Nowe posty

Autor Wątek: Cedega - OpenGL failed  (Przeczytany 3911 razy)

mspider

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« dnia: 2006-11-23, 16:25:59 »
Zainstalowałem Cedege i w testach wyskakuje mi Open GL Direct Rendering failed:/ dziwne bo akceleracja jest ok.. czy ktoś miał już podobny problem i wie jak to naprawić?

Kaka

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-23, 17:05:50 »
> Zainstalowałem Cedege i w testach wyskakuje mi Open GL Direct Rendering failed:/ dziwne bo
 > akceleracja jest ok.. czy ktoś miał już podobny problem i wie jak to naprawić?


Masz ati co? :)





mspider

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-23, 17:39:09 »
2006-11-23 17:05:50 Kaka napisał:

> > Zainstalowałem Cedege i w testach wyskakuje mi Open GL Direct Rendering failed:/ dziwne bo
 >  > akceleracja jest ok.. czy ktoś miał już podobny problem i wie jak to naprawić?
 >
 >
 > Masz ati co? :)
 >
 >
 >
 >
 >
Mam geforca i dodam jeszcze ze Ubuntu 6.06

Kaka

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-23, 17:45:33 »
> Mam geforca i dodam jeszcze ze Ubuntu 6.06


O, a to chyba jest nowość, że cedega nie wykrywa 3D na nv. A masz Ty te stery na 100% zainstalowane? Uruchom grę chromium i tuxkart to od razu się zobaczy czy ta nieszczęsna akceleracja Ci działa. Daj jeszcze glxgears



Pozdrawiam!

mspider

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-23, 18:01:41 »
2006-11-23 17:45:33 Kaka napisał:

>  > Mam geforca i dodam jeszcze ze Ubuntu 6.06
 >
 >
 > O, a to chyba jest nowość, że cedega nie wykrywa 3D na nv. A masz Ty te stery na 100%
 > zainstalowane? Uruchom grę chromium i tuxkart to od razu się zobaczy czy ta nieszczęsna
 > akceleracja Ci działa. Daj jeszcze glxgears
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!
stery nvidii scigalem ze strony nvidii. A akceleracje napewno mam, zreszta w cededze w testach akceleracja jest ok i okienko glxgears sie pokazuje z tymi zebatkami:P failed mam tylko przy pierwszym tecie czyli Opengl:/

Kaka

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-23, 18:17:33 »
> stery nvidii scigalem ze strony nvidii. A akceleracje napewno mam, zreszta w cededze w testach
 > akceleracja jest ok i okienko glxgears sie pokazuje z tymi zebatkami:P failed mam tylko przy
 > pierwszym tecie czyli Opengl:/


Znowu za szybko przeczytałem Twojego posta :/ Muszę wolniej czytać.

A co do tego błędu to twoja karta najwyraźniej nie korzysta z direct hardware rendering. Nie wiem, nigdy się z tym nie spotkałem. Może stery są jakieś wadliwe? Może zobacz starsze ale nie wiem czy to pomoże. Ja mam ati więc nie za bardzo wiem jak to jest w nv.



Pozdrawiam!

mspider

  • Gość
Cedega - OpenGL failed
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-23, 18:27:20 »
2006-11-23 18:17:33 Kaka napisał:

>  > stery nvidii scigalem ze strony nvidii. A akceleracje napewno mam, zreszta w cededze w
 > testach
 >  > akceleracja jest ok i okienko glxgears sie pokazuje z tymi zebatkami:P failed mam tylko
 > przy
 >  > pierwszym tecie czyli Opengl:/
 >
 >
 > Znowu za szybko przeczytałem Twojego posta :/ Muszę wolniej czytać.
 >
 > A co do tego błędu to twoja karta najwyraźniej nie korzysta z direct hardware rendering. Nie
 > wiem, nigdy się z tym nie spotkałem. Może stery są jakieś wadliwe? Może zobacz starsze ale nie
 > wiem czy to pomoże. Ja mam ati więc nie za bardzo wiem jak to jest w nv.
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!
nie znam sie za bardzo na kartach graf. Czy mozesz mi powiedziec gdzie moge sprawdzic czy moja karta obsluguje ten direct hardware rendering? Mam Geforca 6100 zintegrowanego z plyta gigabyte;)