Nowe posty

Autor Wątek: Da się przenieść pliki z windowsa na linux ?  (Przeczytany 1961 razy)

gaceq

  • Gość
Da się przenieść pliki z windowsa na linux ?
« dnia: 2006-12-10, 14:33:22 »
Mam na Hdd mp3-ki , kilka filmików,zdjęć i tym podobnych tzw. "własnych rzeczy"

Chciałem usunąć całkowicie Windows jednak bez utraty tych plików.Jedyna opcja to wypalenie ich na płyty ?? Jednak jest tego kilka Gb i wolałbym to poprostu przenieść :/ To możliwe ?

Z góry wielkie dzięki pozdrawiam gaceq

h

  • Gość
Da się przenieść pliki z windowsa na linux ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-10, 14:42:50 »
Wystarczy zamontować partycje windowsową pod linuxem i przekopiować je...
Starczyło zobaczyć co goole ma do powiedzenia na ten temat: http://www.google.com/search?q=montowanie+partycji+ntfs+linux

q_qwerty

  • Gość
Da się przenieść pliki z windowsa na linux ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-10, 19:29:49 »
Ja bym proponował uzyć programu do tworzenia partycji w locie (jak Partition MaGIC 7) Za jego pomocą tworzysz partycje dla Linuxa, zmniejszając rozmiar tych dla Windows. Na wolnym miejscu tworzysz dysk 2fs oraz swapa Po uruchomieniu Linuxa będziesz miał stare pliki na starej (mniejszej partycji Win)

opioom

  • Gość
Da się przenieść pliki z windowsa na linux ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-11, 21:29:38 »
Używanie takich narzędzi jak PM do tworzena linuxowych partycji nie jest dobrym pomysłem i zdecydowanie nie polecam bo za chwilę będą tu wątki jakich tysiąc: linux mi się zawiesza!!! pomocy!!!
Tak więc trzymaj się z daleka od windzianych narzędzi do tworzenia partycji linuxowych. Linux ma swoje narzędzia do partycjonowania, lepsze i logiczniejsze.
A pliki bez problemu można przenieść, a potem sformatować pozostałą partycję i podmontować już jako np. ext3.

Przeczytaj chociaż jeden artykuł, pierwszy, z linka którego podal ci h.
pzdr.