Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Nowa dystrybucja ale...  (Przeczytany 7035 razy)

Kikus

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« dnia: 2006-11-21, 01:05:30 »
Przez dość długi już czas kożystałem z Mandrivy 2006/2007, jednakże priorytetem jest u mnie możliwość Kożystania z MS Office. Przez próby uruchomienia tego mało nie trafiłem do psychiatryka ;). Nie chodzi o to że nie udało się uruchomić officea ale o taki jeden mały szczególik. A mianowicie nie idzie wkleić wykresu z excela do worda. Niby pierdoła ale tylko pod warunkiem, że w edytorze pisze się wypracowania na polski. Ja niestety piszę sporo dokumentów gdzie muszę wstawiać zarówno wzory z edytora równań jak i sporą ilość wykresów, a fakt że nie mogę do dokumentu wkleić wykresu urasta do rangi bardzo poważnego problemu. Ostatnio po nieudanej próbie instalacji officea na windowsie zainstalowanym pod win4lin, gryząc niemalże klawiaturę stwierdziłem, że winę za te wszystkie nieszczęścia ponoszą żabojady ze swoim produktem. Postanowiłem więc pozbć się Mandrivy, jednakże nie poddam się tak łatwo i do Windowsa nie wrócę. Po długich conajmniej 10 minutowych rozważaniach i zasięgania informacji stwierdziłem, że zmieniam na Debiana.

1) Co sądzicie o tym pomyśle ?
2) WAŻNE ! Czy ktoś z tu obecnych użytkowników Debiana z zainstalowanym MS officem mógłby sprawdzić czy może wkleić wykres z Excela do Worda.
3) Jeśli jednak nie uda się wkleić to może ktoś z użytkowników Debiana ma może dodatkowo zainstalowanego Windowsa pod win4lin lub VMWeare i może z całą pewnością powiedzieć że działa Office ?

Bardzo proszę o pomoc bo chyba niedługo trafię na oddział zamknięty :/

Pozdrawiam

gomath

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-21, 07:41:11 »
2006-11-21 01:05:30 Kikus napisał:

 > 1) Co sądzicie o tym pomyśle ?

Nie sądzę aby pod debianem było inaczej. Nie spodziewaj się, że MS Office będzie działał idealnie pod jakąkolwiek dystrybucją linuksa.

 > 3) Jeśli jednak nie uda się wkleić to może ktoś z użytkowników Debiana ma może dodatkowo
 > zainstalowanego Windowsa pod win4lin lub VMWeare i może z całą pewnością powiedzieć że działa
 > Office ?

Jeśli zainstalujesz windowsa na vmware i na tym windowsie ms office, to wszystko będzie działać tak jak zwykle na windowsie (w końcu instalujesz ms office na windowsie, tylko na emulowanej maszynie).

 >
 > Bardzo proszę o pomoc bo chyba niedługo trafię na oddział zamknięty :/

Musisz używać ms office? Skoro rezygnujesz z windowsa, to nie lepszy będzie open office? Jeśli zależy Ci na wymianie dokumentów z innymi, to zawsze możesz zapisać wynik jako pdf (przynajmniej jest to jakiś tandard).

Kaka

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-21, 13:58:06 »
> 1) Co sądzicie o tym pomyśle ?

Na innych dystrybucjach pewnie będzie podobnie. Jeszcze gry pod windowsa działają na linuksie ale produkty microsoftu na konkurencyjnym systemie? No właśnie :)


 > 2) WAŻNE ! Czy ktoś z tu obecnych użytkowników Debiana z zainstalowanym MS officem mógłby
 > sprawdzić czy może wkleić wykres z Excela do Worda.


Ja mam Debiana :) Ale powiem Ci, że naprawdę warto się przyzwyczaić do oo (OpenOffice). Fakt jest wolniejszy, mniej przejrzysty, trochę trudniej się na nim pracuje niż na ms office, ale ja na przykład już się do tego przyzwyczaiłem i git jest.


Pozdrawiam!

Kikus

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-21, 17:02:38 »
> Ja mam Debiana :) Ale powiem Ci, że naprawdę warto się przyzwyczaić do oo (OpenOffice). Fakt
 > jest wolniejszy, mniej przejrzysty, trochę trudniej się na nim pracuje niż na ms office, ale ja
 > na przykład już się do tego przyzwyczaiłem i git jest.
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
Chciałem, naprawdę chciałem. Owszem Oo jest całkiem dobrym pakietem biurowym ale niestety funkcje takie jak edytor równań i kreator wykresów są dodane chyba tylko dlatego że być powinny, bo niestety porównując je do tych które oferuje MS Office to można stwierdzić że praktycznie ich nie ma.

No al jak tam nikt więcej nie ma żadnych doświadczeń z CX Officem i win4lin ??

Kaka

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-21, 17:44:33 »
> Chciałem, naprawdę chciałem. Owszem Oo jest całkiem dobrym pakietem biurowym ale niestety
 > funkcje takie jak edytor równań i kreator wykresów są dodane chyba tylko dlatego że być
 > powinny, bo niestety porównując je do tych które oferuje MS Office to można stwierdzić że
 > praktycznie ich nie ma.
 >
 > No al jak tam nikt więcej nie ma żadnych doświadczeń z CX Officem i win4lin ??
 >


A Ty zapewne widziałeś openoffice.org a widziałeś może ten od ux (czy jakoś tak)? Różni się on od tego oo.org i płacąc za niego otrzymasz pomoc techniczną i takie tam.


http://www.ux.pl/openoffice/

Pozdrawiam!

Kikus

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-24, 20:02:10 »
2006-11-21 17:44:33 Kaka napisał:
 > A Ty zapewne widziałeś openoffice.org a widziałeś może ten od ux (czy jakoś tak)? Różni się on
 > od tego oo.org i płacąc za niego otrzymasz pomoc techniczną i takie tam.
 >
 >
 > http://www.ux.pl/openoffice/
 >
 > Pozdrawiam!


UX'a też przerabiałem, w aspektach które mnie interesują nie rużni się od Oo.org. W każdym razie problem już jest rozwiązany bo udało mi się znaleźć linuxowy program który mi doskonale zastąpi wykresy z excela, a jest to QtiPlot, w Dragoni wyczytałem :)

PrzemoSz

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-24, 23:00:50 »
2006-11-21 17:02:38 Kikus napisał:

 > Chciałem, naprawdę chciałem. Owszem Oo jest całkiem dobrym pakietem biurowym ale niestety
 > funkcje takie jak edytor równań i kreator wykresów są dodane chyba tylko dlatego że być
 > powinny, bo niestety porównując je do tych które oferuje MS Office to można stwierdzić że
 > praktycznie ich nie ma.

Nie wiem jakie równania piszesz, ale ja akurat uważam, że (dla moich potrzeb) OOMath jest lepszy niż MS Edytor równań, przede wszystkim dlatego, że umożliwia wpisywanie równań "z palca" (tak jak w starym "Derive" -- programie, który chodził na moim 386).

Szczegóły znajdziesz tutaj: http://wimmer.neostrada.pl/OpenOfficeMath.pdf

Pisanie równań w OO jest po prostu znacznie szybsze.

Co do wykresów: MS ma ich chyba więcej i przy domyślnych ustawieniach ładniej wyglądają... :-(

Pozdrawiam
     Przemo.

Lorenzo

  • Gość
Nowa dystrybucja ale...
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-12-24, 23:07:47 »
2006-12-24 23:00:50 PrzemoSz napisał:
 >
 > Co do wykresów: MS ma ich chyba więcej i przy domyślnych ustawieniach ładniej wyglądają... :-(

Jeżeli chodzi o wykresy to nie ma nic potężniejszego od gnuplota