Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: MMS + Opera 9  (Przeczytany 14486 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
MMS + Opera 9
« dnia: 2006-10-08, 19:40:46 »
To, co tu opiszę ułatwia znacznie odtwarzanie teledysków z onetu i nie tylko

1. Odpalamy menu Narzędzia (Tools) => Preferencje (Preferences)
2. Wchodzimy na zakładkę Zaawansowane (Advanced)
3. W lewej kolumnie klikamy na Programy (Programs)
4. Klikamy na Dodaj (Add)
5. Jako Protokół (Protocol) podajemy
mms
6. Zaznaczamy Otwórz za pomocą innej aplikacji (open with other application)
i podajemy polecenie tego programu, który w naszym systemie radzi sobie najlepiej z protokołem mms, np xine lub mplayer
7. klikamy OK i jeszcze raz OK

8. Kiedy na onecie wyswietli się znany komunikat:
Prawdopodobnie używasz innego systemu operacyjnego niż Windows lub Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript

klikamy pokornie na tak i...
i ogladamy teledysk w wybranym programie.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

opioom

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-26, 00:06:33 »
2006-10-08 20:20:15 roca napisał:

> 2006-10-08 19:40:46 roca napisał:
 >
 >  > 6. Zaznaczamy Otwórz za pomocą innego programu (open with other application)
 > W wersji polskiej jest "innej aplikacji" (jak pisałem, miałem jeszcze wersję ang.)

A jak odpalić filmy z wydarzenia.wp.pl, bo to juz chyba nie jest protokół mms? Swoją drogą fajna ta Opera...
Pzdr.

Kaka

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-26, 10:28:04 »
> Swoją drogą
 > fajna ta Opera...
 > Pzdr.


Ja mam operę 9.02 no i muszę przyznać, że jest schrzaniona! Opera team spaprali czcionki. Są takie małe, że czytać się nie da. Myślałem, że tylko ja mam ten problem ale po przeszukaniu neta okazało się, że ten problem mają prawie wszyscy którzy używają 9.02 Musiałem przejść na ff 2 bo w ustawieniach opery nic nie dało rady zmienić. Z 2 godziny siedziałem aby osiągnąć taki wygląd jak w operze no ale udało się :) Ale i tak wolę operę. Jak problem zniknie to do niej wrócę.


Pozdrawiam!

Frank

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-26, 11:19:49 »
2006-11-26 10:28:04 Kaka napisał:


 >
 > Ja mam operę 9.02 no i muszę przyznać, że jest schrzaniona! Opera team spaprali czcionki. Są
 > takie małe, że czytać się nie da. Myślałem, że tylko ja mam ten problem ale po przeszukaniu
 > neta okazało się, że ten problem mają prawie wszyscy którzy używają 9.02 Musiałem przejść na ff
 > 2 bo w ustawieniach opery nic nie dało rady zmienić. Z 2 godziny siedziałem aby osiągnąć taki
 > wygląd jak w operze no ale udało się :) Ale i tak wolę operę. Jak problem zniknie to do niej
 > wrócę.
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
Miałem Operę 9.02 i bez problemu ustawiłem czcionki na takie jakie chciałem:
Tools -> Preferences -> Advanced -> Fonts

opioom

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-26, 11:27:03 »
Frank albo Kaka, czy możecie uruchamiać wiadomości filmowe z gazety albo z wydarzenia.wp.pl?

I czy ktoś z was wie jak pozbyć się reklam flash'owych, niekiedy zakrywających pół ekranu, nawet tych z tego forum (reklama Xeroxa bodajże). FF przyzwyczaił do Adblocka i netu bez reklam...a blokowanie wyskakujących okienek jakie jest w Operze przyznam że działa bardzo kiepsko.
Pzdr.

Kaka

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-26, 11:28:29 »
> Miałem Operę 9.02 i bez problemu ustawiłem czcionki na takie jakie chciałem:
 > Tools -> Preferences -> Advanced -> Fonts

Też tak próbowałem ale ciągle to samo. Coś musi tam być nie tak, poczekam trochę to może znowu będzie ok ale ja narazie mam ff 2 i o dziwo całkiem fajny jest ;-)


Pozdrawiam!  

Kaka

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-26, 11:33:39 »
> Frank albo Kaka, czy możecie uruchamiać wiadomości filmowe z gazety albo z wydarzenia.wp.pl?
 >
 > I czy ktoś z was wie jak pozbyć się reklam flash'owych, niekiedy zakrywających pół ekranu,
 > nawet tych z tego forum (reklama Xeroxa bodajże). FF przyzwyczaił do Adblocka i netu bez
 > reklam...a blokowanie wyskakujących okienek jakie jest w Operze przyznam że działa bardzo
 > kiepsko.
 > Pzdr.


To w ustawieniach wszystko jest. Na przykład jest coś takiego: "blokuj niechciane wyskakujące okienka" a jak chcesz żeby nic Ci się nie wyświetlało to wystarczy zmienić na "blokuj wszystkie wyskakujące okienka" i już powinno być ok.

Co do tych filmów to nie wiem, ale nigdy z operą nie miałem takich problemów. Może także trzeba coś w opcjach poustawiać, spróbuj.

A co do opcji w operze (ogólnie) to nie ma co, ma ich o wiele więcej niż "świeży" ff. Żeby ff upodobnić do opery to siedziałem około dwóch godzin nad wtyczkami i takimi tam. Na operę nie można narzekać bo naprawdę ma mnóstwo opcji już standardowo.




Pozdrawiam!

zebra

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-26, 12:59:29 »
2006-11-26 11:28:29 Kaka napisał:

>  > Miałem Operę 9.02 i bez problemu ustawiłem czcionki na takie jakie chciałem:
 >  > Tools -> Preferences -> Advanced -> Fonts
 >
 > Też tak próbowałem ale ciągle to samo. Coś musi tam być nie tak, poczekam trochę to może znowu
 > będzie ok ale ja narazie mam ff 2 i o dziwo całkiem fajny jest ;-)
 >
 >
 > Pozdrawiam!  
 >

Witam.

Opcja: minimalna wielkość czcionki powinna zadziałać (niektóre zmiany widać dopiero po ponownym uruchomieniu programu!)

Materiały filmowe z netu: opcje zaawansowane-> pobieranie:
odpowieni typ mime źródła skojarzyć z odtwarzaczem (np. kaffeine z pluginami dobrze sobie radzi). Lub prościej: po kliknieciu na filmik na stronie wyskoczy okno z typem pliku i zechce pobierac. Klikasz guzik zmień i zaznaczasz: otwórz w zewnętrznym programie - podajesz odtwarzacz. Niekiedy trzeba dodać opcję: przekaż adres ww bezpośrednio do aplikacji.

wydarzenia wp.pl, teledyski, itd. zobaczysz, jeśli skonfigurujesz dobrze odtwarzacz (ja ogladam w kaffeine klikając w operze).

opioom

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-26, 14:21:07 »
> To w ustawieniach wszystko jest. Na przykład jest coś takiego: "blokuj niechciane
 > wyskakujące okienka" a jak chcesz żeby nic Ci się nie wyświetlało to wystarczy zmienić na
 > "blokuj wszystkie wyskakujące okienka" i już powinno być ok.

No właśnie nie działa takie ustawienie. Okrutne reklamy flashowe, nie posiadające krzyżyka do zamknięcia, nadal się pojawiają.

 > Co do tych filmów to nie wiem, ale nigdy z operą nie miałem takich problemów. Może także trzeba
 > coś w opcjach poustawiać, spróbuj.

Próbowałem i wiem jak to zrobić., sęk w tym że potrzebuję znać protokół żeby zdefiniować program go otwierający...ale nic, będę szukał dalej

 > A co do opcji w operze (ogólnie) to nie ma co, ma ich o wiele więcej niż "świeży" ff.
 > Żeby ff upodobnić do opery to siedziałem około dwóch godzin nad wtyczkami i takimi tam. Na operę
 > nie można narzekać bo naprawdę ma mnóstwo opcji już standardowo.
 
Nie narzekam, próbuję tylko dostroić ją do swoich potrzeb...jak każdy

Pzdr.

opioom

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-26, 19:28:40 »
Chyba wiadomości na gazeta.pl i na wydarzenia.wp.pl uparły się że jednak nie otworzą się pod moją Operą...

Kaka

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-26, 19:46:26 »
> Chyba wiadomości na gazeta.pl i na wydarzenia.wp.pl uparły się że jednak nie otworzą się pod
 > moją Operą...
 >

Teraz mi się przypomniało, że wp.pl źle działa w operze tzn. opera nie jest zalecana do przeglądania wp (tak mówi wp).



Pozdrawiam!

opioom

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-26, 20:18:09 »
2006-11-26 19:46:26 Kaka napisał:

> > Chyba wiadomości na gazeta.pl i na wydarzenia.wp.pl uparły się że jednak nie otworzą się
 > pod
 >  > moją Operą...
 >  >
 >
 > Teraz mi się przypomniało, że wp.pl źle działa w operze tzn. opera nie jest zalecana do
 > przeglądania wp (tak mówi wp).

To wiele tłumaczy. Ten sam efekt mam na www.gazeta.pl
Trudno.

Kaka

  • Gość
MMS + Opera 9
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-26, 20:32:38 »
> To wiele tłumaczy. Ten sam efekt mam na www.gazeta.pl
 > Trudno.


Z drugiej strony nie ma się co dziwić - opery używa około 3% użytkowników (tak podają statystyki).




Pozdrawiam!