Nowe posty

Autor Wątek: zmiana error_log dla konkretnego użytkownika  (Przeczytany 4908 razy)

  • Gość
zmiana error_log dla konkretnego użytkownika
« dnia: 2010-06-12, 11:39:04 »
Apache2:

Czy mogę sobię tak ustawić w .htaccess aby logi dotyczące mojej strony były tworzone również na moim koncie, tak bym z nich skorzystać?

arctgx

  • Gość
zmiana error_log dla konkretnego użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-06-12, 13:07:18 »
Nie robiłem tego nigdy (dla eksperymentów odpalam apache na prawach swojego użytkownika, bez mieszania systemowych zasobów), ale po krótkim szukaniu dostałem to: http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/core.html#errorlog.

W najgorszym razie możesz napisać skrypt przyjmujący logi z potoku i wysyłający je zależnie od użytkownika. Po tym tekście można spodziewać się czegoś ciekawego od sysloga, ale też nic na jego temat nie powiem.

P.S. szukasz o htaccess, ale może i to Cię zainteresuje (a przynajmniej sposób szukania).

darkdancer

  • Gość
zmiana error_log dla konkretnego użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-06-12, 13:31:12 »
Chyba nie do końca o to chodziło... Rozumiem, że generalnie log ewentualnych błędów dotyczących samego działania serwera Cię nie interesuje a pewnie coś w rodzaju wyłapywania błędów dla konkretnej strony, najprawdopodobniej korzystającej z PHP? Może to będzie odrobinkę pomocne: http://perishablepress.com/press/2007/12/17/how-to-enable-php-error-logging-via-htaccess/ Błędy można też rejestrować na poziomie wirtualnych hostów lub konfiguracji ogólnej serwera (link podany przez arctgx w poście wyżej).