Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana ikon w KDE  (Przeczytany 6995 razy)

roblan

  • Gość
Zmiana ikon w KDE
« dnia: 2006-10-14, 18:50:52 »
Posiadam linuxa już od jakiegoś (krótkiego) czasu (więc jestem jeszcze Newbie) i mam mały problem ze zmianą ikon na swoim linuxie.

Ściągnąłem jakiś zestaw ikon z kde-look i zainstalowałem go przez centrum strowania -> wygląd i motywy -> ikony, no i teraz kiedy go wybieram to wszystko tam się robi, aktualizacja ustawień systemu czy coś takiego i niby wszystko jest OK tylko tego zestawu ikon nadal w sumie nie ma, tzn. zmieniają się ikony w menu i niektóre w panelu, ale reszta, w folderach i na pulpicie, pozostaje ta sama (czyli Crystal SVG).

No i co ja mam zrobić żeby mieć te ikony wszędzie?

de_laurent

  • Gość
Zmiana ikon w KDE
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-14, 20:10:37 »
Jestes pewien, ze ten pakiet zawieral pelny zestaw ikon? Wiele osob robi tylko kilka lub kilkanascie ikon. Oczywiscie nie wyglada to najlepiej... Domyslam sie, ze plik z ktorego instalowales te ikony, to skompresowane archiwum. Sprobuj rozpakowac ten plik i zobaczy jakie ikony zawiera. Jezeli bedzie tylko kilka ikon, no to coz... Jezeli natomiast bedzie pelen zestaw, to napisz, zobaczymy co sie da zrobic.

Pozdro

roblan

  • Gość
Zmiana ikon w KDE
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-15, 13:35:20 »
jestem pewien że pakiet był pełny, tymbardziej, że jak kliknę prawym przyciskiem i chce wybrać ikonę, to są tam takie ikony np. folderów jakie powinny być wg tego zestawu, ale nawet kiedy je wybiorę, to nadal są te z crystal

roblan

  • Gość
Zmiana ikon w KDE
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-15, 14:04:56 »
wiem w czym tkwi problem, ale i tak nie wiem jak to rozwiązać

mianowicie - ten zestaw ikon jest tylko w rozmiarze 128x128 więc jak mam ustawione na mniejsze ikony to używa tych z crystal

no i teraz jak to zrobić żeby skalował te 128?