System > Konfiguracja

Pomocy w aktualizacji

(1/2) > >>

:
Zainstalowałem Novell Linux Desktop 9 (NLD9) z tym że mam dwa dyski
Na pierwszym system windows - 3 partycje, a drugi dysk wymienny na którym zainstalowałem Linukxa.
I tu zaczyna się problem gdyż po wyłączeniu dysku wyminnego z Linukxem np.w biosie nie uruchomi się windows - pokazuje się komunikat: GRUB Hard Disk Error.
Mam pytanie do szanownego forum co trzeba zrobić żeby windows uruchomił się po wyjęci dysku z Linukxem.

Xax79:
Przydalo by sie jeszcze napisac na ktorej partycji jest MBR (Master Boot Record), innymi slowy ktora jest bootujaca.

PS Gruba co prawda nie mam i jego filozofii dzialania nie znam ale gdzie jest jego plik konfiguracyjny ?

:
chyba na dysku wyminnym czyli z Limuxem
Nie mogę tego sprawdzić bo jestem w pracy

chmooreck:
no widzisz... wyglada na to, ze grub jest zainstalowany w mbr dysku z winda, a pliki konfiguracyjne sa na tym drugim... bez nich nie pojdzie... wygospodaruj sobie na tym pierwszym dysku troche miejsca na konfiguracje gruba (wlasciwie moga tam tez \\'lezec\\' jajka - czyli cala zawartosc /boot) - jakies 20 MB na pewno wystarczy i zainstaluj jeszcze raz gruba

greg000:
Nie koniecznie trzeba miec pliki konfiguracyjne na tym pierwszym dysku. Sam mam gruba w mbr na pierwszym dysku (Windows) a na drugim Linuxa i bez problemu wszystko dziala. Poprostu wystarczy odpowiednio skonfigurowac (zainstalowac) gruba i po klopocie. Odpla \\'grub\\' i ustaw odpowiednio root i  setup, np :

grub [enter]
   setup (hd1,0)  {twoj dysk i patycja z linuxem/grub}
   root (hd0)      {mbr }
   quit

Ewentualnie mozesz sprobowac jeszcze tez , ale nie pamietam juz czy to bylo konieczne.


Pozdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej