Nowe posty

Autor Wątek: porównanie zawartości róznych dystrybucji..  (Przeczytany 1371 razy)

  • Gość
porównanie zawartości róznych dystrybucji..
« dnia: 2006-12-18, 18:43:24 »
Wczoraj pytałem który linuks bedzie najsprawenij chodził na pentiumi III 500MHZ przy 224MB ramu. Zależy mi na stabilnosći i szybkosci. Głównie, zeby okna sie "lekko" otwierały bez mulenia.
Waham sie pomiedzy Ubuntu, suse, aurox, mandrive  i fedorą.
Czytając o mandrive natknałem sie na to http://strefamandrivy.pl/strefa/?s=pobieranie_free
Wymieniaja tu co ma wersja free, a co ma box. I teraz sie zastanawiam czy używajac innego linuxa np ubuntu czy suse dostane w pakiecie odpowieniki tych aplikacji jak na przykład: Pełna wersja Cedegi.
Która z tych powyższych linkusów jest najbogatsza i ma najlepsze spolszczenie? Mam na płytkach suse linuxa i ubuntu,ale moze jest cos lepszego?

gzohop

  • Gość
porównanie zawartości róznych dystrybucji..
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-19, 13:39:16 »
2006-12-18 18:43:24 nidho napisał:

> Wczoraj pytałem który linuks bedzie najsprawenij chodził na pentiumi III 500MHZ przy 224MB ramu.
 > Zależy mi na stabilnosći i szybkosci. Głównie, zeby okna sie "lekko" otwierały bez
 > mulenia.
 > Waham sie pomiedzy Ubuntu, suse, aurox, mandrive  i fedorą.
 > Czytając o mandrive natknałem sie na to http://strefamandrivy.pl/strefa/?s=pobieranie_free
 > Wymieniaja tu co ma wersja free, a co ma box. I teraz sie zastanawiam czy używajac innego
 > linuxa np ubuntu czy suse dostane w pakiecie odpowieniki tych aplikacji jak na przykład: Pełna
 > wersja Cedegi.
 > Która z tych powyższych linkusów jest najbogatsza i ma najlepsze spolszczenie? Mam na płytkach
 > suse linuxa i ubuntu,ale moze jest cos lepszego?


Za darmo pelnej wersji(z suportem itp) cedegi chyba nigdzie nie dostaniesz, na takim slabym sprzecie KDE i GNOME na pewno beda mulić niestety.
 
Ja na cel 633 128MB ramu uzywam PLD AC i nie narzekam więc polecam :)

Pozdrawiam

vilkatla

  • Gość
porównanie zawartości róznych dystrybucji..
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-21, 02:06:25 »
> 2006-12-18 18:43:24 nidho napisał:
 >
 > > Wczoraj pytałem który linuks bedzie najsprawenij chodził na pentiumi III 500MHZ przy 224MB
 > ramu.
 >  > Zależy mi na stabilnosći i szybkosci. Głównie, zeby okna sie "lekko" otwierały
 > bez
 >  > mulenia.
 >  > Waham sie pomiedzy Ubuntu, suse, aurox, mandrive  i fedorą.

daruj sobie SuSE, Mandrive i Fedore - za wysokie progi. Aurox zdaje sie tez.
nie mowie, ze te systemy by nie ruszyly, ale praca z nimi moglaby byc nieco problematyczna.
jesli chcesz system lekki, w miare szybki i w miare stabilny, a do tego jeszcze user-friendly, zainstaluj Xubuntu, albo Fluxbuntu.
sa dosc ubogie w pakiety (jako, ze robione z mysla o slabszych sprzetach), ale pakiety zawsze mozna doinstalowac.


pzdr