Nowe posty

Autor Wątek: syntezator mowy  (Przeczytany 6745 razy)

Kaka

  • Gość
syntezator mowy
« dnia: 2006-10-15, 14:49:34 »
Szukam jakiegoś dobrego syntezatora mowy - angielskiego! Może być nawet jakiś prostu byle dobrze działał. Wpiszę tekst i powie - tylko tyle potrzebuje.

Mam debiana sarge. Najlepiej żeby był w jakiejś paczce ale źródełka też mogą być.

Z góry dzięki!
Pozdrawiam!

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
syntezator mowy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-15, 20:46:34 »
2006-10-15 14:49:34 Kaka napisał:

> Szukam jakiegoś dobrego syntezatora mowy - angielskiego! Może być nawet jakiś prostu byle dobrze
 > działał. Wpiszę tekst i powie - tylko tyle potrzebuje.
 >
 > Mam debiana sarge. Najlepiej żeby był w jakiejś paczce ale źródełka też mogą być.
 >
 > Z góry dzięki!
 > Pozdrawiam!

A o projektach Festival i KTTSD się słyszało? Nieważne co masz, powinny Ci podejść. :D Oczywiście samym syntezatorem to jest Festival. KTTSD pozwala w wygodny sposób z niego korzystać.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
syntezator mowy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-15, 21:19:01 »
KSaylt w SuSE 10.1
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Kaka

  • Gość
syntezator mowy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-16, 19:10:48 »
> A o projektach Festival i KTTSD się słyszało? Nieważne co masz, powinny Ci podejść. :D
 > Oczywiście samym syntezatorem to jest Festival. KTTSD pozwala w wygodny sposób z niego
 > korzystać.
 >


Naturalnie, że się słyszało :) Ale jakoś "dziwnie" to działa...coś innego się znajdzie?

Kaka

  • Gość
syntezator mowy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-16, 21:19:56 »
Dobra to mi działa: https://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=3&show=291&kom=1

Jakość jako taka jest ale mogła być lepsza. Fakt, że działa. Tylko mały problem jest. Z czego korzysta perlbox-voice...chyba z oss? Bo z alsy i esd chyba nie korzysta bo mi nie działa (mam skonfigurowane dmix ale perlbox-voice
 nie działa z nim) więc chyba z oss...tak czy nie?

Pozdrawiam!


Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
syntezator mowy
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-17, 21:04:35 »
2006-10-16 21:19:56 Kaka napisał:

> Dobra to mi działa: https://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=3&show=291&kom=1

U mnie też. od dzisiaj.
Ale działa niefajnie, tzn. dodałem mu komendę do odpalania w xine mojej ulubionej playlisty i wynik jest taki, że czasami słychać dźwięk lektora z perlboxa, a czasami słychac utwory z playlisty, w zależności chyba od tego, co wcześniej dopcha się do mojej karty dźwiękowej.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
syntezator mowy
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-10-17, 21:12:56 »
 > wynik jest taki, że czasami słychać dźwięk lektora z perlboxa, a czasami słychac utwory z
 > playlisty, w zależności chyba od tego, co wcześniej dopcha się do mojej karty dźwiękowej.

jak się przeczeka tego lektora, i dopiero wtedy wyda komendę, to playlista gra jak trzeba, ale jak ukrócić gadulstwo tego lektora. Po uruchomieniu programu przez kilka ładnych sekund napitala do mnie jakieś teksty nie wiadomo po co. Wystarczyloby mi samo "welcome"
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Kaka

  • Gość
syntezator mowy
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-10-17, 21:40:11 »
http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4618

Nie wiem czy ktoś to widział ale jest zajefajne. Czy coś takiego jest także na linuksa? Nie mówie o perlbox-voice ale czy jest coś tak zaawansowanego jak w win vista? Bo jak narazie z niczym takim się nie spotkałem, no tylko z perlbox-voice ale co do działania można mieć wiele do życzenia...

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
syntezator mowy
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-10-18, 01:59:08 »
2006-10-17 21:40:11 Kaka napisał:

> http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4618
 >
 > Nie wiem czy ktoś to widział ale jest zajefajne. Czy coś takiego jest także na linuksa? Nie
 > mówie o perlbox-voice ale czy jest coś tak zaawansowanego jak w win vista? Bo jak narazie z
 > niczym takim się nie spotkałem, no tylko z perlbox-voice ale co do działania można mieć wiele
 > do życzenia...

To w win vista nie jest zaawansowane. W tekście stoi jak byk, że jest o tym wiele krytycznych tekstów. Zapomnieli tylko dodać, że te teksty są zgodne z prawdą. :D

Kaka

  • Gość
syntezator mowy
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-10-18, 07:04:17 »
Ale czy można też tak zrobić w linuksie? Tak jak w vista? Żeby robił wszystko to co powiem.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
syntezator mowy
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-10-18, 22:57:51 »
2006-10-18 07:04:17 Kaka napisał:

> Ale czy można też tak zrobić w linuksie? Tak jak w vista? Żeby robił wszystko to co powiem.
 >

Niestety nie. Tak to Ci tylko w erze dopasują. :D Wątpię, czy jeśli każesz mu usmażyć Ci jajko, to on je usmaży. Znaczy oczywiście są projekty, co Linux steruje światłem, zamyka, otwiera drzwi (np. na komendę) itp. ale wszystkiego na pewno nie. Nie będzie Ci się ślinił na poduszkę, merdał ogonem, czy zaspokajał twoje chucie.
Natomiast już szczerze, nie jestem Ci w stanie pomóc, wiem tylko że potrafi reagować na komendy, i to nie tylko przez pearlbox'a, bo gdzieś o tym czytałem, natomiast szczegółów Ci nie jestem w stanie podać.