Nowe posty

Autor Wątek: Nie da się z powrotem zainstalować XP  (Przeczytany 1898 razy)

Mefiu71

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« dnia: 2006-12-10, 22:42:57 »
Siemka.
Mam mały problem. Posiadam Aurox 12.0 i chciałbym z powrotem zainstalować Win Xp, ale się nie da : ( Wkładam płytę z XP do Cd-Rom'a, następuje rozruch z płyty i ....nic :| Non stop jest czarny ekran. Nigdy mi się tak nie robiło, aż zainstalowałem Linuxa. Dodam, że dyskietek też mi nie czyta. W czym problem i jak go naprawić ?!

Z góry dzięki.

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-11, 07:05:32 »
2006-12-10 22:42:57 Mefiu71 napisał:

> Siemka.
 > Mam mały problem. Posiadam Aurox 12.0 i chciałbym z powrotem zainstalować Win Xp, ale się nie
 > da : ( Wkładam płytę z XP do Cd-Rom'a, następuje rozruch z płyty i ....nic :| Non stop jest
 > czarny ekran. Nigdy mi się tak nie robiło, aż zainstalowałem Linuxa. Dodam, że dyskietek też mi
 > nie czyta. W czym problem i jak go naprawić ?!
 >
 > Z góry dzięki.

 >
 > Wykonaj telefon do pomocy technicznej MS. Jak im powiesz że chcesz się pozbyć lInuksa to na pewno coś ci poradzą.
 > Oczywiście Xp masz oryginał :D

leblee

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-11, 19:26:44 »
Jak masz partycje fat32/ntfs to je sformatuj, jak nie masz to je stwórz.

Kikus

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-12, 01:55:50 »
Siemanko, to normalne po instalacji Linuxa :) Problem nie tyczy się tyle samych partycji co głównego sektora rozruchowego dysku. Ja polecam poszukać na sieci obrazu płyty bootowalnej dosowej, najlepiej z jakimś programem do partycjonowania. Jeśli nie znajdziesz to od biedy może i starczy zwykła, płyta bootowalna z dosem. Zabootuj system z płyty w lini poleceń wpisz fdisk /mbr to powinno przeczyścić sektor rozruchowy tak, że instalator XP powinien się uruchomić. Z partycjami pobawisz się już podczas instalacji.
O ile niczego nie zapomniałem to powinno zadziałać, ale pewności nie mam bo dawno nie rezygnowałem z linuxa :) Aha obraz płyty bootującej z dosem znajdziesz np tutaj bootdisk.com, taka z win98 Ci wystarczy.

Pozdrawiam, napisz czy pomogło.



2006-12-10 22:42:57 Mefiu71 napisał:

> Siemka.
 > Mam mały problem. Posiadam Aurox 12.0 i chciałbym z powrotem zainstalować Win Xp, ale się nie
 > da : ( Wkładam płytę z XP do Cd-Rom'a, następuje rozruch z płyty i ....nic :| Non stop jest
 > czarny ekran. Nigdy mi się tak nie robiło, aż zainstalowałem Linuxa. Dodam, że dyskietek też mi
 > nie czyta. W czym problem i jak go naprawić ?!
 >
 > Z góry dzięki.

Dulek

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-12, 07:17:54 »
Tu udzielamy porad technicznych z zakresu konfiguracji i i uzytkowania systemu Linux.

Po porady z dziedziny innych systemow operacyjnych zapraszamy do ich pomocy technicznej.

Narazie.

ZipoKing

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-12, 14:03:29 »
Proponuję wrzucić wątek do kasacji...

Jak ktoś chce z powrotem zainstalować win*****sa, to jak ma oryginała, to niech dzwoni do pomocy technicznej M$ albo poczyta sobie na stronie M$ artykuły typu "Jak skasować Linuksa i zainstalować Win*****sa" - zapewniam, że takie rzeczy można tam znaleźć banalnie łatwo.

A jak ktoś ma pirackiego Win****sa, to wg mnie pomoc przy jego instalacji (czyli instalacji nielegalnego oprogramowania) to tzw. współudział w  przestępstwie :-O

Pozdrawiam,
Paweł S.

Kikus

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-17, 04:20:01 »
Ale z was mądrale. Wiekszość najchętniej służy radami w stylu RTFM lub poszukaj gdzie indziej. Tu jest właśnie problem z łatwością wdrażania linuxa. Ktoś chce i stara się, ale napotyka na mór takich oszołomionych mondralów jak wy. Czasem odnoszę wrażenie, że wszyscy Ci co krzyczą "Linux jest najlepszy" tak naprawdę szczycą się tym, że jest trudny a Oni potrafią i najlepiej gdyby nikt inny - noo proszę państwa z takim podejściem to się nie dziwcie że ludzie wracają do Windowsa.

garnoo

  • Gość
Nie da się z powrotem zainstalować XP
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-12-22, 09:54:48 »
MBR mozesz wyczyscic uzywajac dyskietki startowej z win...
komenda: fdisk /mbr   czy jakos podobnie...

ew odpalic jakoegos liveCD z programem do partycjonowania i mozliwoscia czyszczenia MBR...

ja nie mialem netu i nie znalem linuxa i jakos udalo mi sie przesiasc bez niczyjej pomocy metoda prob i bledow... jak dla mnie - malo kombinowales ;)