Nowe posty

Autor Wątek: zabezpieczenia  (Przeczytany 5763 razy)

Ichneumon

  • Gość
zabezpieczenia
« dnia: 2006-12-08, 10:13:22 »
Jest jakis sposób na zabezpieczenie plikow na dysku przed dostepem z drugiego systemu ? tzn wszystkie zabezpieczenia dzialaja jak mam odpalony system ale jak np odpale z livecd (lub wetkne swoj dysk jako drugi) to moge robic z plikami na dysku co chce bez zadnego problemu , jest jakis sposób zeby calkowicie zablokowac do niego dostep z zewnątrz tak zebym sam sobie dostepu do plikow w systemie nie utrudnił ?

gomath

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-08, 10:43:24 »
2006-12-08 10:13:22 Ichneumon napisał:

> Jest jakis sposób na zabezpieczenie plikow na dysku przed dostepem z drugiego systemu ? tzn
 > wszystkie zabezpieczenia dzialaja jak mam odpalony system ale jak np odpale z livecd (lub
 > wetkne swoj dysk jako drugi) to moge robic z plikami na dysku co chce bez zadnego problemu ,
 > jest jakis sposób zeby calkowicie zablokowac do niego dostep z zewnątrz tak zebym sam sobie
 > dostepu do plikow w systemie nie utrudnił ?

Tak, na przykład szyfrowany system plików. W 34 numerze linux-magazine jest wiele artykułów na ten temat (http://www.linux-magazine.pl/issue/34).

Ichneumon

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-08, 11:02:20 »
2006-12-08 10:43:24 gomath napisał:

> 2006-12-08 10:13:22 Ichneumon napisał:
 >
 > > Jest jakis sposób na zabezpieczenie plikow na dysku przed dostepem z drugiego systemu ?
 > tzn
 >  > wszystkie zabezpieczenia dzialaja jak mam odpalony system ale jak np odpale z livecd
 > (lub
 >  > wetkne swoj dysk jako drugi) to moge robic z plikami na dysku co chce bez zadnego
 > problemu ,
 >  > jest jakis sposób zeby calkowicie zablokowac do niego dostep z zewnątrz tak zebym sam
 > sobie
 >  > dostepu do plikow w systemie nie utrudnił ?
 >
 > Tak, na przykład szyfrowany system plików. W 34 numerze linux-magazine jest wiele artykułów na
 > ten temat (http://www.linux-magazine.pl/issue/34).
 >

thx jak bede mial jakas kase to sobie zaprenumeruje


a tu jest link do pdf'a o szyfrowanym systemie plikow ktory na googlach znalazlem --> http://hydrus.et.put.poznan.pl/~junior/skisr/prezentacje/s25.pdf

swoją drogą moznaby zaszyfrowac dysk , pirackie plyty podpisac numerkami a nie nazwami programow a index trzymac na zaszyfrowanym dysku , plyty tez zaszyfrowac/zahaslować  i policja moze sobie ... ;]

de_laurent

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-08, 13:16:35 »
> swoją drogą moznaby zaszyfrowac dysk , pirackie plyty podpisac numerkami a nie nazwami
 > programow a index trzymac na zaszyfrowanym dysku , plyty tez zaszyfrowac/zahaslować  i policja
 > moze sobie ... ;]

MM, tylko po co? Jezeli nie stac cie na KUPNO oprogramowania, to mozesz uzywac legalnych darmowych odpowiednikow. Jezeli cie stac, to po co kradniesz?

Z reszta przypuszczam, ze policja i tak by sobie poradzila, he he.

Ichneumon

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-08, 13:30:13 »
2006-12-08 13:16:35 de_laurent napisał:

>  > swoją drogą moznaby zaszyfrowac dysk , pirackie plyty podpisac numerkami a nie nazwami
 >  > programow a index trzymac na zaszyfrowanym dysku , plyty tez zaszyfrowac/zahaslować  i
 > policja
 >  > moze sobie ... ;]
 >
 > MM, tylko po co? Jezeli nie stac cie na KUPNO oprogramowania, to mozesz uzywac legalnych
 > darmowych odpowiednikow. Jezeli cie stac, to po co kradniesz?
 >
 > Z reszta przypuszczam, ze policja i tak by sobie poradzila, he he.


zacytuje rozmowe z moim kumplem o tym wlasnie ;] :

Kumpel:
sa "hakerzy" i HAKERZY
Ci pierwsi ch*ja moga i licza na glupote czlowieka
a Ci drudzy to choc bys sie mial posrac to sie i tak nie obronisz jak cos bedzie chcial z kompa Twojego.
Ichneumon:
tacy to w policji nie pracuja ;]
Kumpel:
to fakt :]

a co do kupowania legali , to po nowym roku bede mial wiecej kasy to te gry ktore bede chcial to kupie reszte dam sasiadowi , robi z nich tapete na scianie :P  , prawie wszystkie moje piraty w oryginalnych wersjach kosztuja 10-30zl wiec problemu nie bedzie bo mam moze z 15 nielegalnych gier (nie nagrywam tandety ;])

swoją drogą powinni wprowadzic mozliwosc kupienia konkretnego utworu muzycznego a nie całej płyty , bo jaki jest sens kupowania calej plyty skoro podoba ci sie 1 utwór ? (chyba ze juz to wprowadzili tylko o tym nie wiem bo nigdy nie kupiłem zadnej płyty z muzyką właśnie z tego powodu )

Kaka

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-08, 14:04:18 »
> swoją drogą moznaby zaszyfrowac dysk , pirackie plyty podpisac numerkami a nie
 > nazwami
 >  programow a index trzymac na zaszyfrowanym dysku , plyty tez zaszyfrowac/zahaslować
 >  i
 >  policja
 >  moze sobie ... ;]

Oj, nie widziałeś co nasi chłopacy za sprzęt mają :) Jak ktoś tu już wcześniej powiedział "szczęka by Ci odpadła" (czy coś w tym stylu).


 > Kumpel:
 > sa "hakerzy" i HAKERZY
 > Ci pierwsi ch*ja moga i licza na glupote czlowieka
 > a Ci drudzy to choc bys sie mial posrac to sie i tak nie obronisz jak cos bedzie chcial z kompa
 > Twojego.
 > Ichneumon:
 > tacy to w policji nie pracuja ;]
 > Kumpel:
 > to fakt :]
 
Hakerów można podzielić na:

- czarne kapelusze,
- szare kapelusze,
- białe kapelusze,

Szanuję białe kapelusze, szare także, a co do czarnych, no cóż, to już sprawa ich sumienia.


 > a co do kupowania legali , to po nowym roku bede mial wiecej kasy to te gry ktore bede chcial
 > to kupie reszte dam sasiadowi , robi z nich tapete na scianie :P  , prawie wszystkie moje
 > piraty w oryginalnych wersjach kosztuja 10-30zl wiec problemu nie bedzie bo mam moze z 15
 > nielegalnych gier (nie nagrywam tandety ;])
 
Nie chwal się, że masz piraty. Przy nazwie użytkownika widać IP, a gdyby czytał to jakiś bardzo lojalny policjant to krucho by mogło być :)


 > swoją drogą powinni wprowadzic mozliwosc kupienia konkretnego utworu muzycznego a nie całej
 > płyty , bo jaki jest sens kupowania calej plyty skoro podoba ci sie 1 utwór ? (chyba ze juz to
 > wprowadzili tylko o tym nie wiem bo nigdy nie kupiłem zadnej płyty z muzyką właśnie z tego
 > powodu )

Jest coś takiego, bodajże, w USA. Chociaż pewny nie jestem. Wiem, że wprowadzono to w jakimś kraju i można płacić za jeden dany utwór ale w internecie!



Pozdrawiam!

Ichneumon

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-08, 14:27:14 »
a przyszlo ci do glowy ze moze ja celowo napisalem ze mam piraty ?? wlasnie zrobilem przeglad co ja wlasciwie mam i moga spokojnie do mnie wpaść ;] skasują mnie za nielegalną cedegę :P bo okazalo sie ze w zadna z tych nielegalnych gier juz nie gram a tych nielegalnych filmow ktore mialem nie ogladam (ile razy mozna ...) zaniosłem to wszystko sasiadowi , bedzie mial teraz o wiele wieksza tapete na scianie ;] a sam mam ze 40 pustych pudełek po płytach , około 10 legalnych filmow i gier , reszta to abandoneware (stare gry) ktore juz nie sa piratami.

Kaka

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-12-08, 15:07:46 »
> a przyszlo ci do glowy ze moze ja celowo napisalem ze mam piraty ??

Wywróżyłeś to czy jak? :)


 > wlasnie zrobilem przeglad co
 > ja wlasciwie mam i moga spokojnie do mnie wpaść ;] skasują mnie za nielegalną cedegę :P bo
 > okazalo sie ze w zadna z tych nielegalnych gier juz nie gram a tych nielegalnych filmow ktore
 > mialem nie ogladam (ile razy mozna ...) zaniosłem to wszystko sasiadowi , bedzie mial teraz o
 > wiele wieksza tapete na scianie ;] a sam mam ze 40 pustych pudełek po płytach , około 10
 > legalnych filmow i gier , reszta to abandoneware (stare gry) ktore juz nie sa piratami.

Jeśli nawet posiadasz nielegalne filmy, gry etc. to i tak nie ma to znaczenia, czy je używasz czy nie - jeśli masz to dla policji (powtarzam! dla policji) jesteś piratem. A to, że dałeś sąsiadowi to jeżeli on nie wie, że są to piraty, a kiedy przyjdą do niego chłopaki to może zwalić winę na Ciebie (tak na Ciebie bo to Ty mu dałeś te płyty).



Pozdrawiam!

Ichneumon

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-12-08, 15:27:29 »
nie posiadam juz piratów , a sasiad wie ze to sa piraty , sam ze swoimi zrobil to samo ;]

chcesz mi powiedziec ze jakby policja sie do niego wbiła to skasowaliby go za te przyklejone do sciany płyty ? bo jesli o to ci chodzi to on ma to gdzies , stwierdzil ze mu nie udowodnią ze to jego , ze powie ze kolekcjonuje a te co ma na scianie znalazl na ulicy

sys

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-12-09, 02:01:47 »
2006-12-08 15:27:29 Ichneumon napisał:

> nie posiadam juz piratów , a sasiad wie ze to sa piraty , sam ze swoimi zrobil to samo ;]
 >
 > chcesz mi powiedziec ze jakby policja sie do niego wbiła to skasowaliby go za te przyklejone do
 > sciany płyty ? bo jesli o to ci chodzi to on ma to gdzies , stwierdzil ze mu nie udowodnią ze to
 > jego , ze powie ze kolekcjonuje a te co ma na scianie znalazl na ulicy


jak widać takich jak Ty nie sieją...sami się rodzą...
nie wiem, co Cie tak podnieca..

lary44

  • Gość
zabezpieczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-06-13, 21:27:48 »
Od tygodnia atakuje mnie jakis haker
Rodzaj ataku ICMP 1694498816
Typ ataku SCAN
IP 125.45.109.166
komp hn.kd.ny.adsi
Po kazdej takiej informacji wpisuje go na czarna liste, ale jak sprawdzic czy przedarl sie przez zapore?