Nowe posty

Autor Wątek: Niemoge odinstalowac Linuksa!!!  (Przeczytany 1939 razy)

Simao

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« dnia: 2006-11-25, 18:36:09 »
kupiłem dzisiaj laptopa Acera3692 i mam Linpusa wgranego, pokazuje mi śie przy włączaniu [root@localhost/# czy coś w tym stylu czytałem tu już że to oznacza że jestem w systemie ale miałbym dowas prośbe abyście pomogli mi odinstalowa to. w biosie zmieniłem to jak pisaliście ze pierwsze ma by cdrom jeśli chce zainstalowa windowsa Xp. Niewiem ciągle włącza sie ten linpus niewiem co zrobi niewiem jak sformatowa dysk jaka powinna by komenda pomóżcie!!!!!!!!!!

----------------------------------------------------------------------
EDIT: Pisze się linuKSa a nie linuXa!!!!!!!!!! (dokładnie tyle samo wykrzykników, co u Ciebie :-)

roca

TheUsh

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-25, 19:08:01 »
2006-11-25 18:36:09 Simao napisał:

> kupiłem dzisiaj laptopa Acera3692 i mam Linpusa wgranego, pokazuje mi śie przy włączaniu
 > [root@localhost/# czy coś w tym stylu czytałem tu już że to oznacza że jestem w systemie ale
 > miałbym dowas prośbe abyście pomogli mi odinstalowa to. w biosie zmieniłem to jak pisaliście ze
 > pierwsze ma by cdrom jeśli chce zainstalowa windowsa Xp. Niewiem ciągle włącza sie ten linpus
 > niewiem co zrobi niewiem jak sformatowa dysk jaka powinna by komenda pomóżcie!!!!!!!!!!

No to jak zmieniles w biosie, to wkladasz plytke z windowsem i instalujesz... akurat to ze teraz jest tam na dysku linux niczego nie zmienia w procesie instalacji...

chmooreck

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-25, 19:08:59 »
chcesz powiedzieć, że włączyłeś w biosie uruchamianie z cd, wsadziłeś oryginalną płytkę z windowsa do napędu, a on nadal boot'uje się z dysku ?

nie można modyfikować partycji aktualnie podmountowanej, ale jeśli i tak chcesz ja wyrzucić, to nie musisz z nią nic robić.. po prostu usuń ją podczas instalacji nowego systemu...

Simao

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-25, 19:15:58 »
przy włączaniu chodzi mi oto ze jak juz zmieniłem w biosie zeby cdrom był na pierwszym miejscu, to jak ponownie mi sie uruchamia kom to włącza sie na nowo znowu linux.

TheUsh

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-25, 19:29:48 »
2006-11-25 19:15:58 Simao napisał:

> przy włączaniu chodzi mi oto ze jak juz zmieniłem w biosie zeby cdrom był na pierwszym miejscu,
 > to jak ponownie mi sie uruchamia kom to włącza sie na nowo znowu linux.

sprawdzales czy nie masz przypadkiem uszkodzonej plyty z windowsem?

Kaka

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-25, 19:51:39 »
> przy włączaniu chodzi mi oto ze jak juz zmieniłem w biosie zeby cdrom był na pierwszym miejscu,
 > to jak ponownie mi sie uruchamia kom to włącza sie na nowo znowu linux.


Ustaw żeby cdrom startował ale jako pierwszy oraz jako drugi i trzeci. Jak dalej będzie się ten linpus uruchamiał to znaczy, że albo coś źle ustawiłeś albo płyta xp jest schrzaniona lub jeszcze co innego.




Pozdrawiam!

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-25, 19:58:41 »
Sprawdź kolego, czy ta płyta od windowsa jest bootowalna. Jeżeli po prostu ktos zabawił się w taniego hakera i tylko skopiował pliki z ortginalnej płyty windowsa, to taka płyta na pewno nie odpali. Jak masz taką właśnie spapraną płytę...
no cóz dalsza pomoc byłaby udziałem w przestepstwie.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

chmooreck

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-25, 20:16:22 »
eee no.. jeszcze się nie spotkałem ze spapraną oryginalną płytą windowsa... bo przecież masz ORYGINALNEGO windowsa, prawda ? ;-)

wiesz co? najlepiej zadzwoń do helpdesku Microsoft'u, na pewno Ci pomogą, skoro jesteś ich klientem...

Simao

  • Gość
Niemoge odinstalowac Linuksa!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-26, 18:08:32 »
2006-11-25 20:16:22 chmooreck napisał:

> eee no.. jeszcze się nie spotkałem ze spapraną oryginalną płytą windowsa... bo przecież masz
 > ORYGINALNEGO windowsa, prawda ? ;-)
 >
 > wiesz co? najlepiej zadzwoń do helpdesku Microsoft'u, na pewno Ci pomogą, skoro jesteś ich
 > klientem...
Już wiem cos z cd-romem było juz mi dali nowego kompa i wszystko mi działa!!!!