Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Prawda o linuksie.  (Przeczytany 41524 razy)

aldek

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-11-27, 10:32:33 »
 >  > Ps. Nikt cię nie namawia. Chcesz to instalujesz linuksa, nie chcesz - twój wybór. Ludzie
 > sami
 >  > tu przychodzą i wylewają żale, że nie potrafią sobie poradzić z linuksem.
 
  Ja nie napisalem ze mam problem z instalacja  czy wyborem dystrubucji
  bo uzywam "Blag"    pytalem skoro taki dobry  i darmowy to dlaczego tak malo uzywany  - czy uwazacie , ze gdyby mercedes rozdawal nowe samochody za darmo to ludzie by tego nie uzywali ,
fedora ,suse gentoo,ubuntu i inne jest gratis i dlaczego tak mala maja popularnosc ?

Ichneumon

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-11-27, 11:28:08 »
2006-11-27 10:32:33 aldek napisał:

>
 >  >  > Ps. Nikt cię nie namawia. Chcesz to instalujesz linuksa, nie chcesz - twój wybór.
 > Ludzie
 >  > sami
 >  >  > tu przychodzą i wylewają żale, że nie potrafią sobie poradzić z linuksem.
 >  
 >   Ja nie napisalem ze mam problem z instalacja  czy wyborem dystrubucji
 >   bo uzywam "Blag"    pytalem skoro taki dobry  i darmowy to dlaczego tak malo
 > uzywany  - czy uwazacie , ze gdyby mercedes rozdawal nowe samochody za darmo to ludzie by tego
 > nie uzywali ,
 > fedora ,suse gentoo,ubuntu i inne jest gratis i dlaczego tak mala maja popularnosc ?


bo ludzie nie wiedza co to linux a jesli wiedza to slyszeli ze linux jest super trudny i ogólnie jest be

de_laurent

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-11-27, 11:57:40 »
Witam!

Tak sobie czytam ten watek i usmiecham sie pod nosem. Jezeli juz stawiasz pytanie: Dlaczego tak malo ludzi uzywa Linuksa, moze warto byloby sie pokusic o pytanie odwrotne? Skoro Windows jest taki dobry to czemu od poczatku go wszyscy nie uzywali? Albo dlaczego ludzie uciekaja od Windowsa do innych systemow?

I w tym momencie zdajesz sobie sprawe, ze odpowiedz na twoje pytanie nie jest taka prosta i jednoznaczna. Ludzie sa rozni i cenia sobie rozne rzeczy. Piszesz, ze Windows jest od razu gotowy do uzywania po instalacji. Nie zgadzam sie z toba, malo tego uwazam, ze Windows jest kompletnie niezdatny do uzytku zaraz po instalacji.

Czy mozesz tworzyc dokumenty (.doc, .odt, .pdf  i inne) ogladac telewizje (jezeli masz karte tv), przegladac, porzadkowac i edytowac zdjecia i obrazki, palic plyty (w zaawansowany sposob :) ) i uzywac 1000 innych programow uzytkowych, wykorzystywac wszystkie podpiete do twojego komputera urzadzenia? Nie. Tak samo sprawa wyglada z kodekami. Zeby z nich korzystac musisz najpierw je zainstalowac.

Jedyny problem jak ja widze to twoje przyzwyczajenie do "zrob to na sposob windows". Jezeli porownujesz juz systemy do samochodow, to tak jakbys nauczyl sie jezdzic maluchem a potem probowal przeniesc te umiejetnosci do najnowszego merka klasy S. Przy wsiadaniu zaczalbys trzaskac drzwiami, "wbijal" biegi, parkowac auto w zamalej przestrzeni, itd... Dlatego wlasnie ci nie wychodzi... Sprobuj pouzywac Mac OS X a zobaczysz, ze bedziesz identycznie zirytowany jak przy Linuksie, pomimo to, ze Mac OS X jest w mojej (i tysiecy innych) o wiele bardziej intuicyjny i przyjazny niz Windows. Tak samo jest z Linuksem.

Ciezko jest porownywac systemy do samochodwo, ale sprobuje jeszcze raz, a propos twojej tezy, ze to co jest uzywane przez wiekszosc ludzi musi byc lepsze. Czy to, ze w komunistycznej Polsce wiekszosc ludzi jezdzila maluchami, polonezami i duzymi fiatami (jezeli czym kolwiek) nie znaczylo, ze istnieja lepsze samochody, np. mercedesy?

W Linuksie to wszystko co napisalem powyzej (oporcz kodekow i z malymi innymi wyjatkami) jest mozliwe i dostepne zaraz po zainstalowaniu systemu.

Co do popularnosci, to zadaj sobie pytanie dlaczego zagladnales na ta strone? Dlaczego tysiace takich jak ty kazdego dnia zaglada na takie strony jak ta, dlaczego interesuja sie Linuksem?
Chyba nie dlatego, ze Windows jest taki intuicyjny i jest wszystkim czego pranga..?

Pozdrawiam

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-11-27, 13:20:35 »
Nie wiem po co taka dyskusja, ja bym od razu skasował wątek :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

chmooreck

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-11-27, 13:38:03 »
2006-11-27 13:20:35 A.B. napisał:

> Nie wiem po co taka dyskusja, ja bym od razu skasował wątek :)

To ty nie masz praw moderowania forum ? ;-)

xis

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-11-27, 13:38:59 »
2006-11-27 13:20:35 A.B. napisał:

> Nie wiem po co taka dyskusja, ja bym od razu skasował wątek :)

Przeniosłem go do innego działu :)

alfatah

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-11-27, 18:52:52 »
2006-11-26 12:40:46 Domal napisał:

> Pokaże wam całą pradę o linuksie,... co do prawdy to zacytuję bohatera jednego z moich ulubionych filmów:" jest prowdo, tyz prowdo i gówno prowdo" i to co piszesz kolego to niestety "gówno prowdo"

 > -stworzony dla ludzi - chyba dla geniuszy - nie jestem informatykiem a daje sobi z nim jakoś radę
 > -większe możliwości - zeby obejrzec film avi musialem doinstalowyac jakies kodeki - ja zainstalowałem mandrivę 2007, włozyłem płytke z avikiem  i bez problemu odtworzyłem film, podobnie z dvd

 > Wracam do prostego, zrobionego dla ludzi, dzialającego w pełni od razu po zainstalowaniu
 > Windowsa XP  - i nikt nie mówi, że winda jest niepotrzebna, gdybym wywalił windowsa Żona by mnie z domu pogoniła i tak jest zła, że tyle czasu poświęcam jakiejś Mandrivie :))))

Ktos napisał, że Linux jest mało popularny, a jaki ma byc jak ludzie studiujący informatykę nie maja o nim pojęcia? Mam kumpla który jest studentem 3 roku informy i do dzisiaj nie miał nawet kawałka zajęć dotyczących linuxa, u mnie pierwszy raz go zobaczył...brak słów.

Linux mnie wciągnął maxymalnie, planowałem jego instalacje juz pare lat temu ale wtedy odstraszała m nie jego niedostępność, dzisiaj najchetniej bym go nie wyłączał.... pozdrawiam z pod windy, firma się zapewne nie przesiądzie
 

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-11-27, 19:28:41 »
Kuracja odwykowa musi trochę boleć. Także w przypadku windowsa. Ale mimo to warto spróbować.

roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

opioom

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-11-27, 20:24:16 »
> nikt nie mówi, że winda jest niepotrzebna, gdybym wywalił windowsa Żona
 > by mnie z domu pogoniła i tak jest zła, że tyle czasu poświęcam jakiejś > >Mandrivie :))))
 
A mnie się udało namówić żonę i wywalić windę...małymi kroczkami. Tyle razy przełączałem system, nawet dla najmniejszej rzeczy jak sprawdzenie poczty, aż żonie się znudziło powtórnie włączanie windy i zaczęła powoli używać linuksa. Dziś nawet nie chce patrzeć na windowsa.

 > Ktos napisał, że Linux jest mało popularny, a jaki ma byc jak ludzie >studiujący informatykę nie maja o nim pojęcia? Mam kumpla który jest >studentem 3 roku informy i do dzisiaj nie miał nawet kawałka zajęć >dotyczących linuxa, u mnie pierwszy raz go zobaczył...brak słów.

To samo, kolega kończy studia na uwaga!: sieciach!!! I nie ma pojęcia od linuksie. Zainstalował go, poklikał i wyrzucił bo mu stery nie działają, bo kadu nie umie zainstalować, bo mu dźwięk nie działa itp. Tacy informatycy kończą studia.

 > Linux mnie wciągnął maxymalnie, planowałem jego instalacje juz pare lat temu ale wtedy
 > odstraszała m nie jego niedostępność, dzisiaj najchetniej bym go nie wyłączał.... pozdrawiam z
 > pod windy, firma się zapewne nie przesiądzie

Moja pewnie też....chociaż namawiam ich żeby postawili linuksa chociaż jako serwer plików bo kończy się na jednym kompie 180 dni Win Server 2003. Ale ten admin jakiś taki windziany....


hubertdz

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-12-07, 17:25:53 »
 > zanstalowanie programu jest sztuką porównywalną do napisania programu w c++,
 > -stworzony dla ludzi - chyba dla geniuszy,
 
Heheh, no to ja się biorę do programowania, bo wychodzi na to, że można z marszu ;) Zacząłem się bawić SUSE jakieś 3 miesiące temu. Nie uważam się za informatycznego guru, nie pisałem nigdy programów, a wcześniej uzywałem windows 98 i XP, a jednak po kilku tygodniach posiadania na dysku XP i SUSE wybrałem linux. Od miesiąca "badam" rózne dystrybucje, ale SUSE odpowiada mi na razie najbardziej (niezły jest też UBUNTU), i wcale nie wydaje mi się, żeby był szczególnie trudny w użytkowaniu. A  propos geniuszy, to namówiłem sąsiadkę na SUSE (chciała mieć legalny system), wcale się nie zna na programowaniu, a po pobieżnym pokazaniu co i jak po prostu używa, a nawet radośnie instaluje to, co jej potrzebne (na razie sama załatwiła Kadu i Skype). Więc nie jest wcale strasznie i nie trzeba być genialnym. Troszkę trzeba się przyłożyć na początku, nie ukrywam, ale  z pomocą super społeczności i googla da się zrobić (przy okazji ukłony i podziękowania wszystkim, którzy poświęcają czas na porady i wyjaśnienia na stronkach  www.susek.info, suse.ehelp.pl  i forum.suse.pl, - świetna i potrzebna robota - nawet nie musiałem na razie o nic pytać - bo "wszystko już było, wszystko zostało opisane") NIE BÓJCIE SIĘ LINUXA - SYSTEM DLA NORMALNYCH LUDZI

ris

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-25, 22:29:16 »
Cytat: Domal
Pokaże wam całą pradę o linuksie, której doświadczyłem używając Suse 10.1
Przekonujecie do przejścia na linuxa, z powodów:
-bezpieczeństw systemu - prawda,
-kontrola nad plkami - nieprawda, program instaluje sie w 10  katalogach i zero kontroli, a i zanstalowanie programu jest sztuką porównywalną do napisania programu w c++,
Ta, jasne a windows jest w jednym folderze "windows" i to jest dopiero bagno!

Cytat: Domal
-większe możliwości - zeby obejrzec film avi musialem doinstalowyac jakies kodeki a mimo to film nie ruszył, i usprawiedliwianie ze kodeki nie sa dodane do systemu bo licencja?! przeciez system jest daroy i kodeki też!
Tak, a windows, żeby obejrzeć rmvb to odrazu się da? W ubuntu masz ikonkę instaluj nie wolne kodeki, czy jakoś tak i działa.

Cytat: Domal
-świetny serwer - robie strony w php i co? na widows mam WebServ-a instalowałem go 10 min. a na suse? trzeba zainstalowac apacha ok doinstalowac php i mysql ok ale dlaczego po tych wszystkich operacjach strona i tak nie dzialala? bo to cos wcale sie nie zainstalowalo! mimo tego ze yast pokazywal inaczej, tydzie sie z tym meczylem,
No właśnie, instalacja, dalej, dalej i co potem? Jak prze konfigurować, ustawić, zmieć coś? Nie ma wizarda jest dramat? Działa bo działa ale jak i poco to już nie wiadomo

A mnie się wiersz poleceń (terminal) w linuxie bardzo podoba. Wreszcie z każdego miejsca mogę go wywołać i zmienić coś w systemie. W windows muszę się przekopywać przez jakiś panel sterowania, cholera wie co kliknąć, itp. a przewodnik(guid) po linii poleceń, który jest na stronie ubuntu.com jest świetny!

TheUsh

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-01-25, 22:50:07 »
@ris: w archeologa się bawisz? po co? nie rób tego więcej
po cholerę wyciągasz jakieś dawno zapomniane wątki na forum?

norbert_ramzes

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-01-26, 00:17:15 »
No ale z drugiej strony ktoś może to przeczytać a chłopak napisał najprawdziwszą prawdę (choć nie przeczytałem wszystkiego...).

Dzięki temu "czytelnik" zobaczy prawdę a nie fałsz, zrozumie i przekaże innym.

Apropo: Inni tez się bawią w archeologów, albo wygooglają taki temat i co?

heh, a ja się bawię znowu w filozofa... choć rację chyba mam.

TheUsh

  • Gość
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-01-26, 00:21:58 »
Ale po kiego grzyba wyciągał wszystkie wątki typu "Ależ okropny ten Linux!" ? Mógł napisać w jednym co myśli na ten temat i tyle...

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Prawda o linuksie.
« Odpowiedź #29 dnia: 2010-02-08, 08:42:03 »
Kontrolę nad plikami masz większą, bo pliki są trzymane w przeznaczonych do tego miejscach/lokalizacjach. Wejdź sobie do katalogu Windows na swym Windowsie, a znajdziesz tam programy, tapetki, wygaszacze, a także inne. Wszystko to nieuporządkowane. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, gdzie znajdują się pliczki z danej aplikacji/paczki, to skorzystaj z menadżera pakietów, bo to on służy do usuwania/instalacji programów. Chcesz sobie przerobić ikonkę programu? To znajdziesz ją w katalogu przeznaczonym w twoim systemie na ikonki(chyba /usr/share/icons/apps), a nie w C:\\Program Files\\Bioware\\Cool Games\\Game\\Data\\Module\\System\\Icons . Teraz mi odpisz: gdzie masz większą kontrolę?