Nowe posty

Autor Wątek: squid problem  (Przeczytany 1862 razy)

erni23

  • Gość
squid problem
« dnia: 2006-10-12, 09:31:43 »
Witam
mam dzielenie pasma za pomoca hfsc na trzy pakiety 256 i 512 i 1024 po recznym wpisaniu do przegladarki w3cache.lublin.pl transfer plikow w jednym i drugim idzie ladnie pod sama kreske.

A teraz seto postawilem squida i tak w configu dodalem mu nadrzedne proxy jako parent w3cache.lublin.pl i stronki dzialaja ladnie , po przekierowaniu calego ruchu www na lokalny squid, problem pojawia sie ze sciaganiem plikow nie ida juz pod kreske w pakiecie 256  ciagnie okolo 25KB w 512 jakies 45KB i w 1024 tez juz tylko okolo 45-50KB.
Tak jakby sciaganie plikow juz nie odbywalo sie za pomoca w3cache.lublin.pl a chcialbym zeby tak bylo ale nie wiem czy to jest mozliwe :wink:
Prosze o ewentualne rady lub pomoc ,

szogunek

  • Gość
squid problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-12, 23:56:14 »
2006-10-12 09:31:43 erni23 napisał:

> Witam
 > mam dzielenie pasma za pomoca hfsc na trzy pakiety 256 i 512 i 1024 po recznym wpisaniu do
 > przegladarki w3cache.lublin.pl transfer plikow w jednym i drugim idzie ladnie pod sama kreske.
 >
 > A teraz seto postawilem squida i tak w configu dodalem mu nadrzedne proxy jako parent
 > w3cache.lublin.pl i stronki dzialaja ladnie , po przekierowaniu calego ruchu www na lokalny
 > squid, problem pojawia sie ze sciaganiem plikow nie ida juz pod kreske w pakiecie 256  ciagnie
 > okolo 25KB w 512 jakies 45KB i w 1024 tez juz tylko okolo 45-50KB.
 > Tak jakby sciaganie plikow juz nie odbywalo sie za pomoca w3cache.lublin.pl a chcialbym zeby
 > tak bylo ale nie wiem czy to jest mozliwe :wink:
 > Prosze o ewentualne rady lub pomoc ,
przedewszystkim zeby stawiac serwer proxy potrzebna jest bardzo dobra, szybka z szybkim dyskiem(SCSI lub SATA) duza iloscia RAM'u(p[owyzej 512MB) i silny procek.  w innym wypadku bedzie sie to objawialo tym co piszesz. inna kwestia zamiast cos przekierowywawac na lokalne proxy wstawic przekierowanie na to proxy lublin.pl. zadasz pytanie dlaczego potrzebna szybka maszyna wiec od razu odpowiem:
na wyszukanie danej strony na dysku potrzeba czasu, na wczytanie jej do pamieci potrzebuje czasu, na wyslanie tego do uzytkownika potrzebuje czasu innymi slowy czas potrzebny do wyswietlenia strony jest 3 razy dluzszy, wiec jest to zaoszczedzenie lacza niestety kosztem duzej mocy obliczeniowej maszyny.