Nowe posty

Autor Wątek: Neostrada na Free Mandriva 2007  (Przeczytany 8073 razy)

ragnox

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« dnia: 2006-11-06, 19:40:56 »
Czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak zainstalować i skonfigurować Neostradę na Mandrivie Free 2007? Posiadam modem ZXDSL 852.
Szukałem czegoś na ten temat nie tylko na tym forum, ale to co znalazłem nic mi nie mówi. Potrzebuję dokładnej instrukcji co i jak robić. Kiedyś próbowałem sił z Mandrake 10, a pomoc przy instalacji neo znalazłem właśnie tutaj. Może i tym razem znajdzie się ktoś cierpliwy i chętny do pomocy...

Kaka

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-06, 19:51:37 »
Taaa kolega nic nie znalazł, pewnie szukał 1-2 minuty, no i oczywiście nic nie ma.

GOOGLE to podstawa w linuksie! Takich tematów jak i tu i na innych forach było mnóstwo, wystarczy poszukać, choćby na dobreprogramy.pl jest świetny opis. Linka ci nie podam bo powinieneś sam tam strafić!


I nie tytułuj tak tematu! Następnym razem napisz: "Neostrada ZXDSL 852". Nie pisz distro, o tym napiszesz w samej treści a tytuł powinien określać  o czym w nim będzie napisane itp.


???pozdrawiam

ragnox

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-09, 17:46:20 »
Dzięki za wskazówki. Inforacji na temat instalacji mojego modemu szukam już chyba ze 2 dni. Jedyne co znajduje to wskazówki jak zainstalować Sagema.
Jakie i skąd mam ściągnąć sterowniki dla ZXDSL852?
Na dobreprogramy.pl też nic nie znalazłem...
POMÓŻCIE!!! ;-(

Kaka

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-09, 18:16:11 »
> Dzięki za wskazówki. Inforacji na temat instalacji mojego modemu szukam już chyba ze 2 dni.
 > Jedyne co znajduje to wskazówki jak zainstalować Sagema.
 > Jakie i skąd mam ściągnąć sterowniki dla ZXDSL852?
 > Na dobreprogramy.pl też nic nie znalazłem...
 > POMÓŻCIE!!! ;-(


http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=654349#654349

I użyj szukajki tutaj na forum.



???pozdrawiam

ragnox

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-10, 19:47:35 »
Skąd wziąść stery do ZXDSL?
Z samą instalacją może się jakoś uporam, ale nie znalazłem nic na temat sterowników do mojego modemu...
To dopiero moje drugie podejście do linuxa więc nie orientuję się w nim za bardzo, ale z tego co wyczytałem, nie wszystko instaluje się tak jak w starszych wersjach linuxa (chodzi chyba o jądro)...


ragnox

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-11, 00:45:09 »
No nic, chyba po raz kolejny odpuszczę sobie linuxa, a szkoda... :(
Dzięki KaKa, ale Twoje wskazówki nic mi nie dały. Próbowałem sam zainstalować korzystając z płytki od tepsy. Rozpakowałem archiwum ze sterami. Był tam plik USBENDPOINT-1.11-2.src.rpm. W trybie okienek kliknąłem na niego dwa razy i niby coś się instalowało i na tym koniec. W konsoli jako root próbowałem go potraktować poleceniem rpm --rebuild, ale wyskakuje mi że nie ma takiego pliku. gdy chciałem go usunąc, to samo.
Linux znowu mnie przerósł :-(
Pozdro

ragnox

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-11, 14:05:24 »
Spróbowałem jeszcze raz. Doinstalowałem pakiet rpmbuild i wykonałem polecenie rpmbuild --rebuild ta tym pliku USBENDPOINT.
Po tym powstał katalog /usr/src/rpm/BUILD/USBENDPOINT-1.11/e2.
W katalogu /usr/local/e2 znalazł się tylko plik version (a chyba powinno być coś jeszcze).
Gdy w /usr/src/rpm/BUILD/USBENDPOINT-1.11/e2 wykonuję polecenie make, wyskakuje błąd:
   [root@localhost e2]# make
   make -C /lib/modules/2.6.17-5mdv/build SUBDIRS=/usr/src/rpm/BUILD/USBENDPOINT-1.11/e2 modules
   make: *** /lib/modules/2.6.17-5mdv/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
   make: *** [default] BĹ‚Ä…d 2

No i na tym znowu utknąłem. Co zrobiłem nie tak??

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-12-27, 20:49:44 »
 > No i na tym znowu utknąłem. Co zrobiłem nie tak?

zrób tak jak huk256

http://strefa.mandriva.pl/forum/viewtopic.php?t=4415

trzeci post od dołu u mnie dział jedynie ze nie umiem zrobic tego zeby ruszał sam przy starcie ale to pytanko zadam w innym dziale

Rymek

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-12-28, 10:28:20 »
2006-12-27 20:49:44 rudy10230 napisał:

>  
 >  > No i na tym znowu utknąłem. Co zrobiłem nie tak?
 >
 > zrób tak jak huk256
 >
 > http://strefa.mandriva.pl/forum/viewtopic.php?t=4415
 >
 > trzeci post od dołu u mnie dział jedynie ze nie umiem zrobic tego zeby ruszał sam przy starcie
 > ale to pytanko zadam w innym dziale
 >
jeszcze jedna propozycja na plytce od neo masz cos takiego:

ZTE ZXDSL852_LINUX_instalacja.pdf

może tam bedzie coś pomocnego (sam bym sprawdził ale nie mam tej plyty a strona tp dzis nawala i nie dziala ich wyszukiwarka :P)

xavery

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-12-28, 12:50:38 »
2006-11-11 14:05:24 ragnox napisał:

> Spróbowałem jeszcze raz. Doinstalowałem pakiet rpmbuild i wykonałem polecenie rpmbuild --rebuild
 > ta tym pliku USBENDPOINT.
 > Po tym powstał katalog /usr/src/rpm/BUILD/USBENDPOINT-1.11/e2.
 > W katalogu /usr/local/e2 znalazł się tylko plik version (a chyba powinno być coś jeszcze).
 > Gdy w /usr/src/rpm/BUILD/USBENDPOINT-1.11/e2 wykonuję polecenie make, wyskakuje błąd:
 >    [root@localhost e2]# make
 >    make -C /lib/modules/2.6.17-5mdv/build SUBDIRS=/usr/src/rpm/BUILD/USBENDPOINT-1.11/e2
 > modules
 >    make: *** /lib/modules/2.6.17-5mdv/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
 >    make: *** [default] BĹ‚Ä…d 2
 >
 > No i na tym znowu utknąłem. Co zrobiłem nie tak??

Buu... namotal kolega:)
Nie wiem jak dokładnie zainstalować modem zxcostam, bo nigdy nie mialem z nim do czynienia, ale nie sadze aby sie postepowalo jakoś szczególnie odmiennie od innych.
Chce sie jednak odniesc do budowania RPM'ow ze zrodel. W podanych dzialaniach strzelasz na oślep. Powinieneś najpierw zainstalować pakiet rpmbuild a dopiero potem pakiet *src.rpm. Pakiet rpmbuild tworzy drzewo katalogow do budowania (/usr/src/rpm) a zainstalowany pakiet src.rpm tamze rozpakowuje zrodla. Zatem jesli najpierw kliknales na pakiet src.rpm to to co mignelo to byl na pewno komunikat o bledzie. Jakbys robil to w konsoli to mialbys wiecej informacji na ten temat:) Tak czy owak, to skoro masz zainstalowany rpmbuild wydaj w konsoli (jako root lub przez sudo) polecenie rpm -ivh USBCOSTAM.src.rpm. W rezultacie w katalogu /usr/src/rpm/SPECS powinienes miec plik z rozszerzeniem *spec. Wykonaj na nim rpmbuild -bb plik.spec i jesli nie bedzie zadnego bledu to w gdzies katalogu /usr/src/rpm/RPMS bedziesz mial paczke rpm do zainstalowania.
Powodzenia i nie zrazaj sie

Bees

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-12-30, 20:04:08 »
2006-12-27 20:49:44 rudy10230 napisał:

 >  > No i na tym znowu utknąłem. Co zrobiłem nie tak?
 >
 > zrób tak jak huk256
 >
 > http://strefa.mandriva.pl/forum/viewtopic.php?t=4415
 >
 > trzeci post od dołu u mnie dział jedynie ze nie umiem zrobic tego zeby ruszał sam przy starcie

 

Mnie rzeczywiscie udalo wg tego opisu .
Moge prosic o podpowiedz jak ladowac modul cxacru przy uruchamianu systemu , dopisalem do /etc/modules :
cxacru
ale nie przynioslo to spodziewanego rezultatu. Co mozna jeszcze zrobic?

Pozdrawiam!


Bees

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-12-30, 21:55:29 »
2006-12-30 20:04:08 Bees napisał:

> 2006-12-27 20:49:44 rudy10230 napisał:
 >
 >  >  > No i na tym znowu utknąłem. Co zrobiłem nie tak?
 >  >
 >  > zrób tak jak huk256
 >  >
 >  > http://strefa.mandriva.pl/forum/viewtopic.php?t=4415
 >  >
 >  > trzeci post od dołu u mnie dział jedynie ze nie umiem zrobic tego zeby ruszał sam przy
 > starcie
 >
 >  
 >
 > Mnie rzeczywiscie udalo wg tego opisu .
 > Moge prosic o podpowiedz jak ladowac modul cxacru przy uruchamianu systemu , dopisalem do
 > /etc/modules :
 > cxacru
 > ale nie przynioslo to spodziewanego rezultatu. Co mozna jeszcze zrobic?
 >
 > Pozdrawiam!
Uff... Juz rozwiazalem wprawdzie nie laczy sie w pelni automatycznie ale jest gotowy do polaczenia z ikony na pasku.
Metoda prob, ;)  dopisalem w pliku
 /etc/modprobe.preload
cxacru
Pozdrawiam!

kopa66

  • Gość
Neostrada na Free Mandriva 2007
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-10-29, 02:11:34 »
Ja instalowałem Neo w czerwcu (Xtreme 2007.1) ale nie z płyty TPSA, bo sie przestraszyłem jak zobaczyłem, to co oni zalecają.Uruchomiłem komputer z podłączonym modemem SpeedTouch 330 USB, system go wykrył jako modem ADSL i sam doinstalował z płytki inst.Xtreme stery do modemu i pakiety PPP.Mnie pozostało wpisać login i hasło dostępu do usługi.Całść trwała ok.10-15 min.Tyle.