Nowe posty

Autor Wątek: neo (sagem) / aurox 12 - niby działa, ale...  (Przeczytany 2656 razy)

mm34639

  • Gość
neo (sagem) / aurox 12 - niby działa, ale...
« dnia: 2006-11-11, 17:51:53 »
Po zainstalowaniu systemu internet działał szybko i sprawnie.
Dzisiaj zainstalowałem sobie pakiety kmod-nvidia za pomocą "menedżera pakietów" (sam ściąga rpm-y z sieci) i od tej pory coś się z netem popsuło.
Po ponownym uruchomieniu komputera modem nadal się łączy, ale strony w przeglądarkach wczytują się bardzo powoli, tak samo kadu łączy się długo z serwerem, i kiedy coś do kogoś napiszę to mija dużo czasu zanim to się wyśle.

Co ciekawe, kiedy komputer już raz połączy się z jakimś serwerem to wszystko jest ok i pliki ściągają się z pełną prędkością, ale etap kiedy w przeglądarce napisane jest "ustalanie adresu serwera xxx.xxx.xxx", i "oczekiwanie na xxx.xxx.xxx" trwa całą wieczność (na pewno powyżej 20 sekund)

Pod windowsem wszystko działa poprawnie. Nie wiem czy to ma związek z tą nvidią i menedżerem pakietów, bo miałem kieeedyś taki sam problem na mandrivie 2006, ale wtedy sam z siebie ustąpił a teraz nie chce.

Próbowalem skorzystać z forumowej wyszukiwarki ale nie działa/nie mogę nic znaleźć, forum auroksa wyłączone, poza tym nie wiem jak sformułować dla takiego problemu pytanie do wyszukiwarki - proszę więc o wyrozumiałość / sugestie na przyszłość

mm34639

  • Gość
neo (sagem) / aurox 12 - niby działa, ale...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-11, 18:27:01 »
2006-11-11 17:51:53 mm34639 napisał:

> Po zainstalowaniu systemu internet działał szybko i sprawnie.
 > Dzisiaj zainstalowałem sobie pakiety kmod-nvidia za pomocą "menedżera pakietów" (sam
 > ściąga rpm-y z sieci) i od tej pory coś się z netem popsuło.
 > Po ponownym uruchomieniu komputera modem nadal się łączy, ale strony w przeglądarkach wczytują
 > się bardzo powoli, tak samo kadu łączy się długo z serwerem, i kiedy coś do kogoś napiszę to
 > mija dużo czasu zanim to się wyśle.
 >
 > Co ciekawe, kiedy komputer już raz połączy się z jakimś serwerem to wszystko jest ok i pliki
 > ściągają się z pełną prędkością, ale etap kiedy w przeglądarce napisane jest "ustalanie
 > adresu serwera xxx.xxx.xxx", i "oczekiwanie na xxx.xxx.xxx" trwa całą wieczność
 > (na pewno powyżej 20 sekund)
 >
 > Pod windowsem wszystko działa poprawnie. Nie wiem czy to ma związek z tą nvidią i menedżerem
 > pakietów, bo miałem kieeedyś taki sam problem na mandrivie 2006, ale wtedy sam z siebie ustąpił
 > a teraz nie chce.
 >
 > Próbowalem skorzystać z forumowej wyszukiwarki ale nie działa/nie mogę nic znaleźć, forum
 > auroksa wyłączone, poza tym nie wiem jak sformułować dla takiego problemu pytanie do
 > wyszukiwarki - proszę więc o wyrozumiałość / sugestie na przyszłość

_________

problem zniknął sam po 3 czy 4 - krotnym włączeniu i włączeniu komputera, bez grzebania gdziekolwiek
ale prosiłbym o jakiś komentarz co do możliwych przyczyn tego, i jak zapobiegać takiej sytuacji...

pyzas

  • Gość
neo (sagem) / aurox 12 - niby działa, ale...
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-13, 15:05:21 »
Ja mam dokladnie tak, jak opisane powyżej. Nie instalowalem zadnej Nvidi, poprostu nagle net sie zamulil. Mam podpiety pod liveboxa jeszcze jeden komputer na windzie i chodzi elegancko. Jeśli kiedykowliek ktos mial taki problem, to napiszcie, bo co tygodniowy reinstal mandrivy jakoś mi nie siada.
pzdr
Pyzas

zebra

  • Gość

rysban

  • Gość
neo (sagem) / aurox 12 - niby działa, ale...
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-14, 11:21:00 »
2006-11-11 18:27:01 mm34639 napisał:

> 2006-11-11 17:51:53 mm34639 napisał:
 >
 > > Po zainstalowaniu systemu internet działał szybko i sprawnie.
 >  > Dzisiaj zainstalowałem sobie pakiety kmod-nvidia za pomocą "menedżera pakietów"
 > (sam
 >  > ściąga rpm-y z sieci) i od tej pory coś się z netem popsuło.
 >  > Po ponownym uruchomieniu komputera modem nadal się łączy, ale strony w przeglądarkach
 > wczytują
 >  > się bardzo powoli, tak samo kadu łączy się długo z serwerem, i kiedy coś do kogoś napiszę
 > to
 >  > mija dużo czasu zanim to się wyśle.
 >  >
 >  > Co ciekawe, kiedy komputer już raz połączy się z jakimś serwerem to wszystko jest ok i
 > pliki
 >  > ściągają się z pełną prędkością, ale etap kiedy w przeglądarce napisane jest
 > "ustalanie
 >  > adresu serwera xxx.xxx.xxx", i "oczekiwanie na xxx.xxx.xxx" trwa całą
 > wieczność
 >  > (na pewno powyżej 20 sekund)
 >  >
 >  > Pod windowsem wszystko działa poprawnie. Nie wiem czy to ma związek z tą nvidią i
 > menedżerem
 >  > pakietów, bo miałem kieeedyś taki sam problem na mandrivie 2006, ale wtedy sam z siebie
 > ustąpił
 >  > a teraz nie chce.
 >  >
 >  > Próbowalem skorzystać z forumowej wyszukiwarki ale nie działa/nie mogę nic znaleźć,
 > forum
 >  > auroksa wyłączone, poza tym nie wiem jak sformułować dla takiego problemu pytanie do
 >  > wyszukiwarki - proszę więc o wyrozumiałość / sugestie na przyszłość
 >
 > _________
 >
 > problem zniknął sam po 3 czy 4 - krotnym włączeniu i włączeniu komputera, bez grzebania
 > gdziekolwiek
 > ale prosiłbym o jakiś komentarz co do możliwych przyczyn tego, i jak zapobiegać takiej
 > sytuacji...
 >
Sprawdzanie systemu przez Neostradę "TP SA" lub szukanie pirackiego oprogramowania przez jakieś firmy lub urzędy i niemożliwość wejścia do systemu jak trudne do przełamania hasło roota  .