Nowe posty

Autor Wątek: zainstalowalem jave i nic.  (Przeczytany 1632 razy)

wector

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« dnia: 2006-12-02, 16:16:17 »
Witam.

Mam auroxa 11. Zainstalowalem plik javy, albo tak mi sie wydaje :) i ale niestety nie dziala kiedy sprawdzilem. I pytanie: jak sprawdzic czy dany program zostal zainstalowany?
Pozdrawiam

ZipoKing

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-03, 13:49:17 »
IMHO, żeby sprawdzić, czy program został zainstalowany, należałoby go... spróbować uruchomić...

wector

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-04, 15:43:54 »
2006-12-03 13:49:17 ZipoKing napisał:

> IMHO, żeby sprawdzić, czy program został zainstalowany, należałoby go... spróbować uruchomić...

Wlasnie tu jest problem, bo java nie dziala, ale moze powinieniem jeszcze cos zrobic? Pojawia mi sie java w preferncjach w Auroxie 11. i z tego co wiem to dobrze sie zainstalowalo, ale jestem poczatkujacym fanem linuxa :)
Bede wdzieczny za wskazowki.
Pozdrawiam.

Milego_dnia

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-04, 16:09:52 »
2006-12-04 15:43:54 wector napisał:

> 2006-12-03 13:49:17 ZipoKing napisał:
 >
 > > IMHO, żeby sprawdzić, czy program został zainstalowany, należałoby go... spróbować
 > uruchomić...
 >
 > Wlasnie tu jest problem, bo java nie dziala, ale moze powinieniem jeszcze cos zrobic? Pojawia
 > mi sie java w preferncjach w Auroxie 11. i z tego co wiem to dobrze sie zainstalowalo, ale
 > jestem poczatkujacym fanem linuxa :)
 > Bede wdzieczny za wskazowki.
 > Pozdrawiam.

Java nie działa.. czy działa w końcu? Może java jest zainstalowana i nie działa np. w FireFox? Bo jeśli nie działa w FF a jesteś pewny, że dobrze zainstalowałeś, to sprawa jest prosta. Wystarczy tylko chcieć poszukać.

"
Enable and Configure

# Mozilla 1.4 and later
# Mozilla 1.2, Netscape 6 and later


Mozilla 1.4 and later

   1. Go to the plugins sub-directory under the Mozilla installation directory
      cd /plugins
   2. In the current directory, create a symbolic link to the JRE ns7/libjavaplugin_oji.so file Type:
      ln -s /plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so

      Example:
          * If Mozilla is installed in this directory:
            /usr/lib/mozilla-1.4/
          * and if the JRE is installed at this directory:
            /usr/java/jre1.5.0
          * Then type at the terminal to go to the browser plug-in directory:
            cd /usr/lib/mozilla-1.4/plugins
          * Enter the following command to create a symbolic link to the Java Plug-in for the Mozilla browser.
            ln -s /usr/java/jre1.5.0/plugin/i386/ns7
            /libjavaplugin_oji.so .
   3. Start Mozilla browser or restart it if it is already running. Note that if you have other Mozilla components (ie: Messenger, Composer, etc) running, you will need to restart them as well.
   4. Go to Edit > Preferences. Under Advanced category > Select Enable Java



Mozilla 1.2, Netscape 6 and later

   1. Go to the plugins sub-directory under the Netscape directory
      cd /plugins
   2. Create a symbolic link to the ns7-gcc29/libjavaplugin_oji.so file:
      ln -s /plugin/i386/ns7-gcc29/libjavaplugin_oji.so

      Example:
          * If Netscape is installed at this directory:
            /usr/lib/Mozilla1.2/
          * And if the JRE is installed at this directory:
            /usr/java/jre1.5.0
          * Then type at the terminal to go to the browser plug-in directory:
            cd /usr/lib/Mozilla1.2/plugins
          * Enter the following command to create a symbolic link to the Java Plug-in for the Mozilla browser.
            ln -s /usr/java/jre1.5.0/plugin/i386/ns7-gcc29
            /libjavaplugin_oji.so .
   3. Start Mozilla browser or restart it if it is already running. Note that if you have other Mozilla components (ie: Messenger, Composer, etc) running, you will need to restart them as well.
   4. Go to Edit > Preferences. Under Advanced category > Select Enable Java
"


wector

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-04, 19:50:36 »
2006-12-04 16:09:52 Milego_dnia napisał:

> 2006-12-04 15:43:54 wector napisał:
 >
 > > 2006-12-03 13:49:17 ZipoKing napisał:
 >  >
 >  > > IMHO, żeby sprawdzić, czy program został zainstalowany, należałoby go... spróbować
 >  > uruchomić...
 >  >
 >  > Wlasnie tu jest problem, bo java nie dziala, ale moze powinieniem jeszcze cos zrobic?
 > Pojawia
 >  > mi sie java w preferncjach w Auroxie 11. i z tego co wiem to dobrze sie zainstalowalo,
 > ale
 >  > jestem poczatkujacym fanem linuxa :)
 >  > Bede wdzieczny za wskazowki.
 >  > Pozdrawiam.
 >
 > Java nie działa.. czy działa w końcu? Może java jest zainstalowana i nie działa np. w FireFox?
 > Bo jeśli nie działa w FF a jesteś pewny, że dobrze zainstalowałeś, to sprawa jest prosta.
 > Wystarczy tylko chcieć poszukać.
 
Java jest zainstalowana ale nie dzial w Firefoxie. Dziekuje za wskazowki ale sa dla mnie nie jasne, za slabo jeszcze znam linuxa.
pozdrawiam.

opioom

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-04, 20:09:47 »
wector zlituj się i przeczytaj dokładnie to co ci Milego_dnia napisał. Przecież prościej się nie da. Nawet nie chce ci się tego przeczytać bo po angielsku? Podano ci rozwiązanie na tacy a ty chcesz żeby cię jeszcze nakarmiono....

wector

  • Gość
zainstalowalem jave i nic.
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-04, 21:28:36 »
2006-12-04 20:09:47 opioom napisał:

> wector zlituj się i przeczytaj dokładnie to co ci Milego_dnia napisał. Przecież prościej się nie
 > da. Nawet nie chce ci się tego przeczytać bo po angielsku? Podano ci rozwiązanie na tacy a ty
 > chcesz żeby cię jeszcze nakarmiono....
 >
No faktycznie jest napisane :) sory, ale moja mozilla nie jest w tym katalogu co podany na przykladzie, ale juz mi ulatwiliscie, dzieki. Uruchomilem jave w innej przegladarce  - Konqueror, bede dalej sie wgryzal, dzieki za cierpliwosc.
Pozdrawiam