Nowe posty

Autor Wątek: co potrzebne do skonfigurowania PROXY....  (Przeczytany 2510 razy)

m&m

  • Gość
co potrzebne do skonfigurowania PROXY....
« dnia: 2006-12-19, 13:51:12 »
Cześć

Właśnie postanowiłem postawić serwerek PROXY. No i  tu taj zaczynają się problemy bo nie wiem od czego zacząć. Poczytałem o Squidzie ale chyba to nie wszystko do konfiguracji proxya co dopiero postawienia go. Będę wdzięczny jakby ktoś był tak miły i powiedział co trzeba zrobić aby postawić taki serwerek.


Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
co potrzebne do skonfigurowania PROXY....
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-19, 14:18:21 »
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=527

Jak dobrze poczytasz to zobaczysz co polecam...



Pozdrawiam!

m&m

  • Gość
co potrzebne do skonfigurowania PROXY....
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-19, 14:30:07 »
2006-12-19 14:18:21 Kaka napisał:

> http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=527
 >
 > Jak dobrze poczytasz to zobaczysz co polecam...
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!



Tylko że ja chce to postawić proxy na sieci co ma ok 500 kompów :)

Dla 1 PCta to ok ale dla większej... Sam rozumiesz.

Tak wiec temat dalej otwarty.



m&m

  • Gość
co potrzebne do skonfigurowania PROXY....
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-22, 10:56:00 »
2006-12-19 14:30:07 m&m napisał:

>:18:21 Kaka napisał:
 >
 > > http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=527
 >  >
 >  > Jak dobrze poczytasz to zobaczysz co polecam...
 >  >
 >  >
 >  >
 >  > Pozdrawiam!
 >
 >
 >
 > Tylko że ja chce to postawić proxy na sieci co ma ok 500 kompów :)
 >
 > Dla 1 PCta to ok ale dla większej... Sam rozumiesz.
 >
 > Tak wiec temat dalej otwarty.
 >
 >
 >


Niech mądrzejsi ode mnie koledzy wypowiedzą się na ten temacik.
Proszę o pomoc

hp845

  • Gość
co potrzebne do skonfigurowania PROXY....
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-25, 12:00:45 »
2006-12-19 13:51:12 m&m napisał:

> Cześć
 >
 > Właśnie postanowiłem postawić serwerek PROXY. No i  tu taj zaczynają się problemy bo nie wiem
 > od czego zacząć. Poczytałem o Squidzie ale chyba to nie wszystko do konfiguracji proxya co
 > dopiero postawienia go. Będę wdzięczny jakby ktoś był tak miły i powiedział co trzeba zrobić
 > aby postawić taki serwerek.
 >
 >
 > Pozdrawiam

Instalacja i konfiguracja to najmniejszy problem (zajmuje jakieś 20min). Większym problemem są wymagania sprzętowe jakie musi spełnić Twoja maszyna jeśli myślisz o 500 użytkownikach!

W domku mam SQUIDa na C400 128MB RMAu z jednym słabym dyskiem od zawsze ale dla 12 użytkowników; jest cool i spoko. W firmach robiłem SQUIDy na max 50 użytkowników.
Max co widziałem to SQUID dla ok 200 użytkowników postawiony na P3 1GHz 1GB RAMu, chyba 3 dyski w macierzy (na maszynie stały również inne rzeczy oprócz SQUIDa) i obciążenie serwera i dysków było dość znaczne.

Proponuję spróbować!
Zainstalować, skonfigurować SQUIDA ze zmianą ilości używanego RAMu, wielkością keszu na dysku (domyślnie 100MB), zrobić coś jakby TRANSPARENT PROXY tj. wpis w IPTABLES żeby kierował wszystko z portów dst 80 na port SQUIDa (domyślnie 3128) i przetestować jak działa; pomierzyć obciążenia dysków, zajętość procka i opisać w tym wątku wyniki. Sam jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało!

Jeśli nie będzie zdawało egzaminu to wywalić wpis z IPTABLES i po sprawie. Użytkownicy nie powinni się nawet zorientować.