Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: amarok, teksty, www i skrypt  (Przeczytany 5084 razy)

opioom

  • Gość
amarok, teksty, www i skrypt
« dnia: 2006-12-13, 23:00:30 »
Witam, znalazlem ostatnio stronkę www, która zawiera dość pokaźną bazę tekstów polskich piosenek. Z racji tego że nigdy nie programowałem, zadaję to pytanie tutaj: czy jest możliwość stworzenia skryptu który będzie mi po tytule piosenki wyszukiwał odpowiedni tekst na stronie/podstronie www a następnie wyświetlał go w amarok'u? Skrypty które oferuje amarok, zarówno te standardowe jak i z kde-look.org radzą sobie świetnie ale z zagraniczymi utworami. Polskich tekstów jest tam strasznie mało.
Samo wyszukiwanie utworów nie będzie pewnie dla takiego skryptu problemem..ale strona ta wygląda następująco:
http://www.poezja.org/index.php?akcja=wierszeznanych&kto=Kaczmarski%20Jacek&ak=pokaz&strona=0
na początku jest spis a teksty są na odrębych podstronach.
Mam nadzieję że jest to możliwe...pzdr

de_laurent

  • Gość
amarok, teksty, www i skrypt
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-14, 11:29:40 »
Najprostsze (bez pisania kodu) rozwiazanie jakie mi sie nasuwa, to po prostu skopiowanie tekstu piosenki/wiersza ze strony do pliku tekstowego i doinstalowanie skryptu, ktory czyta owy tekst z dysku...

W przypadku kilkuset piosenek takie rozwiazanie z oczywistych wzgledow odpada... -> kodowanie bedzie mniej czasochlonne :)

opioom

  • Gość
amarok, teksty, www i skrypt
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-14, 16:22:59 »
W sumie to "tylko" 240 kawałków...Może faktycznie wrzucę to sobie do txt.
pzdr.

opioom

  • Gość
amarok, teksty, www i skrypt
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-14, 22:21:41 »
2006-12-14 16:22:59 opioom napisał:

> W sumie to "tylko" 240 kawałków...Może faktycznie wrzucę to sobie do txt.
 > pzdr

jedno pytanie, skąd ten skrypt miałby wiedzieć gdzie się zaczyna a gdzie kończy owy tekst. Czy to oznacza, że dla każdego tekstu muszę utworzyc nowy plik txt? Jeżeli tak to już chyba obejdę się bez nich...

de_laurent

  • Gość
amarok, teksty, www i skrypt
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-14, 23:47:34 »
> jedno pytanie, skąd ten skrypt miałby wiedzieć gdzie się zaczyna a gdzie kończy owy tekst. Czy
 > to oznacza, że dla każdego tekstu muszę utworzyc nowy plik txt?
Wlasnie.

Zagladnalem do kilku skryptow i sa one glownie pisane w rubym a chociaz o nim nie mam zbyt duzego pojecia, to wyglada na to, ze modyfikacja tych skryptow nie bylaby az tak tragicznie ciezka. Glowny problem polega na tym, ze te teksty maja numery a nie np. tytul+wykonawca, itd., bo z tego co sie zorientowalem tak wlasnie sa szukane piosenki na lyrc.com.ar... Trzebaby wiec zasysac strone glowna, szukac na niej nazwy piosenki i pobierac strone z linka.

Co zas sie tyczy zapisywania kazdej strony z osobna, to daj sobie spokoj. Jest pelno wtyczek do firefoksa, co to one sciagaja wszystkie linki z danej strony :)

Tak z ciekawosci, co to wlasciwie sa za teksty (wiersze, piosenki, pozja czytana), bo sie nie wczytywalem? Nie chcesz mi chyba powiedziec, ze masz tego 240 kawalkow?

Pozdro

opioom

  • Gość
amarok, teksty, www i skrypt
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-15, 00:26:42 »
dokładnie tak, jest tego 240 kawałków... ;) Jak miałem okazję pracować w empiku i kupować rzeczy z duuużą zniżką, kupiłem sobie sporo płyt Jacka Kaczmarskiego. Dzisiaj mam to wszystko w mp3. Mam tym samym piosenki, teksty do nich, świetnego linuxa i amaroka. Brakuje do ideału jednego: aby amarok zaciągnął owe teksty i wyświetlił w panelu Tekst.
Próbowałem modyfikować wczoraj skrypt lyrc'a ale sama podmiana hosta w skrypcie na niewiele się zdała, niestety nie znam języka skryptowego i dlatego próbuję sie zorientowac czy moje wymysły są wogóle możliwe do zrealizowania, a jeśli tak, to jaki nakład czasu trzeba by poświęcić na zrobienie tego.
pzdr.