Nowe posty

Autor Wątek: Laptop, swap, suspend2?  (Przeczytany 1366 razy)

Insenic

  • Gość
Laptop, swap, suspend2?
« dnia: 2006-11-05, 19:56:20 »
Przy 1GB ilości pamięci RAM w laptopie ile powinienem utworzyć swap? Niby dysk 80 GB daje mi możliwość na 2 x RAM, ale nie wiem czy to konieczne, bo i tak nigdy się go nie wykorzystuje. Chodzi mi raczej o to czy jak będę hibernował system, to przecież on hibernuje się na swap, przez co ilość < 1GB może nie być wystarczająca. Więc takie pytanko. Ile w moim przypadku powinienem miejsca przeznaczyć na swap?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...

Kaka

  • Gość
Laptop, swap, suspend2?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-05, 20:04:35 »
> Przy 1GB ilości pamięci RAM w laptopie ile powinienem utworzyć swap? Niby dysk 80 GB daje mi
 > możliwość na 2 x RAM, ale nie wiem czy to konieczne, bo i tak nigdy się go nie wykorzystuje.
 > Chodzi mi raczej o to czy jak będę hibernował system, to przecież on hibernuje się na swap,
 > przez co ilość < 1GB może nie być wystarczająca. Więc takie pytanko. Ile w moim przypadku
 > powinienem miejsca przeznaczyć na swap?


Ja też mam 1GB ram i 80GB dysku i mam 2GB swap :) Ale na twoim miejscu to bym dał 512 dla swap, no maksymalnie 1GB ale więcej naprawdę nie.


Pozdrawiam!

Insenic

  • Gość
Laptop, swap, suspend2?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-05, 20:29:24 »
2006-11-05 20:04:35 Kaka napisał:

>Ale na twoim miejscu to bym dał 512 dla swap,
> no maksymalnie 1GB ale więcej naprawdę nie.

Na stronie suspend2 radzą dać swap o jakieś 30% większy niż ilość pamięci RAM, więc myślę, że dam około 1,5 GB...