Nowe posty

Autor Wątek: Kompilacja źródeł FluxBoxa  (Przeczytany 10829 razy)

paszczak

  • Gość
Kompilacja źródeł FluxBoxa
« dnia: 2005-07-08, 13:51:21 »
Uzywam fluxboxa, ale np. w operze czcionki wygladaja fatalnie. Wylaczylem anty-aliasing w qt, uprzednio wyrzucajac wersje 3.3.3 i instalujac 3.3.1 bo w 3.3.3 sie nie dalo, chyba ze ktos ma sposob to niech sie podzieli :). Niewiele to dalo - menu wyglada normalnie, ale cala reszta dalej jest z wygladzaniem. Slyszalem cos o konfiguracji KDE, ale jezeli chodzi o KDE to mam z niego zainstalowana tylko biblioteke QT.
Jak wylaczyc ten anty-aliasing raz na zawsze :) ?

paszczak

  • Gość
Kompilacja źródeł FluxBoxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-08, 20:47:25 »
No coz odpowiedzi nie widze...
Po dlugiej walce doszedlem do czegos takiego:
wpis w /etc/fonts/font.conf



false



Ale i bez anty-aliasyfu wyglada to nie najlepiej...
Moze jest jakies ustawienie posrednie?

  • Gość
Kompilacja źródeł FluxBoxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-08, 11:14:28 »
Witam, mam taki problem. Posiadam RedHata 9 , i z tego co wiem na niego nie ma skompilowanych pakietow fluxboxa, wiec postanowilem, sam skompilowac jego zrodlo. Sciagnalem najnowsza wersje w tar.bz2 . Wpisalem komende tar -xvjf psi-0.9.3.tar.bz2, wszystko sie ladnie zrobilo, wpisalem komende ./configure
i wyskoczylo mi cos takiego : Configuring Psi ...
Verifying Qt 3.x Multithreaded (MT) build environment ... fail
 
Unable to find Qt 'mkspecs'.  Perhaps you need to
install the Qt 3 development utilities.  You may download
them either from the vendor of your operating system
or from http://www.trolltech.com/
 
If you're sure you have the Qt development utilities
installed, you might try using the --qtdir option.

znalazlem informacje na temat tego "Qt" i to jest jakis komercyjny kompilator c++ ? ... Z góry dziękuje za pomoc.



xavery

  • Gość
Kompilacja źródeł FluxBoxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-08, 11:21:33 »
> Witam, mam taki problem. Posiadam RedHata 9 , i z tego co wiem na niego nie ma skompilowanych
 > pakietow fluxboxa, wiec postanowilem, sam skompilowac jego zrodlo. Sciagnalem najnowsza wersje
 > w tar.bz2 .

No właśnie. Ściągnąłeś najnowszą wersję Fuxboksa do systemu sprzed... trzech (?) lat. Jak będziesz chciał dopasować wersje bibliotek, nagłowków, jądra czy czego tam jeszcze Flux wymaga, to sie okaże, że będziesz musiał odnowić cały swój system operacyjny.
Czego Tobie i wszystkim zalecam i życzę:)

  • Gość
Kompilacja źródeł FluxBoxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-08, 11:34:05 »
Hmm co to mi proponujesz? :D Jestem bardzo newbie, nie mam za bardzo pojecia jakie dystrybucje linuxa, najlepiej wziasc na poczatek. Tzn nie chce zadnego Mandrake'a , Mandrivy, Red Hat tez mi sie nudzi.. cos takiego juz troszke bardziej ambitnego ale nie hardkorowo trudnego :D. I takiego zeby mi fluxbox nowy działał ?:D

xavery

  • Gość
Kompilacja źródeł FluxBoxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-08, 11:43:14 »
2005-07-08 11:34:05 paflo napisał:

> Hmm co to mi proponujesz? :D Jestem bardzo newbie, nie mam za bardzo pojecia jakie dystrybucje
 > linuxa, najlepiej wziasc na poczatek. Tzn nie chce zadnego Mandrake'a , Mandrivy, Red Hat tez
 > mi sie nudzi.. cos takiego juz troszke bardziej ambitnego ale nie hardkorowo trudnego :D. I
 > takiego zeby mi fluxbox nowy działał ?:D

RH9 ma juz troche latek. Zainstaluj od poczatku cos nowszego. Normalnie to bym polecil Fedore (nastepca RH), ale jak Ci sie nudzi i chcesz troszke cos ambitniejszego to moze Slackware. Uchodzi za ambitny, nie hard core'owy, stabilny no i jest dobrze udokumentowany.Poszukaj w sieci, zobacz strone http://www.jakilinux.org/ i wybierz to co Ci najbardziej odpowiada. A jesli okaze sie, ze nie odpowiada, to wybierz cos innego. Świat Linuksa to świat możliwości i duzego wyboru:)