Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Irda, panasonic CF-35 i slackware...  (Przeczytany 22465 razy)

xis

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-09-02, 22:04:30 »
Dokładnie tak, jak napisał chmooreck.

Chciałbym tylko nadmienić, że o ile pamiętam, to LiveCD w gentoo obsługuje wyśmienicie FB na \\'dzień dobry\\'. Może warto ściągnąć i zobaczyć?
LiveCD z gentoo to w ogóle przydatka płytka, polecam.

mordimmer

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-09-03, 16:49:03 »
Strasznie nietypowa sprawa z tym framebufferem, probowalem kompilowac kilka roznych jader - i za kazdym razem wynik pozytywny. Standardowe jadro slacka 10.1 czyli 2.4.29 wypluwa:
 vesafb: framebuffer at 0xd0000000, mapped to 0xce80d000, size 3072k
vesafb: mode is 1024x768x16, linelength=2048, pages=1
vesafb: protected mode interface info at c000:e4c0
vesafb: scrolling: redraw
vesafb: directcolor: size=0:5:6:5, shift=0:11:5:0
Console: switching to colour frame buffer device 128x48
fb0: VESA VGA frame buffer device
 Gdzies, cos, jest nie tak; skopiuj mi prosze swoj .config - przekompiluje u siebie i zobaczymy co powstanie w wyniku kompilacji. Jesli bedzie dzialac to poprostu wysle ci skompilowanego kernela. leszek.drogosz at gmail.com

wojtekm

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-09-03, 19:43:45 »
Olka, a jakiej Ty właściwie wersji źródeł jądra używasz?
Czy nie jest to przypadkiem jednen z tych przeładowanych łatami kerneli dystrybucyjnych?
Próbowałaś z najnowszą waniliową wersją z kernel.org?

Wojtek

olka

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-09-03, 20:12:19 »
Cześć,
proszę o wybaczenie, że odpowiem zbiorowo, ale nasza wspaniała tpsa miała dzisiaj awarię i przez cały dzień nie miałam netu (kto by się tam przejmowała jakimś osiedlowym lanem...)

2005-09-02 22:04:30 xis napisał:
 
 > Chciałbym tylko nadmienić, że o ile pamiętam, to LiveCD w gentoo obsługuje wyśmienicie FB na
 > \\'dzień dobry\\'. Może warto ściągnąć i zobaczyć?
 > LiveCD z gentoo to w ogóle przydatka płytka, polecam.
 
Dzięki, fajna płytka, przetestowałam, ale z tym FB na dzień dobry to nie bardzo :D, przynajmniej u mnie...
Gdy uruchamiam, pojawia się - jak zawsze :-( - komunikat: \\"You passed an undefined mode number\\" i do wyboru mam tylko tryby tekstowe dla VESA VGA. Framebuffer nie działa

2005-09-03 16:49:03 mordimmer napisał:

> Strasznie nietypowa sprawa z tym framebufferem, probowalem kompilowac kilka roznych jader - i za
 > kazdym razem wynik pozytywny.
(...)
 >  Gdzies, cos, jest nie tak; skopiuj mi prosze swoj .config - przekompiluje u siebie i zobaczymy
 > co powstanie w wyniku kompilacji. (...)

Ojej, byłabym ogromnie wdzięczna, ale tyle fatygi ze strony Kolegi... :D

2005-09-03 19:43:45 wojtekm napisał:

> Olka, a jakiej Ty właściwie wersji źródeł jądra używasz?
 > Czy nie jest to przypadkiem jednen z tych przeładowanych łatami kerneli dystrybucyjnych?
 > Próbowałaś z najnowszą waniliową wersją z kernel.org?

Kompilowałam 2.6.12.3 i 2.6.12 z kernel.org (niczym ich nie patchowałam), 2.6.10 dystrybucyjne Archlinuxa oraz dystrybucyjne slackware 2.4.29.
Tak właśnie zerkam na kernel.org i najnowsza to 2.6.13. Tego kernela jeszcze nie próbowałam (zrobię to w jakimś możliwie bliskim czasie).

-------------

zastanawia mnie jedno stwierdzenie w dokumentacji do kernela:
If this does not work, this might be because your BIOS does not support
linear framebuffers or because it does not support this mode at all.
Even if your board does, it might be the BIOS which does not.

Można przyjąć, że przy kompilacji jądra popełniam zawsze ten sam błąd (aczkolwiek kompilowałam także kilka kerneli dokładnie według wskazówek zamieszczonych przez uczynnych przedmówców), ale zastanawiającym jest dlaczego obydwa liveCD (Knoppix i gentoo) witają mnie komunikatem o wybraniu niezdefiniowanego numeru trybu.

jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie problemem i pomoc
olka

chmooreck

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-09-03, 21:41:50 »
2005-09-03 20:12:19 olka napisał:


 > zastanawia mnie jedno stwierdzenie w dokumentacji do kernela:
 > If this does not work, this might be because your BIOS does not support
 > linear framebuffers or because it does not support this mode at all.
 > Even if your board does, it might be the BIOS which does not.
 >
 > Można przyjąć, że przy kompilacji jądra popełniam zawsze ten sam błąd (aczkolwiek kompilowałam
 > także kilka kerneli dokładnie według wskazówek zamieszczonych przez uczynnych przedmówców), ale
 > zastanawiającym jest dlaczego obydwa liveCD (Knoppix i gentoo) witają mnie komunikatem o
 > wybraniu niezdefiniowanego numeru trybu.
 >
 > jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie problemem i pomoc
 > olka

no.. mysle, ze to moze byc to.. sprobuj sciagnac nowszy bios i upgrade\\'nac
gratulacje za zaciecie w poszukiwaniach :-) - niewielu jest takich uzytkownikow... ;-)

wojtekm

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-09-03, 22:43:56 »
2005-09-03 20:12:19 olka napisał:
 
 > zastanawia mnie jedno stwierdzenie w dokumentacji do kernela:
 > If this does not work, this might be because your BIOS does not support
 > linear framebuffers or because it does not support this mode at all.
 > Even if your board does, it might be the BIOS which does not.

Gentoo LiveCD domyślnie uruchamia się z framebufferem, więc skoro nie zadziałał u Ciebie to oznacza niestety probelm ze sprzętem. Najprawdowpodobniej część BIOSu na twojej karcie graficznej odpowiedzialna za jej obsługę, nie implementuje standardu VESA w ogóle, lub posiada jakiegoś buga.
Pozotaje upgrade BIOSu karty, wymiana sprzętu albo pogodzenie się z faktami... :(.

W tej sytuacji sprawdzanie kolejnych wersji kerneli nie ma raczej sensu.

Wojtek

olka

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-09-04, 19:39:13 »
2005-09-03 22:43:56 wojtekm napisał:

(...)
 > Pozotaje upgrade BIOSu karty,
poczytałam o tym troszkę i póki co nie wchodzi to w rachubę: za wysokie progi jak dla mnie.

> wymiana sprzętu,
Już zapisała na listę TODO zaraz za pozycją \\"Napad na bank\\" ;-)

>albo pogodzenie się z faktami... :(.
W życiu ! Gdyby było to zgodne z moim charakterem wciąż siedziałabym na windzie dziękując M$ za to, że po raz kolejny udało mi się reanimować WinMe (jak ja mogłam w ogóle na czymś takim \\"pracować\\" ?! :D)

 > W tej sytuacji sprawdzanie kolejnych wersji kerneli nie ma raczej sensu.
Nie sposób się z tym niezdodzić. W obliczu powyższych faktów uruchomię chyba jednak FB na tak odradzanym przez wszystkich sterowniku nvidii (niech tam! najwyżej nie zainstaluję sterów do x-ów i tak nie grywam w nic więc jakieś tam akceleracje 3D nie są mi potrzebne...) i pomęczę się z napisaniem jakiegos skryptu wykonującego fbset na wszystkich konsolach.

Gorąco dziękuję wszystkim za tak żywe zainteresowanie problemem, pomoc w zdiagnozowaniu przyczyn a nade wszystko za poświęcenie szmatu czasu i przepraszam, że de fakto problem okazał się najprawdopodobniej odległy zagadnieniom linuksowym - a więc tematyce niniejszego forum.

pozdrawiam
olka

chmooreck

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-09-04, 20:46:36 »
2005-09-04 19:39:13 olka napisał:

> 2005-09-03 22:43:56 wojtekm napisał:
 >
 > (...)
 >  > Pozotaje upgrade BIOSu karty,
 > poczytałam o tym troszkę i póki co nie wchodzi to w rachubę: za wysokie progi jak dla mnie.

to nie jest takie straszne :-) na serio... a warto sprobowac...

 >  > W tej sytuacji sprawdzanie kolejnych wersji kerneli nie ma raczej sensu.
 > Nie sposób się z tym niezdodzić. W obliczu powyższych faktów uruchomię chyba jednak FB na tak
 > odradzanym przez wszystkich sterowniku nvidii (niech tam! najwyżej nie zainstaluję sterów do
 > x-ów i tak nie grywam w nic więc jakieś tam akceleracje 3D nie są mi potrzebne...) i pomęczę
 > się z napisaniem jakiegos skryptu wykonującego fbset na wszystkich
 > konsolach.

Jesli faktycznie az tak boisz sie upgrade\\'owac bios, to radze sprobowac jeszcze skorzystac z vesafb-tng. Caly wic polega na tym, ze modul ten odowluje sie do karty graficznej w inny sposob i sa duze szanse, ze zadziala.

http://dev.gentoo.org/~spock/

mysle, ze warto sprobowac... ;-)

wojtekm

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-09-04, 20:58:33 »
2005-09-04 19:39:13 olka napisał:

 >  > Pozotaje upgrade BIOSu karty,
 > poczytałam o tym troszkę i póki co nie wchodzi to w rachubę: za wysokie progi jak dla mnie.
(...)
 > >albo pogodzenie się z faktami... :(.
 > W życiu ! Gdyby było to zgodne z moim charakterem wciąż siedziałabym na windzie dziękując M$ za
 > to, że po raz kolejny udało mi się reanimować WinMe (jak ja mogłam w ogóle na czymś takim
 > \\"pracować\\" ?! :D)

Hmm... czy tylko ja widzę w przytoczonych 2 cytatach małą sprzeczność ;).

 > W obliczu powyższych faktów uruchomię chyba jednak FB na tak
 > odradzanym przez wszystkich sterowniku nvidii (niech tam! najwyżej nie zainstaluję sterów do
 > x-ów i tak nie grywam w nic więc jakieś tam akceleracje 3D nie są mi potrzebne...) i pomęczę
 > się z napisaniem jakiegos skryptu wykonującego fbset na wszystkich
 > konsolach.

Hmm, nigdy tego nie testowałem (z racji tego, że ja akurat bez 3D raczej żyć nie mogę ;), choć tu nie chodzi tylko o gry, a raczej o OpenGL 2.0, które mię oczarowało pięknem i prostotą swej implementacji - niestety na Linuksie używalne tylko z najnowszymi zamkniętymi sterownikami nVidii), ale być może sterownik \\"nv\\" dla X-ów nie będzie się gryzł z fb.
 
 > Gorąco dziękuję wszystkim za tak żywe zainteresowanie problemem, pomoc w zdiagnozowaniu
 > przyczyn a nade wszystko za poświęcenie szmatu czasu i przepraszam, że de fakto problem okazał
 > się najprawdopodobniej odległy zagadnieniom linuksowym - a więc tematyce niniejszego forum.

Nie ma sprawy, zagorzałym (i umiejącym zadawać pytania) fankom Linuksa jesteśmy w stanie nieść nieustanną pomoc dniem i nocą ;).

Wojtek

olka

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-09-04, 22:04:05 »
2005-09-04 20:46:36 chmooreck napisał:

(...)
 > http://dev.gentoo.org/~spock/
 >
 > mysle, ze warto sprobowac... ;-)

Zaczynam dochodzić do wniosku, że dzień bez minimum jednej kompilacji jądra, to dzień stracony ;-)

Zapowiadało się obiecująco, ale niestety:
drivers/video/vesafb-thread.c: In function `vesafb_thread\\':
drivers/video/vesafb-thread.c:542: error: too few arguments to function `try_to_freeze\\'
make[2]: *** [drivers/video/vesafb-thread.o] Błąd 1
make[1]: *** [drivers/video] Błąd 2
make: *** [drivers] Błąd 2

i po nowym jądrze :(. Mogę ewentualnie spróbować ze starszymi patchami (próbowałam najnowszy), ale ogólnie biorąc to zaczynam sie lekko zniechęcać :D W zasadzie x-y nie są w końcu takie złe...
Ehh, chociaż miałam nadzieję, że vesafb-tng okaże się tym magicznym trickiem rozwiązującym moje bolączki...

olka

chmooreck

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-09-04, 23:53:45 »
sciagnij z archive wersje dla twojego jadra

powodzenia

olka

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-09-05, 20:51:04 »
2005-09-04 23:53:45 chmooreck napisał:

> sciagnij z archive wersje dla twojego jadra

:D Zaćmienie mnie wczoraj chyba jakieś opadło, albo co... Przepraszam za głupotę :D.

----------------

No więc ściągnęłam, tym razem wersję odpowiednią, skompilowałam, zmieniłam odpowiednio wpis w lilo, reboot i... DZIAŁA !!! Wprost nie mogę w to uwierzyć :). Piękna rozdzielczość, odświeżanie, głębia kolorów, wszystko identyczne na wszystkich konsolach - słowem \\"cud-miód\\" (i pingwin ;-).
Na archlinuxie jeszcze nie sprawdzałam, ale nie sądzę żeby akurat się uparł zrobić inaczej ;).

Niniejszym po ponad dwóch miesiącach walki mam niezmierną przyjemnośc ogłosić, że problem został ROZWIĄZANY.
Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy próbowali mi pomóc poświącając swój cenny czas i służąc radą, może niekoniecznie \\"dniem i nocą\\" ;-) (jak deklarował Kolega Wojtek), ale równie często.
Szczególne podziękowania składam Koledze Chmooreckowi za uporczywe ;) przekonywanie mnie do projektu vesafb-tng, który okazał sie remedium na mojego GeForce\\'a

pozdrawiam wszystkich
olka

--wojtek--

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-10-05, 01:47:03 »
2005-09-02 17:54:20 olka napisał:

> 2005-08-28 11:17:09 mordimmer napisał:
 >
 >  > Dobra. ja używam Slacka 10.1, kernel 2.6.12.5 oraz GF4 mx (a pozatym słucham metalu i
 > jestem do
 >  > wzięcia ;->).
 >
 > A to się chyba nie najlepiej składa, bo ja preferuję muzyke klasyczną ;-)
 > a tak na poważnie,
 >
 >  >Odświeżanie chwilowo jest stale i wynosi
 >  > 60Hz dla konsoli
 > Hmm... chwilowo? z tego co się wywiedziałam to nie wygląda to na sprawę przejściową, poza tym
 > praca przy takim odświeżaniu w trybie graficznym grozi ślepotą ;)
 >
 >  > Opcje kernela które trzeba wybrać dla wsparcia innych trybów to kolejno:
 >  > support for frame buffer devices FB
 >  > VESA VGA graphics support
 >  > VGA text console (jak się coś spapra to jest text mode)
 >  > Framebuffer Console support
 >  > Select compiled-in console fonts
 >  > VGA 8x16 font
 >  
 > Ustawiłam dokładnie to, co kolega radził i d...
 > FB nie działa
 > open /dev/fb0: No such file or directory
 >
 > ---------------------------------------
 >
 > ogólnie rzecz ujmując utknęłam w martwym punkcie, pomimo przeczytania dokumentacji do fb, wielu
 > z dostępnych manuali (slackware, gentoo, debian), a także wypowiedzi na róznych nie tylko
 > slackowych forach pod kątem fb i tej karty oraz tylokrotnej rekompilacji jądra, ze już
 > przestałam liczyć :D. Pozostaje tylko rwać włosy z głowy albo iść na wieczorny spacer...
 >
 > Uzyskane wnioski:
 > Slackware 10.1 + 2.6.12.3
 > *vesa (sama)
 > nie działa fb
 > *vesa +fb_vga16
 > fb działa, ale tylko na VGA16
 > (Frame buffer device information:
 >     Name        : VGA16 VGA)
 >     nie można ustawić trybu pracy przez vga=jakiś_tryb_graficzny, mimo, że zgodny z zawartością
 > fb.modes
 >     -zawsze: undefined mode number, a dla vga=ask tylko tryby tekstowe
 > *vesa + VGA16 +riva(jako moduł)    
 >  j/w (wyczytałam, że sterownik dla fb musi być wkompilowany w jądro, bo fb jest uruchamiane
 > przed załadowaniem modułów, nie wiem czy to prawda, ale tłumaczyłoby dlaczego działa na vga a
 > nie rivie)
 >  *riva (sama)
 >  nie działa fb
 >  *nvidia (sama)
 >  działa fb ale nie można ustawić domyślnie trybu dla wszystkich konsoli przez lilo- uruchamia
 > sie w trybie domyslnym dla vesy: 640x480-60 (można zmienić ręcznie przez fbset)
 >
 > Najdziwniejsze jest dla mnie jednak co poniżej (może czegoś nie wiem i dlatego się dziwię :D)
 > Archlinux
 >    +2.6.12.3
 > *fb_nvidia
 > fb działa, ale tylko w 640x480-60 (co można zmienić przez fbset)
 >
 >     +2.6.12
 > *vesa(sama)  - config identyczny jak w przypadku slacka
 > fb działa i to domyślnie w trybie 800x600-75 ! Minus: ekran przesunięty jest dość znacznie w
 > prawo (co oczywiscie da sie skorygowac recznie za pomocą fbset)
 > Frame buffer device information:
 >     Name        : VESA VGA
 > a jak w lilo pojawi się jakikolwiek zapis vga=... (np vga=ask) to w podpowiedziach ukazują sie
 > tylko tryby tekstowe a sterownikiem fb jest VGA16 :
 > Frame buffer device information:
 >     Name        : VGA16 VGA
 > a w .configu TEGO kernela stoi:
 > # CONFIG_FB_VGA16 is not set  
 >
 > Skopiowanie w/w kernela do slacka(chciałam mieć absolutną pewnośc co do identyczności
 > uruchamianego kernela) skutkuje uruchomieniem fb na sterowniku VGA16
 >
 > -------------------
 >
 > Skoro nie udało mi się uzyskać zadawalajacych rozdzielczości na wszystkich konsolach przez wpis
 > w lilo, próbowalam ustawić to przez odpowiednie wpisy w różnych skryptach:
 >
 > 1.)Dopisanie do /etc/inittab (testowane zarówno w slacku jak i archlinuxie)
 > fb:2345:wait:/usr/sbin/fbset -a 1024x768-75
 > co opatrzone było komentarzem na stronce, z której to wyczytałam:
 > \\"Success! My virtual terminals all run at a nice resolution\\"
 > niestety, ten zapis ustawił mi jedynie parametry dla pierwszej konsoli, co więcej, nie
 > znalazłam w manualu do fbset żadnej opcji -a (czy też sugerowanej w innych poradach wersji
 > --all)
 > 2.)Spróbowałam więc łopatologicznie
 > fb1:2345:wait:/usr/sbin/fbset 1024x768-75 tty1
 > fb2:2345:wait:/usr/sbin/fbset 1024x768-75 tty2
 > ...
 > fb6:2345:wait:/usr/sbin/fbset 1024x768-75 tty6
 >
 > efekt: jak wcześniej
 >
 > 2.)Trochę przez zmałpowanie, próbowałam ustawić to w rc.local, kierując się skryptem
 > ustawiającym numlocka na wszystkich konsolach
 > echo \\"Ustawiam parametry framebuffera\\"
 > for i in 1 2 3 4 5 6 ; do
 > /usr/sbin/fbset 800x600-75/dev/null
 > done
 > ale efekt: jak wcześniej
 > z tym, że to była akurat moja własna radosna twórczośc ;), więc i nie dziwota, że nie działa.
 > (Testowane tylko na slacku, bo w archu, z uwagi na troche inna strukturę i nazewnictwo urządzeń
 > w ogóle się skrypt wysypywał bo nie umiałam poprawnie odwołać się do odpowiednich konsoli)
 >
 > Pukając do różnych drzwi uzyskałam najróżniejsze porady, włącznie z  odpowiedzią od jednego
 > użytkownika fb na GF400, że najłatwiej zwalić winę na sterowniki/linuxa zamiast samemu poszukać
 > rozwiązania, ale to już by musiało sugerować totalny debilizm z mojej strony, jeśli po tylu
 > różnych próbach nie mogę uruchomić fb w satysfakcjonujący sposób.
 >
 > Dziękuję wszystkim za dobre chęci i próbę pomocy,
 > pozdrawiam
 > olka
 >
 > PS Mam nadzieję, że tak długa wypowiedź nie zostanie uznana za forumowy spam :D. A jeśli, to
 > bardzo przepraszam.

---------------------------------------------------------------------
#!/bin/sh

for i in 1 2 3 4 5 6 12 ; do
    chvt $i ;fbset 1024x768-75
done

chvt 0

to powinno załatwić sprawe :)


olka

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-10-05, 20:13:58 »
2005-10-05 01:47:03 --wojtek-- napisał:

 > #!/bin/sh
 >
 > for i in 1 2 3 4 5 6 12 ; do
 >     chvt $i ;fbset 1024x768-75
 > done
 >
 > chvt 0
 >
 > to powinno załatwić sprawe :)
 >

Na wstępie: wielkie dzięki ! :-)
Jestem trochę w kropce, bo problem już rozwiązany i nie wiem czy mogę kontynuować i bez tego nieprzyzwoicie już długi wątek, ale co tam, najwyżej się mi oberwie :D.

Faktycznie, podany skrypt załatwia sprawę, ale nie do końca...
W postaci takiej, jaka została podana ustawia rozdzielczość zgodnie z żądaniami, na wszystkich konsolach, ALE \\"blokuje\\" przy okazji konsolę z której został wywołany (tj. najpierw przełącza się monitor w żądany tryb, potem chwilę nic się nie dzieje - zupełnie czarny ekran, potem w pierwszej linii ekranu pojawia się kursor w postaci \\"_\\" i nie reaguje w ogóle na wciskanie klawiatury), co ciekawe, przełączenie się na inną konsolę i powrót na \\"zablokowaną\\", powoduje jej \\"odblokowanie\\" :
uwidaczniając komunikat:
chvt: VT_ACTIVATE: No such device or address

usunięcie ze skryptu linijki: chvt 0, skutkuje działaniem identycznym jak w/w, ale bez żadnego komunikatu.

Skrypt testowałam na systemie Slackware 10.1 + jądro 2.6.12.3 z wkompilowanym sterownikiem nvidii (dla sterownika vesa skrypt nie działa, z wyjątkiem tego, że blokuje konsolę - z powodów wymienionych w końcu wątku)

pozdrawiam
olka

PS Z dużą dozą prawdopodobieństwa dopuszczam możliwość, że przedstawiony przez Kolegę Wojtka skrypt wszystkim działa, a tylko mój sprzęt znowu czegoś nie implementuje ;-)

chmooreck

  • Gość
Irda, panasonic CF-35 i slackware...
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-10-06, 11:52:07 »
2005-10-05 20:13:58 olka napisał:

> 2005-10-05 01:47:03 --wojtek-- napisał:
 >
 >  > #!/bin/sh
 >  >
 >  > for i in 1 2 3 4 5 6 12 ; do
 >  >     chvt $i ;fbset 1024x768-75
 >  > done
 >  >
 >  > chvt 0
 >  >
 >  > to powinno załatwić sprawe :)
 >  >
 > usunięcie ze skryptu linijki: chvt 0, skutkuje działaniem identycznym jak w/w, ale bez żadnego
 > komunikatu.

a nie powino byc czasem na koncu
chvt 1
zamiast chvt 0 ?