Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Problem z Tlenem przez wine  (Przeczytany 1375 razy)

Dagot

  • Gość
Problem z Tlenem przez wine
« dnia: 2006-11-10, 22:08:37 »
Hejka. Bardzo prosiłbym o pomoc bo nie wiem co robić. Zainstalowałem najnowszego wine i następnie za jego pomocą Tlena dla windowsa. Poszło gładko, program się uruchamia i nawet łączy. Tyle że na początku pojawia się komunikat programu tlen "Could not obtain OLE control window handle", a gdy klikam na jakiś kontakt w celu rozpoczęcia rozmowy: "Access violation at address 013AF8D0. Write of address 013AF8D0".
Wywaliłem tlena i postanowiłem go zainstalować zgodnie z instrukcją na http://skoruppa.jogger.pl/2006/09/30/tlen-na-ubuntu-prze-wine/
Niestety jest to instrukcja dla ubuntu, a ja mam auroxa 12.0. No ale Instalacja Internet Explorer przebiegła całkiem nieźle, oprócz tego że nie mogłem tego dokonać jako zwykły user (zalecane). Więc zainstalowałem jako root, następnie przekopiowałem program do katalogu usera i dałem wszystkie prawa (tak radzono na zagranicznym forum IE4linux). IE działa bez zażutu.
Teraz przyszedł czas na komendy:
rmdir ~/.wine
mv ~/.ies4linux/ie6 ~/.wine
Niestety pierwsza pokazała że katalog wine nie jest pusty i koniec, a druga zadziałała poprawnie.
No i dalej już pozostaje normalna instalacja tlena poprzez wine, która przebiegła bez problemów. Niestety wciąż pojawiają się te same błędy co na początku tego wpisu :/. Co robić?
Fajnie byłoby mieć tlena na linuksie, bo ten np. tleenx to niestety nie za dobry jest (już wygodniej używa się tlena poprzez jave na stronie głównej o2 :D). Po za tym wszystkim klientom sporo brakuje dla tego pod windowsa, nie ma czatów, możliwości korzystania z poczty, rozmów video itd itd itd.

de_laurent

  • Gość
Problem z Tlenem przez wine
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-11, 22:34:58 »
> No ale Instalacja Internet
 > Explorer przebiegła całkiem nieźle, oprócz tego że nie mogłem tego dokonać jako zwykły user

To zle. Probowalem zainstalowac ie jako zwykly i udalo mi sie to bez problemow. W takim razie zrobiles cos zle... Sprobuj jeszcze raz.

 > (zalecane). Więc zainstalowałem jako root, następnie przekopiowałem program do katalogu usera i
 > dałem wszystkie prawa (tak radzono na zagranicznym forum IE4linux). IE działa bez zażutu.

I dales wszystkie prawa?!? IE?! A co to bylo za forum?

 > rmdir ~/.wine
Z racji tego, ze w tym katalogu sa pliki, nie da rady usunac tego katalogu ta komenda, uzyj rm -rf .wine albo jeszcze lepiej mv .wine .wine-old

 > mv ~/.ies4linux/ie6 ~/.wine
Nie bardzo rozumiem w czym ta komenda mialaby pomoc..?

> Po za tym wszystkim klientom
 > sporo brakuje dla tego pod windowsa, nie ma czatów, możliwości korzystania z poczty, rozmów
 > video itd itd itd.

Napisz o tym do firm piszacych te klienty, mowie powaznie... Nie awanturuj sie, napisz tylko, ze uzywasz Linuksa i ze chcialbys miec mozliwosc korzystania z ich oprogramowania...

Poza tym co do bledow, to przeczytaj jeszcze raz ten artykul a w szczegolnosci PSy pod koniec artykulu...

Pozdro