Nowe posty

Autor Wątek: automatyczne odtwarzanie dvd w xine  (Przeczytany 1737 razy)

haubitz

  • Gość
automatyczne odtwarzanie dvd w xine
« dnia: 2006-11-04, 19:06:33 »
Witam!
Mam problem, z którym nie mogę sobie  poradzić...rozwiązanie pewnie jest proste (prostackie), ale grzebię po necie od rana i nic nie mogę znaleźć.Otóż chciałbym, żeby po włożeniu do napędu filmu dvd automatycznie odpalał się w xine. W tej chwili na pulpicie pokazuje się ikona cdrom0 i okno wyboru akcji: odtwarzaj dvd w kaffeine, otwórz w nowym oknie, nic nie rób.Gdy zaptaszkuję "rób tak zawsze z tym typem nośnika" i odtwarzaj w kaffeine, to wszystko działa pięknie jak najbardziej. Ale ja chcę xine i tu jest problem, bo nie działa nic z mieszaniem w skojarzeniach plików, "otwórz w:" też nic nie daje. Po prostu nie wiem, gdzie grzebnąć. Gdy kliknę ppm na ikonę cdrom0 -> właściwości -> otwórz w: i  wybieram xine - to w menu pojawia się "otwórz w xine movie player" i gdy to kliknę, to w xine otwiera się ekran startowy filmu z opcjami, ale jest on nieaktywny. Dzięki za wszelkie sugestie.

de_laurent

  • Gość
automatyczne odtwarzanie dvd w xine
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-04, 23:21:10 »
2006-11-04 19:06:33 haubitz napisał:

> Witam!
 > Mam problem, z którym nie mogę sobie  poradzić...rozwiązanie pewnie jest proste (prostackie),
 > ale grzebię po necie od rana i nic nie mogę znaleźć.Otóż chciałbym, żeby po włożeniu do napędu
 > filmu dvd automatycznie odpalał się w xine. W tej chwili na pulpicie pokazuje się ikona cdrom0
 > i okno wyboru akcji: odtwarzaj dvd w kaffeine, otwórz w nowym oknie, nic nie

No i wlasnie w tym oknie klikasz guzik "konfiguruj...", potem "dodaj" i tworzysz nowa akcje... :)

haubitz

  • Gość
automatyczne odtwarzanie dvd w xine
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-05, 11:39:53 »
2006-11-04 23:21:10 de_laurent napisał:

> 2006-11-04 19:06:33 haubitz napisał:
 >
 > > Witam!
 >  > Mam problem, z którym nie mogę sobie  poradzić...rozwiązanie pewnie jest proste
 > (prostackie),
 >  > ale grzebię po necie od rana i nic nie mogę znaleźć.Otóż chciałbym, żeby po włożeniu do
 > napędu
 >  > filmu dvd automatycznie odpalał się w xine. W tej chwili na pulpicie pokazuje się ikona
 > cdrom0
 >  > i okno wyboru akcji: odtwarzaj dvd w kaffeine, otwórz w nowym oknie, nic nie
 >
 > No i wlasnie w tym oknie klikasz guzik "konfiguruj...", potem "dodaj" i
 > tworzysz nowa akcje... :)
 ...nic z tego ;-) nie pisałbym, gdybym wcześniej tego nie spróbował.Pacam "konfiguruj", następnie wybieram typ mime "płyta dvd video", następnie wybieram xine jako program otwierający, a na górze wpisuję (akcja) "odtwarzaj dvd w xine". I fajnie...mam w menu kontekstowym, w "działaniach" odtwarzaj dvd w xine, tyle, że po kliknięciu robi się tak, jak pisałem (nieaktywny ekran startowy filmu z ustawieniami: start, lektor itd.)