System > Inne

Wyłączanie

(1/7) > >>

keNzolek:
Witam mam mały problem. Otóż od wczoraj mam neostrade i narazie internet mam na 1 komputerze (a mam 2 komputery w domu). Gdy kombinuje ze switch\\'em to żaden komputer nie ma internetu. I mam pytanie czy ktos moze mi pomóc, bo nie umiem rozdzielić neostrady na 2 komputery w domu (posiadam switch\\'a na 8 portów).

chmooreck:
jaki modem ?

czy wiesz, ze bezposredni dostep do sieci bedzie mial tylko 1 kompuer, ktory to polaczenie bedzie udostepnial drugiemu ?

co probowales dotychczas zrobic ?

keNzolek:
2005-07-07 09:18:39 chmooreck napisał:

> jaki modem ?
 >
 > czy wiesz, ze bezposredni dostep do sieci bedzie mial tylko 1 kompuer, ktory to polaczenie
 > bedzie udostepnial drugiemu ?
 >
 > co probowales dotychczas zrobic ?


podlaczac kable do 1 switcha (myslalem ze rozdzieli to dostep do internetu). modem to SAGEM F@st 800-840. Nie wiem jak rozdzielić łącze jak możesz to pomóz ;p

de_laurent:
Co to za switch? Jakie ma porty? Wszystkie oznaczone tak samo? Np. od 1 do 8, czy jest jakis dodatkowy? Jest jakis przycisk? Jezeli to d-link des-cos-tam, to wystarczyc powinno podlaczenie kabla z modemu do np. 1 portu, a kable z 1. i 2. kompa do ostatnich portow. Pisze np., bo dla mnie tak jest przejrzysciej, ktore kable co robia :)

keNzolek:
2005-07-07 13:18:38 de_laurent napisał:

> Co to za switch? Jakie ma porty? Wszystkie oznaczone tak samo? Np. od 1 do 8, czy jest jakis
 > dodatkowy? Jest jakis przycisk? Jezeli to d-link des-cos-tam, to wystarczyc powinno podlaczenie
 > kabla z modemu do np. 1 portu, a kable z 1. i 2. kompa do ostatnich portow. Pisze np., bo dla
 > mnie tak jest przejrzysciej, ktore kable co robia :)


Switch: EUSSO 8-port 10/100M Nway Switch
A porty sa od 1-8.
Nie wiem co musze zrobić zeby miec internet na 2 komputerach pomozcie plz!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej