mało, ba nawet w przypadku windy bez minimalnej znajomości systemu ciągle będą problemy z byle pierdułką.
Sądzę że nieco chęci i uporu wystarczy, a wiedza przychodzi z czasem.
Pozdrawiam wszystkich w elitarnym klubie :), a kandydatom do elit życzę wytrwałości :).

Ichneumon:
to sobie zainstaluj PCLINUXOS , to poprawiona i podrasowana Mandriva , nie wiesza sie , instaluje szybko i bezproblemow , programy instalujesz wbudowanym Synaptic'iem a nie wszystko z rpm'ow czy innych plikow ktore na necie gdzies są tylko znalesc trzeba ...

opioom:
Kolejny maruda na forum....nie mają gdzie się wyżalić to tu przychodzą. Sorry ale żygać mi się chce jak czytam te wasze narzekania...na linuksa, na ludzi na forum itp...jak sie nie podoba to ..... brak mi juz słów i chyba za stary jestem żeby czytać te jęki. Każdy z nas, był kiedyś początkującym i nie każdy miał kolegów co go za rękę poprowadzą (np. ja) i jakoś dali radę...
pzdr.

gelon:
2006-12-21 18:14:09 hieronim napisał:

"... nie spotkałem nic gorszego bardziej zawodnego i
 > wadliwego pod każdym względem od mandrivy jest to produkt tak spartaczony, że redmonty przy tym to rakieta kosmiczna przy wozie konnym. Wiesza się głupieje a instaluje sie całe wieki. ...I wiecie co? To nie jest najgorsze, to jest nawet zabawne! Jak ciągła przygoda, nie wiesz co spotka cię za chwilę. Ciągłe problemy, ale twórcze. Najgorsze ze wszystkiego jest środowisko!!! Wasze
 środowisko!!! Ktoś napisał "elitarny klub". Elitarność powinna polegać na tym, że jego członkowie wyróżniają się czymś na tle całego pospólstwa są mili uprzejmi uczynni życzliwi. Tego brakuje. Na forum nie dowie sie żaden laik niczego. Może błagać nic. Odpowiedzi są w stylu: to proste, by ugotować zupę trzeba mieć składniki i wrzucić do gara. Ale jakie? Stary to ty nie wiesz kmiocie jeden wiejski? Spadaj z forum dla elity!. Co mogę powiedzieć? Jak ktoś się zastanawia nad tym czy instalować dystrybucje czy nie to nie polecam - chyba, że zna kogoś kto go poprowadzi za rękę przez pierwsze dni inaczej na pomoc nie liczcie. Linuks pomimo,tego że go mam i nie zrezygnuje z niego jest nie elitarnym klubem a WIOCHĄ BIAŁORUSKĄ..."

:):):) człowieku, zacznij pisać humorystyczne opowiadania, wróżę Ci karierę większą niż Czechowa....:)
pozdrawiam:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej