Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja spod windowsa  (Przeczytany 1398 razy)

  • Gość
Instalacja spod windowsa
« dnia: 2006-10-29, 16:52:38 »
Witam, mam dość duży problem, otóż mam mandrive na dvd jednak nie mogę zainstalować bootując spod dosa gdyż moj monitor uruchamia sie w dosie w rozdzialce 720x400 i ekran jest tak przesuniety ze nic nie widać, dopiero w windowsie sie zmienia rozdziałka na 1280x1024, tak więc próbowałem spod konsoli/msdosa z windowsa, nic z tego, dodam, że nie posiadam sprawnej stacji dyskietek :P, czy jest jakiś sposób aby odpalić instalator linuxowy spod windowsa lub też w trybie textowym tak żeby ta rozdziałka nie stała na przeszkodzie, ew czy i jak da się ustawić rozdzielczość w dosie bo nawet w biosie mam przesunięty ekran i do tego strasznie wolno działa menu [rad 9800se +najnowsze sterowniki], pozdrawiam
Kuba

kmp

  • Gość
Instalacja spod windowsa
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-29, 17:03:31 »
2006-10-29 16:52:38 kukov napisał:

> Witam, mam dość duży problem, otóż mam mandrive na dvd jednak nie mogę zainstalować bootując
 > spod dosa gdyż moj monitor uruchamia sie w dosie w rozdzialce 720x400 i ekran jest tak
 > przesuniety ze nic nie widać, dopiero w windowsie sie zmienia rozdziałka na 1280x1024, tak więc
 > próbowałem spod konsoli/msdosa z windowsa, nic z tego, dodam, że nie posiadam sprawnej stacji
 > dyskietek :P, czy jest jakiś sposób aby odpalić instalator linuxowy spod windowsa lub też w
 > trybie textowym tak żeby ta rozdziałka nie stała na przeszkodzie, ew czy i jak da się ustawić
 > rozdzielczość w dosie bo nawet w biosie mam przesunięty ekran i do tego strasznie wolno działa
 > menu [rad 9800se +najnowsze sterowniki], pozdrawiam
 > Kuba

Podobno: "Można także użyć tekstowego trybu instalacji, jeśli z jakiś przyczyn masz kłopoty z domyślną instalacją graficzną. By go użyć naciśnij F1  przy ekranie powitalnym Mandriva Linux i napisz text po znaku zachęty."

Gwarancji nie daję, bo nie mam tego g...., ale To ma chyba jakiś FAQ, help, readmie...

  • Gość
Instalacja spod windowsa
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-29, 17:17:26 »
2006-10-29 17:03:31 kmp napisał:

> 2006-10-29 16:52:38 kukov napisał:
 >
 > > Witam, mam dość duży problem, otóż mam mandrive na dvd jednak nie mogę zainstalować
 > bootując
 >  > spod dosa gdyż moj monitor uruchamia sie w dosie w rozdzialce 720x400 i ekran jest tak
 >  > przesuniety ze nic nie widać, dopiero w windowsie sie zmienia rozdziałka na 1280x1024,
 > tak więc
 >  > próbowałem spod konsoli/msdosa z windowsa, nic z tego, dodam, że nie posiadam sprawnej
 > stacji
 >  > dyskietek :P, czy jest jakiś sposób aby odpalić instalator linuxowy spod windowsa lub też
 > w
 >  > trybie textowym tak żeby ta rozdziałka nie stała na przeszkodzie, ew czy i jak da się
 > ustawić
 >  > rozdzielczość w dosie bo nawet w biosie mam przesunięty ekran i do tego strasznie wolno
 > działa
 >  > menu [rad 9800se +najnowsze sterowniki], pozdrawiam
 >  > Kuba
 >
 > Podobno: "Można także użyć tekstowego trybu instalacji, jeśli z jakiś przyczyn masz
 > kłopoty z domyślną instalacją graficzną. By go użyć naciśnij F1  przy ekranie powitalnym
 > Mandriva Linux i napisz text po znaku zachęty."
 >
 > Gwarancji nie daję, bo nie mam tego g...., ale To ma chyba jakiś FAQ, help, readmie...
 >
 >


tylko że jak zbootuje tego dvd to mi pokazuje ten ekran instalacji po czym gaśnie ekran [?!] i "mode not supported" podobnie miałem po instalacji windy z tymże odpaliłem w trybie vga zmieniając rozdziałke na  wyższą natomiast w dosie takiego czegoś sięnie da zrobić :(

kmp

  • Gość
Instalacja spod windowsa
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-29, 18:32:40 »
2006-10-29 17:17:26 kukov napisał:

> tylko że jak zbootuje tego dvd to mi pokazuje ten ekran instalacji po czym gaśnie ekran [?!] i
 > "mode not supported" podobnie miałem po instalacji windy z tymże odpaliłem w trybie
 > vga zmieniając rozdziałke na  wyższą natomiast w dosie takiego czegoś sięnie da zrobić :(
 >

I nie można nic zrobić ? nawet "po omacku" nie da się wcisnąć F1 i wpisać "text" lub "vgalo"...?

  • Gość
Instalacja spod windowsa
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-29, 18:43:24 »
2006-10-29 18:32:40 kmp napisał:

> 2006-10-29 17:17:26 kukov napisał:
 >
 > > tylko że jak zbootuje tego dvd to mi pokazuje ten ekran instalacji po czym gaśnie ekran
 > [?!] i
 >  > "mode not supported" podobnie miałem po instalacji windy z tymże odpaliłem w
 > trybie
 >  > vga zmieniając rozdziałke na  wyższą natomiast w dosie takiego czegoś sięnie da zrobić
 > :(
 >  >
 >
 > I nie można nic zrobić ? nawet "po omacku" nie da się wcisnąć F1 i wpisać
 > "text" lub "vgalo"...?
 >
 >

wlasnie probowalem F1 text enter skonczylo sie startem windowsa [?]
sproboje jeszcze raz aczkolwiek jest to dziwna sytuacja a najgorzej ze zaden z obslugiwannych trybow sie nie zalacza ;<

ryszace

  • Gość
Instalacja spod windowsa
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-29, 22:50:24 »
2006-10-29 16:52:38 kukov napisał:

> Witam, mam dość duży problem, otóż mam mandrive na dvd jednak nie mogę zainstalować bootując
 > spod dosa gdyż moj monitor uruchamia sie w dosie w rozdzialce 720x400 i ekran jest tak
 > przesuniety ze nic nie widać, dopiero w windowsie sie zmienia rozdziałka na 1280x1024, tak więc
 > próbowałem spod konsoli/msdosa z windowsa, nic z tego, dodam, że nie posiadam sprawnej stacji
 > dyskietek :P, czy jest jakiś sposób aby odpalić instalator linuxowy spod windowsa lub też w
 > trybie textowym tak żeby ta rozdziałka nie stała na przeszkodzie, ew czy i jak da się ustawić
 > rozdzielczość w dosie bo nawet w biosie mam przesunięty ekran i do tego strasznie wolno działa
 > menu [rad 9800se +najnowsze sterowniki], pozdrawiam
 > Kuba