Nowe posty

Autor Wątek: problem z poprawnym montowaniem napędu  (Przeczytany 1460 razy)

psion00

  • Gość
problem z poprawnym montowaniem napędu
« dnia: 2006-11-09, 17:02:04 »
witam, w fc6 po wrzuceniu płytki do napędu system sam ją wykrywa i montuje napęd, ale podczas próby wyświetlenia zawartości wywala komunikat o tym, że dysk nie istnieje czy coś podobnego. Jednak jak wchodzę do /media widzę katalog, po wejściu do którego mogę bez żadnych problemów przeglądać zawartość owej płytki. Natomiast po odmontowaniu urządzenia w /media ten sam katalog nie jest automatycznie usuwany (po odmontowaniu jest on już oczywiście pusty) lecz muszę go za każdym razem usuwać ręcznie.
Czy ktoś może wie co jest przyczyną takich kiksów? Z góry dziękuję za wskazówki

rogowskikomputeromaniak

  • Gość
problem z poprawnym montowaniem napędu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-09, 18:58:37 »
Witam
Co do pytania pierwszego to skoro możesz przeglądać zawartość płytki z poziomu np commandera to wygląda na to że masz na pulpicie skrót nie do tego napędu. A co do drugiego to masz w /media katalogi np cdrom1, cdrom0 itp. Czy to te katalogi chcesz ręcznie usuwać?

psion00

  • Gość
problem z poprawnym montowaniem napędu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-09, 19:12:25 »
2006-11-09 18:58:37 rogowskikomputeromaniak napisał:

> Witam
 > Co do pytania pierwszego to skoro możesz przeglądać zawartość płytki z poziomu np commandera to
 > wygląda na to że masz na pulpicie skrót nie do tego napędu. A co do drugiego to masz w /media
 > katalogi np cdrom1, cdrom0 itp. Czy to te katalogi chcesz ręcznie usuwać?  


Nie nie w /media tworzy się katalog o nazwie Mój Dysk (nie sprawdzałem ale pewnie taki był nadany opis płyty podczas jej nagrywania, natomiast katalogów cdrom0 itd. w ogóle tam nie ma i nie było. Jeśli zaś chodzi o skrót to na pewno jest on właściwy bo pojawia się na pulpicie w momencie zainstalowania napędu. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie jeśli do napędu wrzucam płytkę instalacyjną z fc6 to z tą akurat nie ma żadnego problemu ale mogę zapewnić, że inne płytki są w 100% dobre.
Sory jeśli nieświadomie palnąłem coś głupiego albo nie wiem jakiejś oczywistej dla kogoś innego rzeczy ale wirachą w linuksie to ja jeszcze nie jestem :)