Nowe posty

Autor Wątek: OpenOffice.org  (Przeczytany 4527 razy)

  • Gość
OpenOffice.org
« dnia: 2006-11-19, 09:28:09 »
Czy to normalne, że ten program dłuuuuugo się uruchamia?

Kaka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-19, 10:13:28 »
> Czy to normalne, że ten program dłuuuuugo się uruchamia?

Nie normalne jest, że Ty zakładasz bezsensowne tematy! Idź do google!

Lorenzo

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-19, 10:59:48 »
Normalnie to kobyła :-). A co to znaczy długo :>

U mnie na k6 400 odpala się 23 .
Kilka osób robiło porównania co na jakim sprzęcie, pod jakim środowiskiem - jak długo sie odpala, np.:

http://www.unixy.pl/forum/viewtopic.php?t=843&highlight=open+office

P.S. Kaka - nie kozacz

Kaka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-19, 11:14:21 »
2006-11-19 10:59:48 Lorenzo napisał:

 > P.S. Kaka - nie kozacz

No ej. Bez przesady kolega mógł zobaczyć co google powie. Chociażby ten temat co podałeś, kiedy sam z ciekawości szukałem to google i go podało. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale niektórym się po prostu nie chce szukać a inni po prostu nie umieją. Tym drugim można jeszcze "wybaczyć" ale tych pierwszych... A w tym przypadku wydaje mi się, że kolega po prostu nic nie szukał na ten temat.



Pozdrawiam!

Kaka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-19, 11:27:06 »
Ja jeszcze dodam, że najlepszy, według mnie, to microsoft office. Nie ma co, openoffice nie dorównuje temu od ms. Nie jestem zwolennikiem ms no ale ten office naprawdę jest godny. OO przy nim kuleje. No ale to też zależy kto ile wymaga od takich programów.



Pozdrawiam!

benyo

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-19, 12:19:52 »
2006-11-19 11:27:06 Kaka napisał:

> Ja jeszcze dodam, że najlepszy, według mnie, to microsoft office. Nie ma co, openoffice nie
 > dorównuje temu od ms. Nie jestem zwolennikiem ms no ale ten office naprawdę jest godny. OO przy
 > nim kuleje. No ale to też zależy kto ile wymaga od takich programów.
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!

Kaka - sa tacy ktorym sie nie chce nauczyc nowego programu i twierdza ze jest kiepski a sa tacy ktorzy nie potrafia sobie z nim poradzic i mowia ze inny jest lepszy.

Wszystkie twoje posty na ktore tutaj trafiam sa w stylu "idz do google". Ze tez chce ci sie w ogole fatygowac zeby tylko to napisac. Masz jakis udzial w (niemalych) zyskach Google ze tak chetnie kierujesz wszystkich na ich strone??

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-19, 12:58:29 »
Przyznam szczerze w google nei szukałem bo jak pisałem tego posta to musiałem wyjść więc postanowiłem napisać na forum w nadzieji, że ktoś mi odpisze.
Na moim kompie (P 3.0GHz, graf. X700, pamięć 512 DDR) uruchamia się jakieś 25 sekund:/

Kaka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-19, 12:59:40 »
> Kaka - sa tacy ktorym sie nie chce nauczyc nowego programu i twierdza ze jest kiepski a sa tacy
 > ktorzy nie potrafia sobie z nim poradzic i mowia ze inny jest lepszy.
 

Mam linuksa 5 miesięcy ale przez ten okres poznałem openoffice no i stwierdzam, że ten od microsoftu ma więcej funkcji i jest bardziej przejrzysty a w szczególności ten wydany ostatnio (office 2007). Pod oo zrobię to samo co pod produktem ms ale w tamtym akurat było "łatwiej" niektóre rzeczy zrobić. A radzić to sobie radze z oo :) I nie jest tak, że nie chcę się nauczyć, bardzo lubię prace na linuksie. Ostatnio "rozpracowywałem" wine. Jak wiadomo nie każdy program pójdzie na nim uruchomić, ja jednak próbowałem i się czegoś nowego nauczyłem. Aktualnie uczę się C++. Jestem także zwolennikiem konsoli :) Wolę robić coś w konsoli niż w x'ach. Tak łatwo się nie zniechęcam.


 > Wszystkie twoje posty na ktore tutaj trafiam sa w stylu "idz do google". Ze tez chce
 > ci sie w ogole fatygowac zeby tylko to napisac. Masz jakis udzial w (niemalych) zyskach Google
 > ze tak chetnie kierujesz wszystkich na ich strone??


Nie płacą mi :p Ja ci powiem jak ja robiłem. Jak zainstalowałem linuksa (Debiana) to nic o nim nie wiedziałem. Pytałem się na forum, co jak zainstalować, nawet banalne rzeczy. Nie szukałem w google z dwóch powodów - nie umiałem i nie chciało mi się. W końcu dostałem na jednym forum porządnych ochrzan i postanowiłem nauczyć się korzystać z google. Po instalacji linuksa miałem mnóstwo niewiadomych. Ciągle się pytałem. Ale w końcu zrozumiałem, że źle robie. Olśniło mnie :p Teraz to piszę na forum kiedy nic nie "wygogle". Ostatni mam problem z dmix'em. Chyba z tydzień nad tym myślałem. Nic nie znalazłem w google, no znalazłem ale ciągle mam problemy. Jak na razie to czekam na cud, choć pewnie w niedługim czasie napiszę tutaj o tym problemie. Pogoogle jeszcze, a jak nie znajdę napiszę. Sam pewnie tak robisz, korzystasz z google a jak nic nie znajdziesz to napiszesz. Zastanów się teraz, ile byś tutaj założył wątków gdybyś nie używał szukajki i google!? Na pewno sporo. Wpisz tutaj na forum w szukajce "gadu" albo "kadu" i co widzisz? Setki wątków które założyli ludzie którzy nie chcą/nie umieją korzystać z google. Czyli tacy jak ja dawniej. Odsyłam ciągle do google bo na większość problemów to jest nie więcej niż 5 minut szukania! Trzeba się w końcu tego nauczyć. A akurat, według mnie, google to w linuksie podstawa bo bez tego po prostu "zginiesz".

Rozumiesz o co mi chodzi? :)


Pozdrawiam!

Kaka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-19, 13:03:05 »
> Przyznam szczerze w google nei szukałem bo jak pisałem tego posta to musiałem wyjść więc
 > postanowiłem napisać na forum w nadzieji, że ktoś mi odpisze.
 > Na moim kompie (P 3.0GHz, graf. X700, pamięć 512 DDR) uruchamia się jakieś 25 sekund:/

Ogólnie to normalne jest, że oo tak wolno się uruchamia. U mnie (athlon 2000+ 1024 mb RAM, radeon 9550, swap 2GB) to się uruchamia z jakieś 10 sekund. Ale zależy to też od tego czy używasz GNOME, KDE, XFCE itd. Niewątpliwe najszybciej by się uruchamiało na xfce a najwolniej chyba pod KDE.



Pozdrawia!

benyo

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-19, 14:48:29 »
Sam generujesz posty 'idz do google', ktore niczego nie wnosza oprocz zajmowania dysku przechowujacego forum. Wiec tym bardziej moga robic to ci ktorzy zaczynaja zabawe z linuksem. Im trzeba pomoc a nie utwierdzac w przekonaniu ze linux to system trudny i trzeba sie napocic i wiele przeczytac zeby go uruchomic.

napisz lepiej info jak prawidlowo szukac w google, lub jak prawidlowo pisac posty zeby wszystko bylo jasne i mozna udzielic jak najszybszej odpowiedzi.

Kaka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-19, 16:27:38 »
> Sam generujesz posty 'idz do google', ktore niczego nie wnosza oprocz zajmowania dysku
 > przechowujacego forum. Wiec tym bardziej moga robic to ci ktorzy zaczynaja zabawe z linuksem.
 > Im trzeba pomoc a nie utwierdzac w przekonaniu ze linux to system trudny i trzeba sie napocic i
 > wiele przeczytac zeby go uruchomic.
 >
 > napisz lepiej info jak prawidlowo szukac w google, lub jak prawidlowo pisac posty zeby wszystko
 > bylo jasne i mozna udzielic jak najszybszej odpowiedzi.
 >


Dobra, nie kłóćmy się! Każdy ma swoje zdanie na takie tematy. "Poczekamy, zobaczymy".


Pozdrawiam!

olka

  • Gość
OpenOffice.org
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-19, 16:59:10 »
Po pierwsze proszę nie siać fermentu na tak dobrym dotąd forum - ostatnio aż nie chce się tu zaglądać, co z resztą widać po udzielających się użytkownikach - tak nie wielu już zostało :/

Po drugie: swego czasu był już taki wątek tutaj: @tatar111: mozna było znaleść...
@Kaka: skoro kreujesz się na takiego bywalca, powinieneś o tym wiedzieć...

http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=84776

pozdrawiam
olka