Nowe posty

Autor Wątek: neostrade w mandrivie 2007  (Przeczytany 1371 razy)

tom111

  • Gość
neostrade w mandrivie 2007
« dnia: 2006-11-03, 13:09:24 »
prubuje od 2 dni uruchomić neostrade w mandrivie 2007 do tego celu ściągnołem plik ueagle-date-1.1.tar.tar wypakowałem go i utworzyłem katalog mkdir -p /lib/firmware/ueagle-atm/
i tam go skopiowałem po wybraniu konfiguracja interfejsu sieciowego i wyboże DSL pojawił się wpis "Alcatel USB ADSL Modem SpeedToutch" po wciśnięciu dalej trzeba wybrać plik z oprogramowaniem SpeedTouch_330_Firmware_Mandriva_2006.tar.bz2
który też ściągnołem i zkopiowałem do katalogu "usr/share/speedtoutch" wybieram i po prubie instalacji wyskakuje błąd że niemożna zainstalować pakietu z powodu brakującego "/lib/firmware/speedtch-*bin* "i niewiem co dalej czy może mi ktoś pomuc!!!!!

dentanui

  • Gość
neostrade w mandrivie 2007
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-02, 08:21:45 »
Dokładnie mam taki sam problem. Już zdążyłem wypróbować z 5 metod opisanych na różnych forach o Linuxie i konkretnie o Mandrivie. Wykorzystałem też metodę instalacji dołączoną z płytą Neostrady ale pomimo informacji, że Zostałem zalogowany i otrzymałem adres IP to wcale z internetem połączony nie jestem. Mam nadzieję, że ktoś kto spotkał się z tym problemem i zna rozwiązanie jaki sterownik podsunąć kreatorowi wypowie się w tej sprawie.

urbizdw

  • Gość
neostrade w mandrivie 2007
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-02, 09:11:28 »
Moze z internetem polaczony ejstes tylko niemasz dns'ow
Sproboj np pingowac wp pod IP 212.77.100.101

A co do neostrady to u mnie w slackware zalezalo jakie mam jadro. Na 2.4.x mialem
eagle-usb
natomiast na 2.6 musialme wkompilowac conieco w jadro i sterowniki ueagle


Moj modem to Sagem a Wy jaki macie?