Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Wyłączanie  (Przeczytany 15510 razy)

keNzolek

  • Gość
Wyłączanie
« dnia: 2005-07-07, 08:02:27 »
Witam mam mały problem. Otóż od wczoraj mam neostrade i narazie internet mam na 1 komputerze (a mam 2 komputery w domu). Gdy kombinuje ze switch\\'em to żaden komputer nie ma internetu. I mam pytanie czy ktos moze mi pomóc, bo nie umiem rozdzielić neostrady na 2 komputery w domu (posiadam switch\\'a na 8 portów).

chmooreck

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-07, 09:18:39 »
jaki modem ?

czy wiesz, ze bezposredni dostep do sieci bedzie mial tylko 1 kompuer, ktory to polaczenie bedzie udostepnial drugiemu ?

co probowales dotychczas zrobic ?

keNzolek

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-07, 12:24:58 »
2005-07-07 09:18:39 chmooreck napisał:

> jaki modem ?
 >
 > czy wiesz, ze bezposredni dostep do sieci bedzie mial tylko 1 kompuer, ktory to polaczenie
 > bedzie udostepnial drugiemu ?
 >
 > co probowales dotychczas zrobic ?


podlaczac kable do 1 switcha (myslalem ze rozdzieli to dostep do internetu). modem to SAGEM F@st 800-840. Nie wiem jak rozdzielić łącze jak możesz to pomóz ;p

de_laurent

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-07, 13:18:38 »
Co to za switch? Jakie ma porty? Wszystkie oznaczone tak samo? Np. od 1 do 8, czy jest jakis dodatkowy? Jest jakis przycisk? Jezeli to d-link des-cos-tam, to wystarczyc powinno podlaczenie kabla z modemu do np. 1 portu, a kable z 1. i 2. kompa do ostatnich portow. Pisze np., bo dla mnie tak jest przejrzysciej, ktore kable co robia :)

keNzolek

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-07, 13:28:06 »
2005-07-07 13:18:38 de_laurent napisał:

> Co to za switch? Jakie ma porty? Wszystkie oznaczone tak samo? Np. od 1 do 8, czy jest jakis
 > dodatkowy? Jest jakis przycisk? Jezeli to d-link des-cos-tam, to wystarczyc powinno podlaczenie
 > kabla z modemu do np. 1 portu, a kable z 1. i 2. kompa do ostatnich portow. Pisze np., bo dla
 > mnie tak jest przejrzysciej, ktore kable co robia :)


Switch: EUSSO 8-port 10/100M Nway Switch
A porty sa od 1-8.
Nie wiem co musze zrobić zeby miec internet na 2 komputerach pomozcie plz!

de_laurent

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-07, 17:21:32 »
Napisz po kolei co robiles, sprobuj podlaczyc tylko kompy i sprawdzic czy da rade pingowac miedzy nimi. Jezeli tak to podlacz 1. kompa i interek do switcha i sprawdz czy laczy sie z interkiem, potem podlacz 2. kompa i interek do switcha i tez sprawdz. Potem podlacz wszystko, sprobuj pingowac kompy i interek... Napisz co nie gralo...

keNzolek

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-07, 17:42:56 »
2005-07-07 17:21:32 de_laurent napisał:

> Napisz po kolei co robiles, sprobuj podlaczyc tylko kompy i sprawdzic czy da rade pingowac
 > miedzy nimi. Jezeli tak to podlacz 1. kompa i interek do switcha i sprawdz czy laczy sie z
 > interkiem, potem podlacz 2. kompa i interek do switcha i tez sprawdz. Potem podlacz wszystko,
 > sprobuj pingowac kompy i interek... Napisz co nie gralo...

Ogólnie rzecz biorąc to nic nie zrobiłem :). Ale od początku.

Dostałem neostrade z modemem F@ast 800. Zrobiłem wszystko tak jak było napisane na instrukcji i mam internet na 1 komputerze, ale ja chce na 2 komputerach mieć internet. Wyciągnąłem SWITCH\\'a (ma on 8 portów od 1-8). I zrobiłem tak:

Podłączyłem kabel pod telefonem przeciągnąłem jego końcówke do switcha i podpiałem do portu nr 1. Nastepnie podłączylem 2 kabel do portu nr 2 i komputera nr 1. I to samo z 2 komputerem. Sprawdziłem czy działa internet, ale nie działał :) Nie wiem co zrobić pomóżcie mi od początku do końca co mam zrobić.

de_laurent

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-07, 21:17:56 »
No wlasnie ci napisalem w poprzednich postach, co masz zrobic...

Co znaczy:
\\"Podłączyłem kabel pod telefonem przeciągnąłem jego końcówke do switcha (...)\\"?

zajacraf

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-07, 22:10:58 »
czytałem wspaniałą dyskuję:-) i pozwolicie ze sie wcisnę.
Wydaje mi się ze do rozdzielenia netu potrzeba routera!!!!!
Switch służy jedynie do zrobienia sieci z conajmniej dwóch kompuerów. Nie wiem co to za switch (czy ma on router czy nie)-nie chce mi się czytać. ALe jeżeli twierdzisz ze wpiąłeś kabel od telefonu do switcha - to musi być z routerem.
Propnuje zrobić tak.
1. jezeli masz switcha z routerem to ustaw jako bramkę adres routera w komputerach (zazwyczaj 192.168.1.1- zresztą sam ustawiasz). i będzie śmigał net aż miło.
2. jeżeli masz switcha bez routera to zrób tak.
podłącz net do jednego kompa i udostępnia go!
na drugim kompie wpiszadres bramki jako ip pierwszego komputera. Oba kompuy wepnij do switcha i będzie śmigać.
pzodr

xavery

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-08, 11:32:46 »
Nie wiem co to za switch
 > (czy ma on router czy nie)-nie chce mi się czytać. ALe jeżeli twierdzisz ze wpiąłeś kabel od
 > telefonu do switcha - to musi być z routerem.

A czemu musi?:) Kiedys jeden znajmoy mi czlowiek wlozyl kabel z linią telefoniczną do sieciowki ethernet zamiast do modemu. Czy w takim razie sieciowka ta musiala byc z modemem? Na pewno nie:)
Moim zdaniem chodzi o zwykly lanowski switch. W takim razie zastosowanie ma tu drugi sposob przytoczony przez Ciebie

chmooreck

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-08, 14:28:22 »
2005-07-07 17:42:56 keNzolek napisał:

> 2005-07-07 17:21:32 de_laurent napisał:
 >
 > > Napisz po kolei co robiles, ...

 > Ogólnie rzecz biorąc to nic nie zrobiłem :). Ale od początku.

rece opadaja...
http://rtfm.killfile.pl/

Xax79

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-08, 16:06:16 »
Zabawne, zabawne.

Polowa ludzi nie wie do czego sluzy google, a polowa drugiej polowy nie umie sie nim poslugiwac jak nalezy. Ale to tak na marginesie.

Wracajac do tematu.
Cytat
\\"Podłączyłem kabel pod telefonem przeciągnąłem jego końcówke do switcha ...\\"
Czy ja mam kurna rozumiec ze wzioles kabel i polaczyles gniazdko telefonu bezposrednio ze switchem (a modem w kat) ??

Ludzie, nauczcie sie mysli wyrazac pisemnie, zgroza.
Za tydzien to przeczytasz i sam sie bedziesz zastanawial o co chodzilo.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-07-08, 16:39:25 »
2005-07-08 16:06:16 Xax79 napisał:

> Zabawne, zabawne.
 >
 > Polowa ludzi nie wie do czego sluzy google, a polowa drugiej polowy nie umie sie nim poslugiwac
 > jak nalezy. Ale to tak na marginesie.
 >
 > Wracajac do tematu.
 > Cytat
 > \\"Podłączyłem kabel pod telefonem przeciągnąłem jego końcówke do switcha ...\\"
 > Czy ja mam kurna rozumiec ze wzioles kabel i polaczyles gniazdko telefonu bezposrednio ze
 > switchem (a modem w kat) ??
 >
 > Ludzie, nauczcie sie mysli wyrazac pisemnie, zgroza.
 > Za tydzien to przeczytasz i sam sie bedziesz zastanawial o co chodzilo.

Tylko spokojnie :-)

Czytam temat juz kilkakrotnie i mam pytanie:

Ile jest tych komuterów i jaki domyślnie  pracuja na nich system?

Jakie masz urządzenia (modemy, switche, routery)?

I co chcesz zrobić? :-)

Co zrobiłeś do tej pory?

... bo juz się pogubiłem

--
Maciek

keNzolek

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-07-08, 18:37:56 »
Ok od początku.
1. Zamówiłem neostrade.
2. Gdy dostałem zestaw instalacyjny to zrobiłem wszystko tak jak było w instrukcji (podłączyłem mikrofiltr, rozdzielacz sygnału, oraz modem). Wgrałem sterowniki i internet chodzi normalnie, ale na jednym komputerze, a że posiadam 2 komputery w domu postanowiłem zrobić też internet na 2 kompie.
3. Posiadam switch\\'a i zrobiłem tak. Do 1 komputera [ Windows XP ] podpiąłem modem F@ast 800 [ ten z neostrady ] i zrobiłem internet. Do switch\\'a podpiąłem kabel, który łączy się z 1 komputerem za pomocą sieciówki. Następnie drugi kabel podpiąłem do drugiego komputera [ Windows 98 ] i do switch\\'a. Następnie ustawiłem IP i pingowałem [ nie było sygnału ]. Internet dalej był na 1 komputerze ;/.

A oco mi chodzi? Zrobienie LAN\\'u z 2 komputerów [ Windows XP i 98 SE ] oraz żeby na tych 2 komputerach był internet. [ a z google korzystałem i korzystam i znalazłem dużo stron robiłem tak jak było napisane i dalej to samo, ponieważ nie znalazłem jak zrobić to na 2 różnych windowsach ;/.

Jeśli ktoś może pomóc to bardzo bym prosił.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Wyłączanie
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-07-08, 19:05:35 »
2005-07-08 18:37:56 keNzolek napisał:

 > A oco mi chodzi? Zrobienie LAN\\'u z 2 komputerów [ Windows XP i 98 SE ] oraz żeby na tych 2
 > komputerach był internet. [ a z google korzystałem i

Tak mi się właśnie zdawało. To jest forum o Linuksie, pytania nt. Windows zadawaj na innych forach.

Podpowiedź: jak masz 2 karty sieciowe to zrób kabelek skrosowany i switch bedzie zbedny. W obydwu komputerach ustaw stałe IP (np 192.168.0.1 dla tego z modemem i 192.168.0.2 dla drugiego, maska 255.255.255.0). W drugim komputerze ustaw adres bramy na adres IP pierwszego komputera (z modemem) i juz.

Z resztą pod Linuksem jest to samo :-)