Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Fluxbox, FVWM: jak dodac skrot do programu do menu?  (Przeczytany 10099 razy)

medevacs

  • Gość
Fluxbox, FVWM: jak dodac skrot do programu do menu?
« dnia: 2006-10-11, 23:18:02 »
Mam Slacka 10.2 i Fluxbox'a. Zainstalowalem sobie Opere (przez kompilacje) oraz Kadu (przez slapt-get'a). Oba programy dzialaja jak je odpale komenda w terminalu, jednak srednio mnie bawi koniecznosc trzymania otwartych kilku terminali zeby dzialaly mi dodatkowo zainstalowane programy.

Co trzeba zrobic zeby w menu, ktore ukazuje sie po kliknieciu PPM na pulpit wylistowane rowniez byly programy doinstalowane przez uzytkownika, a nie tylko te zainstalowane domyslnie wraz z systemem? Mozna to tez tak zrobic zeby te nowe programy byly rowniez widoczne w innych srodowiskach graficznych (jakis jeden plik z lista programow dla wszystkich na przyklad), bo mam tu jeszcze fvwm, wm itp. i sobie testuje wszystkie.

Czy jest tez moze jakis sposob na szybkie przelaczanie miedzy srodowiskami graficznymi? We fluxboxie zauwazylem ze jest w menu taka opcja i kliknalem i w sekunde znalazlem sie w FVWM tylko, ze teraz w menu FVWM nie widze mozliwosci powrotu do fluxboxa :O

pozdrawiam
medevacs

kfiaciarka

  • Gość
Fluxbox, FVWM: jak dodac skrot do programu do menu?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-11, 23:45:58 »
Menu
we fluxboxie masz coś takiego jak fluxbox-generate-menu czy jakos tak.
Do tego możesz sobei swoje mnu w pliku zrobić wg szegołów z man fluxbox, albo zainstaluj fluxconf, fluxmenu :) i sobie graficznie edytuj :) Tylko miej na względzie ze ponowne wygenerownanei menu przez w/w polecenie znisie ręczne poprawki, dlatego lepiej miec je w odrebnym pliku i tylko dołączac do generowanego odpowiednim przełącznikiem w linii komend:)
Przełączanie:
Nie da rady:/

medevacs

  • Gość
Fluxbox, FVWM: jak dodac skrot do programu do menu?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-12, 17:33:26 »
No to teraz uwaga, ciekawostka:

Otoz wczoraj po tym jak spod Fluxboxa przelaczylem sie do FVWM, wyszedlem z Xow i ponownie wlaczylem Xy (wlaczyl sie fluxbox), to dzis po wlaczeniu kompa i fluxboxa zauwazylem, ze nagle w odpowiednich kategoriach menu pojawily sie skroty do opery i kadu :o Wczesniej wielokrotnie restartowalem Xy, czy w ogole linuxa, komputer itp. i skrotow nie bylo, a po przelaczeniu do FVWM nagle taka mila niespodzianka. Moze mnie ktos oswiecic jaki to cudowny mechanizm zadzialal?