Nowe posty

Autor Wątek: instalacja mplayera z rpm a sprawa czcionek  (Przeczytany 1666 razy)

psion00

  • Gość
instalacja mplayera z rpm a sprawa czcionek
« dnia: 2006-11-16, 11:22:52 »
Podczas próby instalacji mplayera z rpm dostaję komunikat, że program potrzebuje najpierw modułu mplayer-fonts. Więc ściągnąłem sobie moduł ale podczas jego instalacji otrzymałem komunikat, że ten moduł potrzebuje  zainstalowanego już mplayera i jak ja mam sobie to poinstalować skoro jedno woła o drugie i tak kółko się zamyka?
Jak by ktoś chciał mi doradzić żebym sobie wszystko zainstalował przez yum'a to od razu mówię, że komp na którym mam moją fedorę 6 nie jest połączony internetem

zebra

  • Gość
instalacja mplayera z rpm a sprawa czcionek
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-16, 11:55:23 »
2006-11-16 11:22:52 psion00 napisał:

> Podczas próby instalacji mplayera z rpm dostaję komunikat, że program potrzebuje najpierw modułu
 > mplayer-fonts. Więc ściągnąłem sobie moduł ale podczas jego instalacji otrzymałem komunikat, że
 > ten moduł potrzebuje  zainstalowanego już mplayera i jak ja mam sobie to poinstalować skoro
 > jedno woła o drugie i tak kółko się zamyka?
 > Jak by ktoś chciał mi doradzić żebym sobie wszystko zainstalował przez yum'a to od razu mówię,
 > że komp na którym mam moją fedorę 6 nie jest połączony internetem

O ile masz pobrane zgodne ze soba pakiety to konsola i instalacja obu jednoczesnie, np.

rpm -ivh mplayer.xxx mplayer-fonts.xxx

dokończ nazwy i musisz byc w katalogu z tymi rpm-ami.

psion00

  • Gość
instalacja mplayera z rpm a sprawa czcionek
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-17, 12:26:17 »
wszystko gra wielkie dzieki