Nowe posty

Autor Wątek: Evolution - eksport  (Przeczytany 4502 razy)

strebski

  • Gość
Evolution - eksport
« dnia: 2006-11-20, 01:40:41 »
Witam!

Nurtuje mnie od dluzszego czasu problem eksportu maili, kontaktow itd. z Gnome'owego programu pocztowego Evolution.
Szukalem na roznych forach i w sieci, jednak nic nie znalazlem (poza importem do Evolution, np. z KDE'owskiego Kontacta...)
Czy jest mozliwosc wyeksportowania z Evolution sciagnietych/zapisanych w nim danych?
Rzecz interesuje mnie najbardziej odnosnie wersji 2.2.3 :)

Slicznie dziekuje!

gelon

  • Gość
Evolution - eksport
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-20, 06:07:53 »
jeśli chodzi o kontakty to:
1. otworzyć evolution
2. wejść w kontakty
3. plik/save contact as vcard .....lub...plik/save adress book as vcard

wiadomości:
1. poczta
2.plik/save message

ps to możliwości evolution 2.8.1...ale ale...dziwię się że na to sam nie wpadłeś przecież to po prostu widać w opcjach.....
cześć

strebski

  • Gość
Evolution - eksport
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-20, 14:03:34 »
Czesc!

Dzieki, ta opcja jest oczywiscie takze w wersjach duuuzo wczesniejszych, jednak poblem polega na czym innym (moj blad, ze w pytaniu nie odjalem od razu tej mozliwosci): otoz przez Evolution mam sciagniete na dysk ponad 300 maili. Gdybym mial (i ktokolwiek inny) uzywac opcji plik->zapisz jako to musialbym ta operacje powielic te 300 razy, by wszystko w ten sposob "wyeksportowac" (czylide facto recznie zapisac). O ile dla kontaktow jest mozliwosc utworzenia zbiorczego pliku ze wszystkimi zapisanymi kontaktami, o tyle dla wiadomosci (maili)... no wlasnie: jest? I nie chodzi juz nawet o jeden zbiorczy plik, ile o automatyczny zapis (a nie pojedynczy) wszystkich maili zapisanych dotychczas w Evolution.

Pozdrowienia!

2006-11-20 06:07:53 gelon napisał:

[ciach]

Kaka

  • Gość
Evolution - eksport
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-20, 14:11:49 »
Ja do tego wszystkiego dodam, że evolution to nie jest dobry. Jeżeli chodzi o liczbę funkcji i takich tam to naprawdę jest świetny no ale mnie on tak wkurzył, że nie mam zamiaru nigdy z niego korzystać. Mianowicie gdy chciałem pobrać wiadomości no to szanowny evolution mówi, że złe hasło podałem, co oczywiście jest nie prawdą. Dość często mu się to zdarzało i zmieniłem evolutiona na thunderbirda. Nie ma on tyle funkcji co evolution no ale także jest dobry, a co najważniejsze nie mam z nim żadnych problemów. Choć może teraz, w nowszej, wersji to już nie występuje.


Pozdrawiam!

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Evolution - eksport
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-21, 15:36:02 »
2006-11-20 14:03:34 strebski napisał:

> O ile dla kontaktow jest mozliwosc utworzenia zbiorczego pliku ze wszystkimi
> zapisanymi kontaktami, o tyle dla wiadomosci
 > (maili)... no wlasnie: jest?

Oczywiście, że jest, przynajmniej w wersji 2.6. Zaznaczasz wszystkie wiadomości  z dowolnego folderu i robisz plik|Save Message... Następnie podajesz nazwę pliku oraz folder, wciskasz "zapisz" i gotowe. A w innym programie pocztowym korzystasz z funkcji importu plików mbox.

2006-11-20 14:11:49 Kaka napisał:

> evolution mówi, że złe hasło podałem, co oczywiście jest nie prawdą.

Nie jestem do końca pewien, czy to akurat wina evolution. Ja miałem takie problemy jeszcze pod windą (kiedy to było...) na outlooku i jeszcze innym francuskim programie pocztowym.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Kaka

  • Gość
Evolution - eksport
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-21, 15:58:56 »
> Nie jestem do końca pewien, czy to akurat wina evolution. Ja miałem takie problemy jeszcze pod
 > windą (kiedy to było...) na outlooku i jeszcze innym francuskim programie pocztowym.


Ja zawsze miałem poczte na wp.pl i na windowsie którego miałem około 6-7 lat zawsze działało. Na Debiane evolution źle działał ale thunderbird dobrze działa. Nie wiem, może to była wina wersji. Teraz już chyba wydano nową, może tam już nie występuje ten problem. W każdym bąć razie narazie używam thunderbirda i jest git.



Pozdrawiam!

strebski

  • Gość
Evolution - eksport
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-21, 20:48:45 »
Sliczne dzieki roca! To bylo to, czego szukalem :)
Tak wiec problem rozwiazany :)

Najlepsze pozdrowienia,
strebski

2006-11-21 15:36:02 roca napisał:

> 2006-11-20 14:03:34 strebski napisał:
 >
 > > O ile dla kontaktow jest mozliwosc utworzenia zbiorczego pliku ze wszystkimi
 > > zapisanymi kontaktami, o tyle dla wiadomosci
 > > (maili)... no wlasnie: jest?
 >
 > Oczywiście, że jest, przynajmniej w wersji 2.6. Zaznaczasz wszystkie wiadomości  z dowolnego folderu i robisz plik|Save Message... Następnie podajesz nazwę pliku oraz folder, wciskasz "zapisz" i gotowe. A w innym programie pocztowym korzystasz z funkcji importu plików mbox.


Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Evolution - eksport
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-21, 23:30:59 »
2006-11-21 20:48:45 strebski napisał:

> Sliczne dzieki roca! To bylo to, czego szukalem :)
 > Tak wiec problem rozwiazany :)
 >
 > Najlepsze pozdrowienia,
 > strebski

MIło czytac takie rzeczy.

pozdrawiam
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji