Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Regulamin  (Przeczytany 12026 razy)

  • Gość
Regulamin
« dnia: 2006-12-17, 13:52:45 »
Proponuję wprowadzić regulamin, aby nie bylo takiego chaosu w tym dziale, moim zdaniem regulamin powinien nakazywać, aby pisać np. tak:
w temacie: nazwy dystrybucji
w poście:
Dystrybucje: nazwa_dystrybucji_wersja_architektura, itd.
Przesyłka: (odbiór osobisty, różne rodzaje wysyłki)
Koszt: tutaj moim zdaniem powinno pisać za ile to zrobi dana osoba (ale sądzę, że wszyscy będą za darmo to nagrywać, tylko koszty płyt + wysylka (chyba, że jakiś sprzedawca będę wysyłał za darmo;) )
Adres: niech będę napisane miasto jak by ktoś chciał osobiście odebrać dystrybucję linuxa.
Kontakt: i teraz są dwie możliwości, można by pisać w temacie, że się zamawia albo przez email.
Dodatkowe informacje: tutaj wszystkie dodatkowe informacje by były pisane.
Aha, jeśli ktoś ma szybkie łącze i może za darmo ściągać dystrybuje na życzenie to niech to napisze w temacie też czyli: nazwy_dystrybucji + ściąganie na życzenie i potem jeszcze w poście też to zaznaczy.
To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że powstanie takie regulamin.
Uważam, że w tym dziale powinna być możliwość stałej edycji postu (bo przecież jak ktoś będzie miał jakąś nową dystrybuję to dopisze to do swojego tematu)
PS. Uważam, że każda osoba powinna wysyłaś dystrybuje linuxa w obrębie swojego województwa.

  • Gość
Regulamin
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-17, 21:50:56 »
2006-12-17 13:52:45 tatar111 napisał:

> Proponuję wprowadzić regulamin, aby nie bylo takiego chaosu w tym dziale, moim zdaniem regulamin
 > powinien nakazywać, aby pisać np. tak:
 > w temacie: nazwy dystrybucji
 > w poście:
 > Dystrybucje: nazwa_dystrybucji_wersja_architektura, itd.
 > Przesyłka: (odbiór osobisty, różne rodzaje wysyłki)
 > Koszt: tutaj moim zdaniem powinno pisać za ile to zrobi dana osoba (ale sądzę, że wszyscy będą
 > za darmo to nagrywać, tylko koszty płyt + wysylka (chyba, że jakiś sprzedawca będę wysyłał za
 > darmo;) )
 > Adres: niech będę napisane miasto jak by ktoś chciał osobiście odebrać dystrybucję linuxa.
 > Kontakt: i teraz są dwie możliwości, można by pisać w temacie, że się zamawia albo przez
 > email.
 > Dodatkowe informacje: tutaj wszystkie dodatkowe informacje by były pisane.
 > Aha, jeśli ktoś ma szybkie łącze i może za darmo ściągać dystrybuje na życzenie to niech to
 > napisze w temacie też czyli: nazwy_dystrybucji + ściąganie na życzenie i potem jeszcze w poście
 > też to zaznaczy.
 > To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że powstanie takie regulamin.
 > Uważam, że w tym dziale powinna być możliwość stałej edycji postu (bo przecież jak ktoś będzie
 > miał jakąś nową dystrybuję to dopisze to do swojego tematu)
 > PS. Uważam, że każda osoba powinna wysyłaś dystrybuje linuxa w obrębie swojego województwa.
PSS. Jeszcze aby w temacie pisać czy jest to wersja CD czy DVD.
Ponawiam prośbę o napisanie takiego regulaminu i możliwość edycji nawet po godzinie:D bo jak zdobędę jakąś nową dystrybucję to, aby mógł ją dopisać.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Regulamin
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-17, 22:07:55 »
2006-12-17 21:50:56 tatar111 napisał:

 > PSS. Jeszcze aby w temacie pisać czy jest to wersja CD czy DVD.
 > Ponawiam prośbę o napisanie takiego regulaminu i możliwość edycji nawet po godzinie:D bo jak
 > zdobędę jakąś nową dystrybucję to, aby mógł ją dopisać.

Regulamin postaram się umieścić w widocznym miejscu jutro.

Co do edycji:
Zawsze można dodać nowy wątek, lub dodać go jako nowy post we wcześniej założonym wątku. To mniej mi skomplikuje pracę :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

  • Gość
Regulamin
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-17, 22:14:31 »
> Co do edycji:
 > Zawsze można dodać nowy wątek, lub dodać go jako nowy post we wcześniej założonym wątku. To
 > mniej mi skomplikuje pracę :)
Jeśli już to nowy wątek, gdyż w temacie pisze się jakie dystrybucje a jak dochodzą nowe to ktoś może np. nie przeczytać:D Więc piszcie nowy wątki.

opioom

  • Gość
Regulamin
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-17, 22:37:07 »
> powinien nakazywać, aby pisać np. tak:
 > w temacie: nazwy dystrybucji

to raczej wprowadzi jeszcze wiekszy balagan. W natłoku informacji ciezko będzie wyłapać nazwę miejscowości. To po pierwsze, a po drugie co jeśli mam np. 10 dystrubucji? Przecież nie wrzucę ich do tematu wątku. Pozostawienie samej nazwy miejscowości znacznie zwiększa przejrzystość.

  • Gość
Regulamin
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-17, 23:06:56 »
2006-12-17 22:37:07 opioom napisał:

>  > powinien nakazywać, aby pisać np. tak:
 >  > w temacie: nazwy dystrybucji
 >
 > to raczej wprowadzi jeszcze wiekszy balagan. W natłoku informacji ciezko będzie wyłapać nazwę
 > miejscowości. To po pierwsze, a po drugie co jeśli mam np. 10 dystrubucji? Przecież nie wrzucę
 > ich do tematu wątku. Pozostawienie samej nazwy miejscowości znacznie zwiększa przejrzystość.
Więc nie piszcie w temacie miejscowości (bo ktoś sobie pomyśli, że jak nie mieszka w tej miejscowości to nie może mieć, piszcie w postach miejscowość i że wysyłacie pocztą jak coś)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Regulamin
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-17, 23:58:34 »
2006-12-17 23:06:56 tatar111 napisał:


 > Więc nie piszcie w temacie miejscowości (bo ktoś sobie pomyśli, że jak nie mieszka w tej
 > miejscowości to nie może mieć, piszcie w postach miejscowość i że wysyłacie pocztą jak coś)

A moim zdanie dobrze jest napisać w temacie miejscowość, ze wzgledu na duże obszary województw. Łatwo znaleźć wtedy kogoś, kto mieszka niedaleko. Przydałoby sie natomiast, żeby w każdym województwie zrobic taki jeden post - bazę danych, gdzie byłyby wypisane dystrybucje a obok nich odpowiednie miejscowości

pozdrawiam
roca

P.S.

A tak w ogóle, to myślę, że można by zrobic taką wielką ogólną bazę danych, a do niej dwie wyszukiwarki - jedna według dystrybucji, druga według miejscowości i odpowiedni formularz do dodawania wpisów do tej bazy - co wy na to?

To by sie chyba nawet w zwykłej tabelce dało zrobić: Jako nagłówki wierszy dystrybucje, jako nagłówki kolumn - miejscowości, a w odpowiednich polach wpis typu nick z odpowiednim hiperłączem, cd/dvd,
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji