Nowe posty

Autor Wątek: "zapętlanie się" "make modules" przy instalacji karty siecio  (Przeczytany 1882 razy)

szyq

  • Gość
Witam. Na System Linux przesiadłem się niecały tydzień temu. Udało mi się samodzielnie zainstalować większość rzeczy po przeczytaniu pomocy na różnych forach, ale nigdzie jeszcze nie czytałem o problemie który ja mam. Więc troche informacji wstępnych. Działam na SUSE 10.1, kernel 2.6.16.13-4, karta sieciowa realtek RTL8168/RTL8111 ( http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false) sterowniki niby się zgadzają z kernelem. pliki sterownika umieszczam tam gdzie znajduje sie kernel, tak jak inni na forach radzą i im to działa, ale ja mam inaczej...
Otóż dam make clean i działa, następnie make modules i tu zaczyna sie problem. Komp to mieli mieli, instaluje jakby tysiące modułów coraz bardziej sie muli, finalnie kursor ma opóźnienie 20s i w efekcie nie powstają żadne pliki sterownika. Ma ktoś na to jakiś pomysł?
(próbowałem updateować kernel na wersję 2.6.18, ale coś mi nie wychodziło, napewno coś źle robiłem, a nie wiem co). Any ideas?
Pozdrawiam

eftep

  • Gość
"zapętlanie się" "make modules" przy instalacji karty siecio
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-08, 09:26:48 »
2006-10-08 01:40:03 szyq napisał:

> Witam. Na System Linux przesiadłem się niecały tydzień temu. Udało mi się samodzielnie
 > zainstalować większość rzeczy po przeczytaniu pomocy na różnych forach, ale nigdzie jeszcze nie
 > czytałem o problemie który ja mam. Więc troche informacji wstępnych. Działam na SUSE 10.1,
 > kernel 2.6.16.13-4, karta sieciowa realtek RTL8168/RTL8111 (
 > http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false)
 > sterowniki niby się zgadzają z kernelem. pliki sterownika umieszczam tam gdzie znajduje sie
 > kernel, tak jak inni na forach radzą i im to działa, ale ja mam inaczej...
 > Otóż dam make clean i działa, następnie make modules i tu zaczyna sie problem. Komp to mieli
 > mieli, instaluje jakby tysiące modułów coraz bardziej sie muli, finalnie kursor ma opóźnienie
 > 20s i w efekcie nie powstają żadne pliki sterownika. Ma ktoś na to jakiś pomysł?
 > (próbowałem updateować kernel na wersję 2.6.18, ale coś mi nie wychodziło, napewno coś źle
 > robiłem, a nie wiem co). Any ideas?
 > Pozdrawiam

Witam.

Ale co Ty właściwie robisz? rekompilujesz jądro? kompilujesz tylko 1 sterownik?
Nie ma tego steru standardowo w jądrze? podaj więcej szczegułów.

Pozdro

szyq

  • Gość
"zapętlanie się" "make modules" przy instalacji karty siecio
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-08, 11:22:44 »
2006-10-08 09:26:48 eftep napisał:

 >
 > Ale co Ty właściwie robisz? rekompilujesz jądro? kompilujesz tylko 1 sterownik?
 > Nie ma tego steru standardowo w jądrze? podaj więcej szczegułów.
 >
 > Pozdro
 >
Nie ma tego sterowniku w jądrze, dlatego chce skompilowac sterownik od realteka i wlasnie podczas instalacji wg. readme robia mi sie takie dziwy.
Info o sieciowce:


Przy make modules powinno pojawic sie kilka procesow, a jest tak: