Nowe posty

Autor Wątek: Skaner Mustek 1200CP  (Przeczytany 1349 razy)

Kikus

  • Gość
Skaner Mustek 1200CP
« dnia: 2006-11-24, 20:11:54 »
Generalnie jeśli chodzi o instalację skanera to Mandriva 2007 zachowuje się dziwnie. Obsługa skanera oparta jest na sane 1.0.18. Dziwność wygląda tak. Mam skaner jak w temacie podłączony pod port równoległy. System nie wykrywa skanera w konfiguracji systemu mimo, że skaner jest na liście użądzeń obsługiwanych przez Sane. Jednakże gdy próbuję go dodać ręcznie to przy jego nazwie na liście w MND jest w nawiasie (nieobsługiwany). Jednakże ja wiem na pewno że ten skaner pod linuxem działa. Wszedłem zatem do /etc/sane.d/mustek_pp.conf i tam jak wół napisane jest jak włączyć obsługę 1200 CP, zatem zgodnie z wytycznymi odhaszowałem linijkę zapisałem zmiany. i spowrtem do konfiguracji systemu, a tam - nic. W tym momencie nie wiem co robić, ma może ktoś jakiś pomysł ??

Kikus

  • Gość
Skaner Mustek 1200CP
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-25, 01:35:16 »
2006-11-24 20:11:54 Kikus napisał:

> Generalnie jeśli chodzi o instalację skanera to Mandriva 2007 zachowuje się dziwnie. Obsługa
 > skanera oparta jest na sane 1.0.18. Dziwność wygląda tak. Mam skaner jak w temacie podłączony
 > pod port równoległy. System nie wykrywa skanera w konfiguracji systemu mimo, że skaner jest na
 > liście użądzeń obsługiwanych przez Sane. Jednakże gdy próbuję go dodać ręcznie to przy jego
 > nazwie na liście w MND jest w nawiasie (nieobsługiwany). Jednakże ja wiem na pewno że ten
 > skaner pod linuxem działa. Wszedłem zatem do /etc/sane.d/mustek_pp.conf i tam jak wół napisane
 > jest jak włączyć obsługę 1200 CP, zatem zgodnie z wytycznymi odhaszowałem linijkę zapisałem
 > zmiany. i spowrtem do konfiguracji systemu, a tam - nic. W tym momencie nie wiem co robić, ma
 > może ktoś jakiś pomysł ??


Ołkej, sam sobie poradziłem przy użyciu małego programiku analizującego instalację sane. okazało się że brakowało odhaszowania sterownika w pliku /etc/dll.conf teraz już się wszystko łądnie wykrywa i działa mimo iż na liście sprzętu Mandrivy skaner figuruje jako nieobsługiwany. Dziwaczne.