Nowe posty

Autor Wątek: livebox  (Przeczytany 1458 razy)

Elzbieta

  • Gość
livebox
« dnia: 2006-10-17, 21:07:51 »
Jestem osobą starszą, ktora używa  linuksa. Oczywiście mam kłopoty. Teraz zdecydowałam się na zainstalowanie  "liveboxa". TPSA zapewniała, ze sobie poradzę sama z zainstalowaniem przy pomocy osób z pomocy technicznej TPSA. Dowcip polega na tym, ze  panowie odmawiaja pomocy osobom pracujacym pod linuksem uprzejmie informując, ze muszę zatrudnić do instalacji informatyka.  Nie wiem czy maja takie zalecenie, czy poprostu nie radzą sobie.  No i jest problem, gdzie szukać fachowca, który sobie poradzi z taka instalacją. Mieszkam  pod Warszawa. Proszę o pomoc.
Pięknie pozdrawiam uzytkowników Forum.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
livebox
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-17, 22:45:41 »
2006-10-17 21:07:51 Elzbieta napisała:

> panowie odmawiaja pomocy
> osobom pracujacym pod linuksem

Witaj w klubie

> uprzejmie informując, ze muszę zatrudnić do instalacji
> informatyka.

A więc się jednak przyznali, że oni nie są informatykami, i znają się na robocie, do której Tepsa ich najęła.

> Nie wiem czy maja takie zalecenie, czy poprostu nie radzą sobie.
To zależy na kogo się trafi. Ale na stronie TP jest instrukcja, która instalację liveboksa na linuksie kwituje jednym zdaniem: "Modem współpracuje z komputerami MAC i Linux przez port Ethernet", co oznacza, że do zainstalowania liveboksa na linuksie potrzebna jest karta sieciowa.

Z tego by wynikało, ze jednak ci panowie powinni w tym zakresie udzielić pomocy.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

de_laurent

  • Gość
livebox
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-18, 14:31:34 »
Witaj Elu!

Jak juz sie wielokrotnie mozna bylo przekonac, nie ma co liczyc na pomoc "specow" z Telokomunikacji. O fachowosci macherow z TP swiadczyc moze trzecia pozycja TP na liscie operatorow, z adresow ktorych rozsylane jest najwiecej spamu!

Niemniej jednak, w twoim przypadku, sprawa nie wyglada az tak zle. Wszyscy na tym forum z pewnoscia chetnie ci pomoga! :) Mozesz wiec liczyc na nasza pomoc.
Przegladnalem strone internetowa TP i znalazlem tam nastepujacy link:

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/355513/przewodnik_uzytkownika_livebox_364045994.pdf

Domyslam sie, ze ten dokument PDF znajduje sie rowniez na plycie CD dostarczonej ci przez TP. Jest tam sekcja "instalacja pod linuksem", ktora w dosyc dokladny sposob opisuje jak zainstalowac Liveboksa pod Linuksem Mandriva, a takiego wlasnie uzywasz?
Tak czy inaczej, jak sie domyslalem, instalacja jest dziecinnie prosta pod jakimkolwiek Linuksem.

Musisz jednak najpierw podlaczyc wszystkie przewody, tak jak w zalaczonej instrukcji, wybierajac opcje podlaczenia przez "Ethearnet".

Nie wiem jaki masz komputer, ale jezeli kupilas go calkiem niedawno, okolo 2-3 lat, to prawie napewno powinien miec karte sieciowa zintegrowana na plycie.

Nie wiem tez w jaki sposob laczylas sie z internetem do tej pory? Moze wlasnie przy uzyciu takiej karty i modemu ADSL?
Najlepiej byloby gdybys napisala cos wiecej o swoich umiejetnosciach i od kiedy uzywasz Linuksa? Czy masz juz wszystko podlaczone? Czy masz karte sieciowa/wiesz co to takiego?

Sprobuj sciagnac powyzsza instrukcje, do ktorej podalem ci adres, i postepowac wedlug zamieszczonych tam wskazowek. Jezeli bedziesz miala klopoty lub cos bedzie niejasne nie krepuj sie zapytac nas o rade!
Powodzenia

Elzbieta

  • Gość
livebox
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-19, 20:01:52 »
2006-10-18 14:31:34 de_laurent napisał:

> Witaj Elu!
 >
 > Jak juz sie wielokrotnie mozna bylo przekonac, nie ma co liczyc na pomoc "specow" z
 > Telokomunikacji. O fachowosci macherow z TP swiadczyc moze trzecia pozycja TP na liscie
 > operatorow, z adresow ktorych rozsylane jest najwiecej spamu!
 >
 > Niemniej jednak, w twoim przypadku, sprawa nie wyglada az tak zle. Wszyscy na tym forum z
 > pewnoscia chetnie ci pomoga! :) Mozesz wiec liczyc na nasza pomoc.
 > Przegladnalem strone internetowa TP i znalazlem tam nastepujacy link:
 >
 > http://www.tp.pl/b/binaries/PL/355513/przewodnik_uzytkownika_livebox_364045994.pdf
 >
 > Domyslam sie, ze ten dokument PDF znajduje sie rowniez na plycie CD dostarczonej ci przez TP.
 > Jest tam sekcja "instalacja pod linuksem", ktora w dosyc dokladny sposob opisuje jak
 > zainstalowac Liveboksa pod Linuksem Mandriva, a takiego wlasnie uzywasz?
 > Tak czy inaczej, jak sie domyslalem, instalacja jest dziecinnie prosta pod jakimkolwiek
 > Linuksem.
 >
 > Musisz jednak najpierw podlaczyc wszystkie przewody, tak jak w zalaczonej instrukcji,
 > wybierajac opcje podlaczenia przez "Ethearnet".
 >
 > Nie wiem jaki masz komputer, ale jezeli kupilas go calkiem niedawno, okolo 2-3 lat, to prawie
 > napewno powinien miec karte sieciowa zintegrowana na plycie.
 >
 > Nie wiem tez w jaki sposob laczylas sie z internetem do tej pory? Moze wlasnie przy uzyciu
 > takiej karty i modemu ADSL?
 > Najlepiej byloby gdybys napisala cos wiecej o swoich umiejetnosciach i od kiedy uzywasz
 > Linuksa? Czy masz juz wszystko podlaczone? Czy masz karte sieciowa/wiesz co to takiego?
 >
 > Sprobuj sciagnac powyzsza instrukcje, do ktorej podalem ci adres, i postepowac wedlug
 > zamieszczonych tam wskazowek. Jezeli bedziesz miala klopoty lub cos bedzie niejasne nie krepuj
 > sie zapytac nas o rade!
 > Powodzenia
 >

Elzbieta

  • Gość
livebox
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-19, 20:08:22 »
2006-10-19 20:01:52 Elzbieta napisał:

> 2006-10-18 14:31:34 de_laurent napisał:
 >
 > > Witaj Elu!
 >  >
 >  > Jak juz sie wielokrotnie mozna bylo przekonac, nie ma co liczyc na pomoc
 > "specow" z
 >  > Telokomunikacji. O fachowosci macherow z TP swiadczyc moze trzecia pozycja TP na liscie
 >  > operatorow, z adresow ktorych rozsylane jest najwiecej spamu!
 >  >
 >  > Niemniej jednak, w twoim przypadku, sprawa nie wyglada az tak zle. Wszyscy na tym forum
 > z
 >  > pewnoscia chetnie ci pomoga! :) Mozesz wiec liczyc na nasza pomoc.
 >  > Przegladnalem strone internetowa TP i znalazlem tam nastepujacy link:
 >  >
 >  > http://www.tp.pl/b/binaries/PL/355513/przewodnik_uzytkownika_livebox_364045994.pdf
 >  >
 >  > Domyslam sie, ze ten dokument PDF znajduje sie rowniez na plycie CD dostarczonej ci przez
 > TP.
 >  > Jest tam sekcja "instalacja pod linuksem", ktora w dosyc dokladny sposob
 > opisuje jak
 >  > zainstalowac Liveboksa pod Linuksem Mandriva, a takiego wlasnie uzywasz?
 >  > Tak czy inaczej, jak sie domyslalem, instalacja jest dziecinnie prosta pod jakimkolwiek
 >  > Linuksem.
 >  >
 >  > Musisz jednak najpierw podlaczyc wszystkie przewody, tak jak w zalaczonej instrukcji,
 >  > wybierajac opcje podlaczenia przez "Ethearnet".
 >  >
 >  > Nie wiem jaki masz komputer, ale jezeli kupilas go calkiem niedawno, okolo 2-3 lat, to
 > prawie
 >  > napewno powinien miec karte sieciowa zintegrowana na plycie.
 >  >
 >  > Nie wiem tez w jaki sposob laczylas sie z internetem do tej pory? Moze wlasnie przy
 > uzyciu
 >  > takiej karty i modemu ADSL?
 >  > Najlepiej byloby gdybys napisala cos wiecej o swoich umiejetnosciach i od kiedy uzywasz
 >  > Linuksa? Czy masz juz wszystko podlaczone? Czy masz karte sieciowa/wiesz co to takiego?
 >  >
 >  > Sprobuj sciagnac powyzsza instrukcje, do ktorej podalem ci adres, i postepowac wedlug
 >  > zamieszczonych tam wskazowek. Jezeli bedziesz miala klopoty lub cos bedzie niejasne nie
 > krepuj
 >  > sie zapytac nas o rade!
 >  > Powodzenia
 >  >
 >
Dziękuję za zadeklarowanie pomocy.
Podaję  swoje dane. Mam kartę sieciową.korzystam z oprogramowania
Mandriva 2006. Mam stałe łacze -neostrada 512. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie o  posiadanie umiejetności - są niewielkie, pod Linuksem pracuję tylko 6 m-cy, ale jestem dobrej mysli. Jeszcze raz  dzieki.