Nowe posty

Autor Wątek: ./configure checkinstall , błąd ZLIB  (Przeczytany 1475 razy)

  • Gość
./configure checkinstall , błąd ZLIB
« dnia: 2006-11-10, 13:13:40 »
Witam,

próbuję zainstalować serwer WoW Mangos, sciagnalem najnowsze zrodlka i przy ./configure checkinstall po kilkudziesieciu pooprawnych wpisach pokazuje mi:

--------------code---------------------------
checking dependency style of g++... gcc3
checking build system type... Invalid configuration `checkinstall': machine `checkinstall' not recognized
configure: error: /bin/sh ./config.sub checkinstall failed
------------------------------------------------

zrobiłem tez samo ./configure (ten leci zdecydowanie dalej niz z checkinstall) i wtenczas pokazuje mi coś takiego:

------------code-----------------------------
checking whether the g++ linker (/usr/bin/ld) supports shared libraries... yes
checking dynamic linker characteristics... GNU/Linux ld.so
checking how to hardcode library paths into programs... immediate
appending configuration tag "F77" to libtool
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking for python... /usr/bin/python
./configure: line 18544: +: command not found
checking for pthread_create in -lpthread... yes
checking for compress in -lz... no
configure: error: Missing zlib
-----------------------------------------------

sprawdzałem już czy ściągnąłem wszystkie pliki aby napewno i tak, zrodlo jest co do jednego pliku, nie iwem czy po prostu w tej paczce czegos brakuje czy tu chodzi bardziej o system?

mam Debiana Sarge Stable

pozdrowionka

xis

  • Gość
./configure checkinstall , błąd ZLIB
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-10, 13:48:39 »
1) Potrafisz jakoś uzasadnić to './configure checkinstall'? Taka instrukcja jest w pliku README, albo INSTALL?

2) 'Missing zlib' oznacza 'Brakuje zlib'a' - doinstaluj pakiet zlib-dev. Kompilacja ze źródeł powiedzie się tylko kiedy spełnisz wszystkie zależności, skrypt 'configure' właśnie je sprawdza.

  • Gość
./configure checkinstall , błąd ZLIB
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-10, 14:20:40 »
2006-11-10 13:48:39 xis napisał:

> 1) Potrafisz jakoś uzasadnić to './configure checkinstall'? Taka instrukcja jest w pliku README,
 > albo INSTALL?

nie ale checkinstall to programik (tak czytałem) ktory sobie zainstalowalem ktory robi to samo co makeinstall ale pozniej latwo w razie czeog mozna ten pakiecik wyrzucic bo on monituje gdzie co jest wrzucane... ??

 
 > 2) 'Missing zlib' oznacza 'Brakuje zlib'a' - doinstaluj pakiet zlib-dev. Kompilacja ze źródeł
 > powiedzie się tylko kiedy spełnisz wszystkie zależności, skrypt 'configure' właśnie je
 > sprawdza.

installnolem i faktycznie, zliba juz nie wywala

tak samo kilka innych, typu mysql, openssl, wszystko po instalacji pakietow mysql-dev openssl-dev poszlo jak trzeba, dzieki wielkie:)