Nowe posty

Autor Wątek: syslog-ng  (Przeczytany 1347 razy)

sax_on

  • Gość
syslog-ng
« dnia: 2006-11-01, 16:30:32 »
witam.
mam problem z konfiguracja sysloga.
chciałem zeby wszystkie dzienniki były tworzone z prefixem daty tzn. co dziennie bede miec nowy "zestaw" plikow z logami dzieki czemy będzie mi je łatwiej analizowac.
I prawie wszystko działa ok - jednak zostało mi pare których nie potrafie skonfigurowac zgodnie z moimi załozeniami.
nie potrie zmusic sysloga do tego aby zrzucał logi te które domyslnie trafiają do pliku /var/log/dmesg zeby dodał do nazwy pliku prefix aktualnej daty.
to samo tyczy sie logów z serwera X. czy ktos wie jak ten problem rozwiązac ?

chyba ze da sie jakos ogólnie wymusic ze kazdy plik loga ma na początku prefix daty w nazwie ?

szogunek

  • Gość
syslog-ng
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-12, 23:47:51 »
2006-11-01 16:30:32 sax_on napisał:

> witam.
 > mam problem z konfiguracja sysloga.
 > chciałem zeby wszystkie dzienniki były tworzone z prefixem daty tzn. co dziennie bede miec nowy
 > "zestaw" plikow z logami dzieki czemy będzie mi je łatwiej analizowac.
 > I prawie wszystko działa ok - jednak zostało mi pare których nie potrafie skonfigurowac zgodnie
 > z moimi załozeniami.
 > nie potrie zmusic sysloga do tego aby zrzucał logi te które domyslnie trafiają do pliku
 > /var/log/dmesg zeby dodał do nazwy pliku prefix aktualnej daty.
 > to samo tyczy sie logów z serwera X. czy ktos wie jak ten problem rozwiązac ?
 >
 > chyba ze da sie jakos ogólnie wymusic ze kazdy plik loga ma na początku prefix daty w nazwie ?
 >
przede wszystki /var/log/dmesg nie jest robiony z syslgoga tylko najczesciej przez polecenie dmesg > /var/log/dmesg w trakcie uruchamiania systemu natomiast logi z X'a se odpusc logi ktore ci sa potrzebne sa tylko ostatnie a za kazdym razem jak odpalasz X jest tworzony nowy dziennik.